Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Przechowywanie wina w garażu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
mam pytanie dot. przechowywania wina. Jakiś czas temu zmieniłem mieszkanie, zamieniając piwnicę na garaż. Garaż jest w kondygnacji podziemnej w bloku. W zasadzie spełniałby "w miarę" wszystkie warunki do przechowywania gotowego wina. Jest oczywiście zamykany, z wentylacją (grawitacyjną). Wentylowane są również ciągi komunikacyjne wyposażone w czujniki spalin (w ciągu roku włączały się tylko raz). Wachania temperatury pomiędzy zimą a latem wynoszą około 7 stopni w skrajnych temperaturach powietrza. Przeważnie temperatura oscyluje w granicach 10-12 stopni C. Przechowuję głownie wina czerwone, około 14 %. Wątpliwości mam odnośnie środowiska spalin. Generalnie, badając metodą "na nosa" nie są one odczuwalne, jak również brak jest innych zapachów. 
Będę wdzięczny za opinie dotyczące przechowywania w takich warunkach, czy mogą mieć negatywny wpływ na wartości wina. Czas przechowywania około 2 lat.
(20-03-2019, 21:46)Gelo napisał(a): [ -> ]............... Wachania temperatury....................
Nie WAHAJ się i pozostaw wina tam gdzie są. Masz je przecież zatkane zapewne rurką z wodą (lepszy olej - nie paruje jak woda).