Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: IX KONKURS WIN DOMOWYCH ŁÓDŹ 2017
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Szanowni Państwo, dziewiąty rok z kolei zapraszam i zachęcam do uczestnictwa w wielkim ogólnopolskim Konkursie Win Domowych organizowanym w Łodzi. W tym roku impreza odbędzie się w dniu 18 listopada w siedzibie Bio/Browinu w Łodzi przy ul. Pryncypalnej.
Szczegóły (regulamin, karty zgłoszeniowe) podam ok. połowy października. 
Wykorzystajcie ten miesiąc na wytypowanie najlepszych reprezentantów swoich piwnic oraz na zakup/zorganizowanie ZIELONYCH butelek typu BORDOSKIEGO. Wina w innych butelkach, bańkach plastikowych, kanistrach na paliwo etc. będą miały PROBLEM z uczestnictwem. Nie jest dużym wysiłkiem zorganizowanie sobie pustych butelek tego typu (znajomi, knajpy, osiedlowe dzwony, no i oczywiście sklepy) w ciągu blisko dwóch miesięcy.
DO PIWNICZEK !!!  :pijemy:

Na wszelkie pytania (za wyjątkiem "czy można uczestniczyć osobiście", bo TAK) będę odpowiadał PO opublikowaniu regulaminu. Do tego czasu dyskusje i spekulacje są jałowo-bezcelowe. Lepiej czas spędzić na szukaniu tarniny i głogu.
Butelki bordówki można również nabyć drogą kupna.
To nie powinien być problem.
Czołem Winiarze! W załączniku regulamin IX KWDŁ 2017.
Ufam, że typy macie wytypowane, czas tylko przelać do WŁAŚCIWEJ (wskazanej w regulaminie butelki), WŁAŚCIWIE określić słodycz i kolor, zapakować i wysłać na wskazany adres.
Niech najlepsze wino zwycięży!!!! (zawsze tak jest...)
Ciekawe czy w tym roku ilość win biorących udział w konkursie będzie większa niż w 2016 ?
W ubiegłym roku było ok 140 win.
Jestem przekonany, że tak.
WAŻNE !
Otrzymałem donos, że że link pobierz TUTAJ nie działa.
Może nie działa, ale strona 6 i 7 regulaminu ten formularz zawiera. Można wydrukować właśnie z tego poziomu.
Pewnie już niebawem pierwsze konkursowe wina zaczną napływać wszelkimi możliwymi kanałami do BROWINU . To już mniej niż miesiąc.
Czekamy.
Zeszłoroczny konkurs był niezwykle udany, organizacja z roku na rok staje się lepsza, a wyniki są prawie natychmiast po konkursie.

Wielkie podziękowania należą się również gospodarzowi i Mecenasowi konkursu firmie Browin, wielkie dzięki!!

Zapraszam Wszystkich do udziału osobistego lub tyko poprzez zgłaszanie win, jest to jedyna okazja by wystartować w tak Wielkim Konkursie, otrzymać rzetelną ocenę swoich win, a być może medale lub nagrody.
Może szkoda że można wystawić tylko trzy wina, bo niektórzy z powodu nadmiaru przednich win, mogą mieć kłopoty z wyborem :-)

pozdrawiam
D.
UWAGA !!! Pula nagród w konkursie wynosi dwa tysiące pięćset złotych polskich! Jest o co powalczyć!
Czy będzie to impreza z publicznością?
Czy wina sensu stricte, czy DR, CzB też?
Publiczność mile widziana. Będzie możlwość popróbowania różnych trunków, wymiany doświadczeń, ktoś groził domowym pasztetem i wypiekami. A jeśli chodzi o wina, to 95% jest niegronowych, tak że dawaj śmiało.
Upewniam się jeszcze tylko - truskawka ewentualnie też?
Możesz każde. Nawet wino z kija od szczotki:)

PS Przeczytaj Regulamin
Tam jest totalny misz masz. Możesz tak jak napisał Krzysztof tylko określić musisz jakie to wino wytrawne, półsłodkie itd.
Z kija od szczotki, oczywiście niemalowanego, mimo, że będzie białe (buro-białe), startuje w winach czerwonych, bo będzie ciężkie i taniniczne.

A ten "totalny misz masz" co ma znaczyć? Bo zwrot potencjalnie obraża moje uczucia alkoholowe. Konkurs jest jak najbardziej poukładany, zapraszam do kibicowania. Dla leni pozostaje jutub.

Michal79 - konkurs jest na WSZELKIE wina domowe - przeróżne owoce, kwiaty i zboża
Generał ale Ty obrażalski jesteś. Miałem na myśli, że prezentowane są wina prawie ze wszystkiego. Podział jest tylko na wytrawne, słodkie itd.
No, dobraaa... Nadszarpnąłeś moje uczucia winowe, ale wyprostowałeś sprawę. Tak - prezentowane wina są prawie ze wszystkiego, aczkolwiek winogrona labrusca są z góry skazane na mierne wyniki, a dobrze zrobiona dzika róża i tak skopie ogonek Solarisowi, czy tym bardziej Chardonnayowi.
Swoją drogą innowacyjność i przełamywanie schematów w ubiegłym roku Browin uhonorował nagrodą extra ;-)

pozdrawiam

D.
Pierwsze wina na Konkurs już wpływają. Dla jednej komisji praca już jest (może nie największej wg ubiegłorocznych standardów)
Pewnie jak zwykle w przyszłym tygodniu ruszy lawina.
Czas nagli...
voy
Słuchajcie!!! Za tydzień będzie już PO konkursie. Tak naprawdę zostały trzy dni na wysłanie butelek. Nie czekajcie do czwartku, bo listonosz wpadnie do rowu z Waszymi konkursantami i będzie płacz i zgrzytanie zębów. Jak wyślecie jutro, a on wpadnie do rowu we wtorek, będzie jeszcze dzień na powtórne wysłanie.
Wina na konkurs przygotowane. Mam tę przewagę że mogę bez problemu butelki dostarczyć osobiście.
Ci co wysyłają mają już mało czasu. Trzeba się pospieszyć.
Ja też mam kandydata, jeśli wszystko dobrze pójdzie jutro o 8:00 będzie w Browinie.

Czy jest jakiś szczegółowo plan dnia na ten konkurs? Start ma być ok. 9:00, chętnie zajrzę. Ale miałbym ok. 3 godziny, więc chciałbym żeby były to godziny największej akcji w ciągu dnia, więc ogłoszenie wyników, dekoracja zwycięzców, ochlapywanie winem tłumu przez zwycięzców... takie tam?
Biowin na czas trwania konkursu organizuje jakieś warsztaty dla publiczności. Nie wiem, co będzie na tapecie, ale na pewno dobre jedzenie i/lub napitki. I będzie poczęstunek. Zresztą bywalcy soborów biowinowskich zawsze przynoszą jakieś własne wyroby do degustacji. Jest miło i pysznie. Wyników na pewno NIE ogłosimy przed 13.
Przed 13 pewnie nie będzie wyników tym bardziej, że ilość win zapowiada się trzycyfrowa.
Komisje będą miały co robić.
Voyu, czyżbyś wątpił w możliwości przerobowe komisji???
Stron: 1 2 3