Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Księga domowych nalewek, win, miodów i piwa- Bogusław Skowron, Twoje Wydawnictwo, Warszawa 2011.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Kupiłem sobie tą książkę za całe 11,50 zł.
Zaciekawiło mnie to:

Nota edytorska

Przy opracowaniu książki korzystałem z następujących źródeł: Ł.
Gołębiowski- Domy i dwory; Lwów 1884, K. Nakwaska- Dwór wiejski; Lipsk- Warszawa 1857, Otto Reichel- Książeczka receptowa; Kraków 1931, E. Felińska- Pamiętniki z życia Ewy Felińskiej; Wilno 1856, Biruta Markuza- Bieniecka- Domowe wina, nalewki, likiery i owoce w alkoholu; Warszawa 1986, P. Rozumowicz, B. Pilarek- Miód na stole; Włocławek 2006.

W wyborze zostały też wykorzystane fragmenty książki Wincentego Tokarza- Wyrób win i miodów; Lwów- Warszawa 1927 oraz Ziemowita Fałata- Wszystko o piwie, Warszawa 2005.

Zupy winne przytoczyłem za książką Marii Lemnis i Henryka Vitry- W staropolskiej kuchni; Warszawa 1986.
Koniec cytatu.

Książka zawiera następujące rozdziały:
- wina
- miody
- napoje z piwa i miodu
- miody pitne raz jeszcze
- miody pitne owocowe
- wina miodowe
- koktajle, krupniki i nalewki
- owoce w alkoholu
- koktajle na winach i koniakach
- nalewki
- likiery
- koktajle piwne
- piwowarstwo domowe
- receptury piwowarskie
- napoje alkoholowe

Całość na 361 stronach.

A gdzie jeśli można kupiłeś tą książkę? A druga rzecz czy chodzi o te cytowania związane z obyczajami na polskich dworach?
Kupiłem na dworcu kolejowym w Olsztynie.

Chodzi o stare przepisy z polskich dworów. Fajnie je poczytać i porównać ze współczesnymi.

Niestety w Olsztynie jestem 3 - 4 razy w roku. Znalazłem ją w necie ale za ok. 20zł+10zł wysyłka ew ebook za 18 zł, tak że nabyłeś w świetnej cenie. Spróbuję poszukać w księgarniach. Super się czyta takie przepisy, polecam na podróż.