Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: VIII RYKOWISKO WINIARZY - WYSOWA 2015 – Cysorskie konkursy wszelakie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
W pełnym porozumieniu z Jasiem ogłaszam program konkursowy na tegoroczny zlot.
Co wiedzą to wiedzą, kto nie wie to niech sobie zakonotuje, że wszelkie zmagania konkursowe traktowane są z całą powagą jako zabawa i nawet jeśli mają wyłonić samego Cysorza zabawą pozostają.

Dotychczas dwuletnim okresem miłościwego nam panowania szczyci się Cysorz JW Mkaz i pora najwyższa żeby to chociaż popróbować zmienić bo się przyzwyczai jeszcze.

Zasady ogólne:
- można wystawić maksymalnie 2 trunki w każdej kategorii,
- wszyscy oceniają wszystko na specjalnych kartach w punktacji 0-10,
- punktujemy wyłącznie wg kryterium – najsmaczniejszy trunek,
- wszystkie konkursy o tytuł Króla/Królowej klasyfikowane są w konkursie na Cysorza zlotu,
- organizator Zlotu może na bieżąco zmieniać powyższe zasady wg własnego uznania, humoru lub widzimisię.

================================
Piątek wieczorem pod dachem:

1. Konkurs nalewek/wódek/cotamktochce 3-dniowych czyli już w oddali pociąg słychać - goście jadą, w barku pusto, sklep zamknięty, a sąsiedzi nieużyci czyli co się komu uda upichcić na szybko.
Konkurs o tytuł Królowej Goście Jadą.

2. Konkurs win wszelakich o tytuł Króla Wina Wysowa 2015.

3. Konkurs miodów pitnych o tytuł Króla Miodów Wysowa 2015.

4. Konkurs nalewek wszelakich o tytuł Królowej Nalewek Wysowa 2015.

Sobota przed obiadem na łące u Jasia i Bożenki:

1. Konkurs piw o tytuł Króla Piw Wysowa 2015.

2. Konkurs cydrów o tytuł Króla Cydrów Wysowa 2015.

Sobota po obiedzie na łące u Jasia i Bożenki nie będzie żadnych konkursów tylko leniuchowanie sympatyczne

Sobota wieczorem pod dachem:

1. Dogrywka – Najsmaczniejsza Brandy*

2. Konkurs nalewek zapomnianych czyli najstarszych jakie w lochu tkwią i może nawet same o tym już nie wiedzą o tytuł Królowej Matki.

3. Dogrywki dla tych, którzy nie zdążyli przyjechać na konkursy piątkowe.

*) - w roku ubiegłym zapomniałem wystawić brandy Bogiego. Zapraszam wszystkich ubiegłorocznych wystawców do zmierzenia się z trunkiem Mistrza. Zapowiadałem dogrywkę w ub. Roku więc chyba coś tam w loszkach macie, a jak nie to ukręćcie. Oczywiście ci, którzy w ub. Roku nie startowali też niech czują się zaproszeni.

W sobotę wieczorem pod dachem ogłoszenie wyników wszystkich konkursów, czyli koronacje, nagrody, fanfary, orkiestra i pokłony dla Cysorza.
=====================================
W piątek wieczorem pod dachem festiwal jadła wszelakiego czyli „co kto przywiózł tym się chwali”.

W sobotę wieczorem Jasiu tradycyjnie załatwi pyszne jedzonko.

=====================================

Można wysyłać truneczki pod warunkiem, że NAPRAWDĘ nie da się przyjechać samemu.

Jan Łopaciński
Wysowa 81
38-316 Wysowa

Liczy się termin dostarczenia!!!
Warunkiem dopuszczenia do konkursu o tytuł "Królowej Matki" jest data produkcji z XX wieku.
Howgh! :spoko:
Tak dla przypomnienia wątek o zlocie Wysowa 2015
Matko (Królowo Nalewek Wszelakich) i córko miało być mniej konkursów i napinki a więcej jest masakra ....
Tak to jest Michale, jak ktoś wpadnie w twórczy szał. Ma być mimo wszystko bez napinki.
Oj szał to zaiste szał :)
JW MNP Cysorzu Michale pozycja zobowiązuje i jak chcesz po raz trzeci na tron to się staraj ;)
Na rok przyszły może będzie mniej konkursów, ale to wymaga referenduma, konsultacji społecznych, uzgodnień, zadumy i podjęcia odważnej decyzji na sam koniec, a to łatwe nie jest.
Banita mnie zmobilizował i trunki już przygotowane.
Wyślę w środę na podany powyżej adres Jana.

Wystawiam swoje trunki w kategorii - Matka, Brendy i Nalewki Wszelakie.

Powoli zaczynam rozumieć czemu Heniek już w środę się wybiera - trzeba jakieś eliminacje zrobić:lol:
Romek - bierz Babcię (Tosia namów Go. Moja "hanyska" w końcu dała się namówić) i przybywaj we środę. Po drodze "zwinę" Roberta (niejaki Tequila), będzie Generał z Kolegą i może ktoś jeszcze. No kurde balans musi być zaje....fajnie.
Jakbyś Gienia jeszcze po drodze zawinął to było by - ho ho hooooo.
EDIT - odnośnie konkursu pt. Goście jadą to drżyjcie narody, bo właśnie spróbowałem wczoraj zrobioną i Królową czuję. Rzucam więc rękawicą.
Na Gosci jeszcze trochę czasu. Zdążę. Ty jednak musisz zrobić coś nowego (zgodnie z regulaminem pewnie już po przyjeździe). Oczywiście możesz też zmienić regulamin.
Oj tam. Dopieszczę po przyjeździe i będzie jak cza.
Taa... a ja teraz rychło w czas sobie doczytałam jakie właściwie były kategorie konkursowe :ksiazka:

Ten likier kawowy mojej produkcji (nie bardzo pasujący do żadnej innej kategorii) mogłam byłam zgłosić do kategorii 'Goście jadą' jako że zrobiony był w środę przed zlotem - a pierwsza butelka 'przetestowana' do dna w czwartek. Nic to - następnym razem. Grunt że (podobno) smakowało :polewam:
Najważniejsze, że planujesz następny raz, a moja LP twierdzi, że był genialny. Żałuję, że nie spróbowałem, ale nie było łatwo się do niego dopchać. Szczególnie z popsutym kulasem ;)
Henek ja nawet ze zdrowymi nogami się nie dopchałem. Ale że LP o Ciebie nie zadbała to musi chyba chwilkę postać w kącie albo przynajmniej szkła poumywać.
Jeśli tylko dożyjemy to w przyszłym roku Cebulkowe specjały spijać będziem.
Zapowiada się, bo i moje młode dzisiaj pojechały słoików dokupić. Pewnie się nalewkowo rozkręcą.