Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
domowy drink bar
Napiszę tutaj taki mały artykuł którym myslę pomogę paru osobom przygotować się na małą imprezę w domu dotyczącą przygotowania drinków i koktajli

alkohole które najczęsciej się powtarzają w drinkach to:
wódka, rum , whiskey, tequila
rzadziej Gin , Malibu, Martini brandy ale również wystepują
Gdzie kupować ?? naprawdę można za nieduże pieniądze zakupic alkohol : ja kupuję w Lidlu i Biedronce

Nastepnie sprawa syropów barmańskich i to jest jedyna rzecz dla większości którą trzeba zamawiać internetowo
Polecam firmę Monin taki syrop (26 zł za 0,7 w domowych warunkach wystarczy na długo gdyż jest bardzo wydajny
jakie syropy warto mieć przy takim dużym wyborze??

polecam syrop : miętowy , grenadyna , truskawkowy, bananowy oraz rzadziej amaretto i kokos

dwa likiery które warto posiadać kawowy i kakaowy 0,5 litra kosztuje około 17 zł

z owoców na poczatek wystarczą nam wyłącznie Limonki
( mojito )
pomarańcze , wisienki , cytryny, ananasa to raczej używam do dekoracji na imprezach

i oczywiście soki : podaję w kolejności które używam najczęsciej:\\
- pomarańczowy
- anansowy
- żurawinowy
- jabłkowy
- brzoskwiniowy
oraz napoje Sprite i Cola
i piwo Ginger

używając syropów barmańkich robię często dzieciom na uroczystościach drinki bezalkoholowe

jak już zgromadzicie parę rzeczy to moge przesłać na priv taki własny katalog drinków ze zdjęciami orzez procedurą wykonania który wypracowywałem przez miesiące eksperymentowania

pozdrawiam PAweł
Odpowiedz
Witaj.
Kiedyś zakupiłem kilka syropów barmańskich (bodajże w LIDL-u) i tak sobie stoją bidoki:)
Alkoholu, który wymieniłeś trochę jest - jak możesz podeślij mi te przepisy na drinki.

Pozdro
Odpowiedz
Karolku: Mohito... ze spritem? ... bez cukru?
Odpowiedz
Też rzadko ale zdarza mi się dodać sprite do mojito. Mówię rzadko, bo zazwyczaj robię bez wody/sprite.
Odpowiedz
(20-11-2011, 19:09)mamcar napisał(a): Karolku: Mohito... ze spritem? ... bez cukru?

akurat kilka drinków w menu jest z gotowca :glowa_w_mur:

oczywiście Mojito z cukrem i wodą

a Mojito bezalkoholowe zawsze robię ze spritem

dzieki za uwagę
Odpowiedz
Gdzie kupujecie soki?
Słyszałem, że w Makro jest duży wybór, ale jak wyglądają cenowo?
Odpowiedz
Ja od niedawna startuję w temacie :-). Muszę przyznać, że jest to wyjątkowo przyjemne hobby, szczególnie co się tyczy degustacji! Do Mojito obowiązkowo dodaję rum i świeżą miętę. Poza tym lubię też Capiroskę - czyli wódka, limetka i cukier! Doskonała i bardzo łatwa w przygotowaniu :-).
Odpowiedz
dobry przepis na drinka polecam:)
grenadyny z 1mlm
później po ściance sok pomarańczowy pół szkl. na drinka
2 kieliszki wódki po ściance
i na samą górę zielone frugo :)
mniam polecam wszystko robię na oko :D
Odpowiedz
http://www.syropybarmanskie.pl/ *

Polecam tą stronę! Bardzo dużo przepisów na drinki, bardzo proste i bardzo zróżnicowane. Dodatkowo można u nich bezpośrednio zamówić syropy(bardzo duży wybór), chociaż cenowo taniej można kupić w marketach(auchan, carrefour), ale tam ich wybór jest ograniczony. Syropy z Cymesa są dużo tańsze niż z Moninu, a jakościowo nie odbiegają ;)

Jako uzupełnienie do tego co napisał karolek44 na początku tematu dodam, że do drinków nie ma najmniejszego sensu kupowania "oryginalnych" alkoholi, np rum bacardi kosztuje dwa razy tyle(lub jeszcze więcej), niż każdy inny biały rum no name, to samo się tyczy likierów, a zawłaszcza kawowego ;)

Jako ciekawostkę dodam, że długo nie mogłem znaleść "zamiennika" passoa'y, ale ostatnio eksprymentuje z Wyborową Maracuja ;)

*nie mam nic wspólnego z tą stroną, ani firmą Cymes ;)

Skocz do: