Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Białe wino w damie 5L
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć. Planuję jutro po raz pierwszy nastawić damę, to będzie moje pierwsze podejście do samodzielnego wytwarzania wina. Planuję uzyskać białe wino półsłodkie i w związku z tym, prosiłbym o poradę, ile poszczególnych składników powinienem przygotować, gdyż w internecie natrafiam jedynie na przepisy na wino o większej objętości. Szczególnie interesuje mnie, ile białych winogron (wagowo) powinienem przygotować oraz w ile kg cukru się zaopatrzyć (Najlepiej wraz z informacją ile wlać od razu, a ile po czasie). Czy istnieje wiarygodny klakulator tego typu wartości, ew. źródło z którego czerpać mogę tego typu podstawową wiedzę? W internecie spotkałem się raczej z kalkulatorami mocy wina. Posiadam drożdże Aromatic Wine Complex.
A więc;
W 5 l damie nie zrobisz dobrego wina białego, bo się utleni.
Musisz wino zrobić w większym naczyniu, np. wiaderku 10 l z atestem spożywczym. Tak ilość ze 7 litrów. I dopiero jak się sklaruje kilka razy, to na gotowo do damy 5 l na dojrzewanie.
Co do owoców, to nie tędy droga, nie te winogrona, nie ta technologia.
Polecam Ci zaopatrzyć się w sok tłoczony - ostatnio była promocja w Biedronce we Wro, sok 100% jabłko-wiśnia (85 jabłko; 15 wiśnia), cena chyba koło 3 pln za litr. Aż mnie kusiło...
I taki sok sobie nastaw, 6 l soku + 0,6 kg cukru + drożdże winne.
A czy coś stoi na przeszkodzie, aby nastawić 5l w wiaderku fermentacyjnym o pojemności 33l?
Tak. Sens takiego postępowania. I proszenie się o kłopoty tj infekcję. Ale jak się uprzesz to wszystko się da...
PS Z 5 litrów nastawu zostanie 3-3,5 litra wina. Czy to ma sens odpowiedz sobie sam.
Albo po prostu poczytaj temat o winie z Hibiskusa i nastaw 25 litrów w tym fermentorze :-)
Tzn ta dama 5l wynikła z chęci zrobienia własnego wina i braku miejsca na takowe, ale skoro już mam fermentor 33l to tzw musztarda po obiedzie i równie dobrze mogę coś z tym podziałać ;) O hibiskusie poczytam, pomysł brzmi ciekawie, dziękuję za nakierowanie!