Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kakaowe?
eksperymentował ktoś może z takowym ?:tuptup: ciekawe co by z tego wyszło...
spotkałem się na forum z wątkiem traktującym o kawowym winku, ale jakoś nie widziałem kakaowego.... hhmm, mogło by to być ciekawe zważywszy na zawartość THC w kakao, ale może też i trochę ryzykowne, no nie wiem sam.. może ma ktoś jakieś sugestie ?:diabelek:
Odpowiedz
moim zdaniem wino kakaowe należy dołączyć do grupy win orzechowych:) poszukaj na forum to się pośmiejesz:) najlepszy tekst to ten z nutellą:)

a tak poważnie to niewiem :niewiem: być może jest zbyt tłuste...

Cytat:...zważywszy na zawartość THC w kakao...

edycja: pozatym podczas obróbki owoce kakaowca są poddawane fermentacji, więc nie wiem co z tego wyjdzie
niewiedziałem o tym:chytry:
Odpowiedz
no ale fermentacji poddawana jest też z tego co wiem herbata, a winko z niej niezłe ;)
a z tym THC w kakao to ..... sam nie wiem właściwie ... słyszałem to od wielu ludzi i chyba w tv ... nie chcę szerzyć jakiś plot niesprawdzonych , niechaj się może ktoś wypowie kto sie na tym zna :glupek:
w każdym razie od dawna taki pogląd wyznaję że są w nim jakieś substancje psychoaktywne... i zawsze mi się zdawało że to THC jest właśnie ... nie wiem właściwie dlaczego:podstep:
Odpowiedz
zgadza się są pewne substancje ale niekoniecznie psychoaktywne, niemniej jednak wpływają one nieco na dobre samopoczucie... a czekolada jest najlepszym sposobem na pocieszanie ludzi... jeszcze nie widziałem dziecka które nieprzestałoby płakać jak dasz mu kawałek tego pysznego wynalazku:)
Odpowiedz
Uwalnia somatotropinę w mózgu więc jak można by się nie cieszyć ? :)
Odpowiedz
dokładnie:) ale czy to już działanie psychoaktywne? raczej nie
Odpowiedz
pomijając wszelkie inne niż alkohol pocieszacze i wracając do tematu, nadal niewiele wiemy o winku kakaowym :P
ps. http://pl.wikipedia.org/wiki/Kakao
z tym THC to chyba rzeczywiście jakaś bujda raczej chociaż ten "oszałamiajacy napój kakaowy" Majów i Azteków daje trochę do myślenia :podstep:
Odpowiedz
Kakao nie ma w sobie THC, kakao powoduje, że organizm wytwarza tzw. hormon szczęścia (jakoś wyjątkowo mam słabą pamięć do nazw hormonów), który sprawia, że człowiek dobrze się czuje, jest zadowolony itp.

Była dyskusja na temat wina kakaowego ale było to oftopic'owo, z tego co pamiętam to najlepiej użyć ziaren kakaowca albo masy kakaowej.
Odpowiedz
hormon szczęścia - endorfina :)

Skocz do: