Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
suszarka do owoców
Tak, chodzi mi o takie sita.

Porównuję sita niewiadowskie - innych suszarek nie używałem.

Powtórzę jeszcze raz, że model podstawy jest nieważny. Na aukcjach innych użytkowników Allegro suszarka o takim samym symbolu 970.01 PP ma niskie sita.
Wniosek z tego taki, że przy zamawianiu trzeba wyraźnie zaznaczyć jakie sita sobie życzysz.
Odpowiedz
Grzesiu czy to >tę< suszarkę (model 970.01 PP) polecasz?

Rozmawiałem z gościem w sprawie tej suszarki i tak suszarka ma trzy wysokie sita można dokupić dodatkowe sita ale niskie bo wysokich już na magazynie nie ma. Mówił mi również że Niewiadów zaprzestał produkcji wysokich sit.

Pozdrawiam
Stanley
Odpowiedz
ja już ją kupiłem - będę miał w poniedziałek :)

Odpowiedz
A będziesz teraz suszył jakieś owoce?
Odpowiedz
nie ale w przyszłym tygodniu jest Dzień Babci i mój 2-letni synek zrobił taki prezent mojej mamie :diabelek:
Odpowiedz
(15-01-2010, 13:47)SERVATOR napisał(a): ja już ją kupiłem - będę miał w poniedziałek :)

Krzysiek, a dokupywałeś dodatkowe sita do niej ? jeżeli tak to jakie ? Pytam ponieważ jestem też zainteresowany tą suszarką gdyż cena na nią jest przyzwoita a i Grzesiek (winnygrzemek) dobrze się o niej wypowiada.

Pozdrawiam
Stanley
Odpowiedz
(15-01-2010, 13:25)StanleyK napisał(a): Grzesiu czy to >tę< suszarkę (model 970.01 PP) polecasz?

Rozmawiałem z gościem w sprawie tej suszarki i tak suszarka ma trzy wysokie sita można dokupić dodatkowe sita ale niskie bo wysokich już na magazynie nie ma. Mówił mi również że Niewiadów zaprzestał produkcji wysokich sit.

Pozdrawiam
Stanley

Model 970.01 PP na zdjęciach innego allegrowicza ma niskie sita - sprzedawcy są nieprecyzyjni.

Wysokie sita oprócz należytej pojemności mają bardzo przydatny szczegół - mocno wystający rant na górnej krawędzi. Przy podnoszeniu 5-ciu sit naładowanych kilkoma kilogramami owoców nie ma obawy, że wyślizną się z dłoni (a tak niestety jest w przypadku sit niskich).

Odradzam sita przeźroczyste.

Od roku usiłuję dokupić kilka sit wysokich, na razie bez powodzenia.
Odpowiedz
Dużych sit na razie nie ma - ale z tego co się zorientowałem wcale nie oznacza to, że NIGDY ma już ich nie być.
Ja póki co wziąłem standard = 3 sita głębokie. Jak po jakimś czasie okaże się, że to nieco mało to po prostu dokupię 2 niższe - podobno pasują.
Swoją drogę polecam tego Sprzedawcę z Allegro od którego kupiłem suszarkę (o nim kilka postów wyżej).
OT: A do tego kupiłem dzieciakowi hulajnogę z Niewiadowa :)
Odpowiedz
To może łatwiej będzie kupić 2 taką samą suszarkę? Cena nie jest zbyt wysoka.

Sit będzie aż w nadmiarze, a i sama suszara się przyda. Może warto skoro samych sit nie ma?

SERVATOR już kupił i chyba czas na mnie.............

Dlaczego odradzasz sita przeźroczyste????
Odpowiedz
(15-01-2010, 22:31)drajla napisał(a): Dlaczego odradzasz sita przeźroczyste????

1. Za duże otwory w dnie - mniejsze owoce (czarny bez, głóg) po podsuszeniu przelatują niżej lub zapychają otwory.

2. Ukształtowanie dna i rodzaj użytego do produkcji sita materiału powodują dużo hałasu podczas przegarniania owoców.

3. Brak rantu na górnej krawędzi - obciążone sita wyślizgują się z rąk.
Odpowiedz
Grzesiu, dobrze wiedzieć o tych niespodziankach z przeźroczystymi sitami, a czy niskie białe sita Twoim zdaniem są lepsze od tych przeźroczystych sit.

Pozdrawiam
Stanley
Odpowiedz
Białe niskie są lepsze od przeźroczystych, ich dno jest mądrzej zaprojektowane ale rantu też nie mają.
Odpowiedz
(16-01-2010, 17:02)winnygrzemek napisał(a): Białe niskie są lepsze od przeźroczystych, ich dno jest mądrzej zaprojektowane ale rantu też nie mają.

Grzesiu, dzięki za opinie o sitach do suszarki.

Pozdrawiam
Stanley
Odpowiedz
Ja też bardzo dziękuję. Bardzo przyda się Twoje zdanie.
Odpowiedz
No i na mnie padło :-) Przejrzałam oferty i wybrałam niewiadowską suszarkę z 4 wysokimi (6,5 cm.) sitami. Cenowo niegłupio. Będę więc suszyć czeremchę na nalewkę :lol:
Odpowiedz
Też kupiłem suszarkę z Niewiadowa. W instrukcji brakuje informacji co i w jakiej ilości i przez jaki czas suszyć.
Proponuję abyśmy tutaj sami utworzyli takie zestawienie na podstawie własnych doświadczeń. I tak:

I bieg II bieg

-jabłka krojone w plastry 4 kg (po 1kg na poziomie) I- 6 h + II- 12 h
-śliwka węgierka 6 kg- I-0 h -- II- 30 h

Uwagi: następne jabłka będę kroił w 8 i dopiero na cieńsze części, bo kromki lub jak to nazwać piętki, były pod skórką maziowate, gdy plastry były już suche.

Odpowiedz
Jaki model suszarki masz? Cały czas wybieram i nie mogę się zdecydować którą wziąć :glupek:
Odpowiedz
Niewiadów typ 970.
Odpowiedz
Tak więc dokonało się. Zamówiłam Niewiadów typ 970 z 3 głębokimi sitami i dodatkowo 2 sita białe płytsze. Będę miała suszoną czeremchę na nalewkę :brawo:
Odpowiedz
W tej mojej fabrycznie są 4 sita.
Odpowiedz
Wczoraj w L'eclerc-u widziałam niewiadowskie suszarki typ 970.01PS z przeźroczystymi sitami. Cena 109 PLN.
Jednak po dogłębnej lekturze tego forum zdecydowałam się na zbudowanie Big Tower na bazie modelu 3-sitowego. Wyszło drożej ale mam nadzieję, że i praktyczniej. Zobaczymy :-)
Odpowiedz
Ja myślałam o Zelmerze ale teraz pod Waszym wpływem zastanawiam się nad Niewiadowem. Zaraz sprawdzę pare ofert..
Co myślicie o modelu Niewiadów 972.04? http://www.ceneo.pl/2485319
Jest ok?
Odpowiedz
temat stary jak świat, ale dla potrzebujących suszarki - jest do wygrania Tarrington House w konkursie http://www.4metal.pl/?a=3&id=21356
konkurs łątwy, więc i szansa spora. ZAPRASZAM !
Odpowiedz
(17-09-2012, 09:38)tomaszkos napisał(a): jest do wygrania

Chyba BYŁ... Czytam tam "Tydzień konkursowy dobiegł końca...", więc kolego masz nieaktualne informacje. :nie:
Odpowiedz
Ciekawi mnie jedno, jak długo w suszarce trzeba by suszyć śliwki,
niech napisze proszę ten, kto ma doświadczenie.
Odpowiedz

Skocz do: