Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Występowanie owoców.
Witam.
Możecie napisać kiedy należy spodziewać się owoców dzikiej róży,  derenia, jarzebiny? Zostało mi 0,5 l spirytusu i chciałbym zrobić typowo polska nalewkę.  Może macie jakiś inny pomysł?  Mam już malinowa, wiśniowa,  porzeczki owa.
Zapraszam na stronę mojego małego browaru.

Odpowiedz
Dereń w tym roku może już być po 20.08.
DR i jarzębina we wrześniu.
Odpowiedz
Przy tak słonecznym lecie sądzę że dzika róża będzie wcześniej , jutro idę zobaczyć "moje" krzaczki. Na 100% pewny nie jestem.

Odpowiedz
DR rugosa - już powinna być dobra, natomiast canina tak jak pisze drajla, a nawet później, zresztą tak jak tarnina i CzB.
Czeremchę zbierałem w podobnym terminie 15-30.08.
Lech
Odpowiedz
Witam,chcialbym dopytać czy można gdzies spotkać dziko rosnące derenie? Pytam, ponieważ szukałem już chyba wszędzie i nie było mi dane się z nim spotkać nigdzie... Może po prostu miałem pecha, ale DR, głóg i tarnine udalo mi sie odszukać
"Artificem commendat opus"

Odpowiedz
Zobacz na Plantach.
Jak nie wyrżnęli to powinny rosnąć.
Odpowiedz
(02-08-2017, 18:53)Dziunonni napisał(a): Witam,chcialbym dopytać czy można gdzies spotkać dziko rosnące derenie? Pytam, ponieważ szukałem już chyba wszędzie i nie było mi dane się z nim spotkać nigdzie... Może po prostu miałem pecha, ale DR, głóg i tarnine udalo mi sie odszukać

Nie ma czegoś takiego jak dziko rosnące derenie. Zawsze jest to drzewo parkowe posadzone przez człowieka. Może gdzieś przy starych wyburzonych posiadłościach dworskich się ostały. Tak to tylko parki i ogrody.
MALUTKI KIELISZEK NIE DOJDZIE DO KISZEK !!!

\"DOBRY NA WSZYSTKO ŚRODEK:- ZE SPIRYTUSEM MIODEK\"

......50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............100 ml nawet te nieznane .....
Odpowiedz
(02-08-2017, 19:57)drajla napisał(a): Zobacz na Plantach.
Jak nie wyrżnęli to powinny rosnąć.

rosną od strony ul. basztowej nawet kilka okazałych drzew
Odpowiedz
Dzięki zatem pozpstaje mi przejsc sie we wskazane miejsca. Na jesieni kupuje tez ze 6 krzaczków - już postanowione. Właściwie to nigdy nie jadłem owoców derenia, ale podobno w alko są  niezłe więc pozostaje zasadzić  :D :D
"Artificem commendat opus"

Odpowiedz
Witajcie, może ktoś wie, gdzie w Wa-wie lub okolicach, można znaleźć derenia?

Pozdrawiam, Arek
Odpowiedz
Tu możesz kupić:
-Miniplantacja Derenia w Otrębusach k/Pruszkowa tel: 22/758 56 25
-Książenice k/Grodziska Mazowieckiego tel: 602 469676
-Gospodarstwo Sadownicze Szynsad w Dąbrówce Nowej k/Grójca tel: 695930624.
Dziko rosnących dereni w okolicach Pruszkowa, Grodziska Mazowieckiego czy Tarczyna nie spotkałem.
Odpowiedz
Dzięki za namiary

Wysłane z mojego H60-L04 przy użyciu Tapatalka

Skocz do: