Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zaprojektowanie ogrodu
Mamy spięcia z żoną na temat naszego przyszłego ogrodu wokół domu. Obecnie na działce jest istny misz-masz, jak to na budowie. Zastanawiamy się nad zaprojektowaniem... Ceny oscylują w granicach od 500 zł w górę za taki projekt (wraz z listą roślin, które projektant sugeruje). Ktoś już to może wcześniej przerabiał?
Odpowiedz
Zaprojektowanie porządnie ogrodu nie jest prostą sprawą, bo musi uwzględniać zarówno wielkość, warunki terenu, warunki glebowe, preferencje przyszłych użytkowników, małą architekturę, więc niestety musi trochę kosztować, no chyba że idzie się na łatwiznę i korzysta się z gotowców.
Ja swój nie projektowałem z udziałem profesjonalisty, i to spowodowało konieczność późniejszych zmian, ale nie narzekam, bo mam tak jak chciałem i lubię, a zabawa przy tej okazji była przednia.
Lech
Odpowiedz
Ale zaprojektowanie ogrodu nie jest drogie... Ceny oscylują w graniach od 500 zł w górę. Zwłaszcza obecnie w okresie zimowym, można liczyć na preferencyjne ceny, bo ruch w interesie jest mały...
Nie wiem co tam planujesz posiadać w ogrodzie, ale nie zapominaj też o konieczności jego ubezpieczenia, bo widzę, że planujesz na bogato.. a przyjdzie deszcz, grat czy inne tego typu historie i będzie spora strata...
Odpowiedz
Rzeczywiście, ubezpieczyć można dosłownie wszystko - tylko  kwestia ceny widzę:)
Np w fakcie tekst: https://www.fakt.pl/pieniadze/finanse/ub...ia/vtp83dy
Albo tutaj też info: .......................................
Podejrzewam tylko, ze koszta takiego ubezpieczenia muszą być wysokie i nie każdego na nie stać.
Odpowiedz
W zasadzie wolny zawód, za projekt biorą ile chcą.

Skocz do: