Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zagadka znikających pszczół
Witajcie !

Jutro, tj. 2 października w programie Kuchnia TV o godzinie 15:05 wyemitowany zostanie dokument pt.: "Zagadka znikających pszczół".

Będzie to powtórka z dziś. Moim zdaniem warto obejrzeć.

"Szacuje się, że 1/3 żywności powstaje dzięki zapylaniu roślin przez pszczoły. W filmie przedstawiono wizję globalnej katastrofy, która może nastąpić, jeśli owady te wyginą. Nikt jednak nie jest w stanie dokładnie stwierdzić, co powoduje masowe ich wymieranie, czy za redukcję populacji jest odpowiedzialny człowiek i jego ekspansywne eksploatowanie zasobów ziemi, czy też jest to proces samoistny. Bez względu na rodzaj pasiek i nakłady finansowe hodowcy pszczół na całym świecie w równym stopniu borykają się z tym problemem. "

źródło: http://tv.wp.pl/opisdlg.html?prid=235536...ch-pszczol

Odpowiedz
Ja Ci mogę powiedzieć w 100%, że odpowiedzialny jest człowiek. A konkretnie amerykanie. Za długo by pisać co nakombinowali ale w skrócie to pościągali pszczoły z Izraela, Chin i Bóg wie skąd, pokrzyżowali ale pokrzyżowali również choroby tych pszczół i teraz mamy CCD (colony collapse disorder)
Odpowiedz
Może coś się wyjaśni, ale czy to coś zmieni.
http://wiadomosci.onet.pl/nauka/potwierd...omosc.html
Dobrze, że tym razem u mnie pszczoły przezimowały w dobrym stanie.
Odpowiedz
Znajomy od kilku lat dokarmia pszczoły firmowaną pożywką i żadna mu nie padła,natomiast szwagier dokarmiał cukrem z Biedronki i z 26 uli zostały mu tylko2.
Odpowiedz
Ponoć Francuzi mają sukcesy z odtwarzaniu populacji pszczół.
Odpowiedz
Na całym świecie, po cichu, wymierają kolejne biliony pszczół,
stwarzając tym samym zagrożenie natychmiastowego spadku produkcji żywności.
W ciągu następnych 48 godzin, Unia Europejska mogłaby wprowadzić zakaz używania najbardziej trujących pestycydów,
utorować drogę dla światowego zakazu i uchronić pszczoły przed wyginięciem.

Podpisz się pod petycją.

Skocz do: