Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Pierwsze nastawy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
czy warto czerpać wiedzę z youtube?
od takich ludzi jak np. Skipior czy malinowy nos
Bardzo proszę o poprawną pisownię. Popraw swojego posta. Mod.
Hmm, moim zdaniem nie warto, bardzo często wprowadzają w błąd.
Po co czerpać informacje z YT skoro tu, na forum, jest tej wiedzy naprawdę dużo, i to wiedza poparta doświadczeniem wielu osób (ludzi nie zainteresowanych komercją), prócz tego zawsze można sie zapytać przy wątpliwościach.
Wiedzę warto czerpać z różnych źródeł. Dzięki temu możesz skonfrontować niektóre informacje a dodatkowo poprzez swoje doświadczenia będziesz mógł ocenić, czy dane źródło jest wartościowe. Wymienieni przez Ciebie autorzy mają w swoich zbiorach ciekawostki, którymi warto się zainteresować. Również niewątpliwie przekazywane przez nich informacje są dużo bardziej wartościowe niż większość chłamu i pseudo-winiarskich bredni, ale całej wiedzy bym na nich nie opierał.
Pisząc o chłamie i pseudo-winiarskich bredni masz na myśli wino.org :chytry: :kwasny: .
(01-04-2019, 16:18)lech.kuba napisał(a): [ -> ]Pisząc o chłamie i pseudo-winiarskich bredni masz na myśli wino.org  :chytry:  :kwasny: .

Lechu! W żadnym wypadku! Stężenie merytorycznych wiadomości na forum jest naprawdę wysokie. W prawie każdym pozornie błahym temacie można znaleźć odpowiedź zasługującą na wpisanie do księgi złotych porad winiarskich. Aczkolwiek tematy zakładane przez niektórych nowicjuszy zasługują na odrębny elaborat. Choć z drugiej strony, ponoć nie ma głupich pytań.
Tak czy inaczej, miałem na myśli pseudo porady z grup facebook'owych, stron z przepisami, gdzie możemy "zdobyć" takie perełki jak butelkowanie wina po 12 tygodniach od nastawienia, nieużywanie pożywki bo pożywki szkodzą drożdżom, bądź też przepisy, które przy czytaniu wywołują u wielu mniej lub bardziej doświadczonych winiarzy dreszcze.