Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Fermentacja w miazdze.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam wszystkich milutko i na poczatek mam takie pytanko.Czy do fermentacji winogron czerwonych  w miazdze powinien byc pojemnik zamkniety z rurka fermentacyjna czy  tylko nakryty plotnem pozdrawiam
mozebyc plotno, moze i rurka jak Ci wygodniej. Jesli plotno to zadbaj coby dziurek nie bylo wielkosci muszek wydmuszek wrednych gadzin. Miazge czesto mieszac i dogladac ;)
pozdrawiam serdecznie
kiedy mam dodac cukier z woda chyba nie do miazgi, winko o zawartosci alkoholu powiedzmy 16% pozdrawiam
Porcje cukru dodaj jak już odcedzisz owoce od moszczu, cukier z owoców jest w wystarczającej ilości. Zbadaj cukromierzem ile masz cukru w moszczu. Bez tego nie będziesz wiedział dokładnie jakiej mocy wino uzyskałeś.
Jak dlugo trzeba fermentowac w tej miazdze temperaturka w pomieszczeniu bedzie w granicach 22 stopnie C
Około 10 dni. To wystarczy aby łatwo odcisnąć owoce. Po odciśnięciu do baniaka i dodaj porcje cukru.
Wojtek
Dziekuje za odpowiedzi ,pewnie jeszcze skorzystam z porad pozdrawiam
Kupilem drozdze Burgund w Euro- Winie, przyrzadzilem matke drozdzowa wg przepisu na opakowaniu to bylo w niedziele i dzisiaj jest czwarty dzien i nic cie nie dzieje ,jest tylko metna woda temperaturka w pomieszczeniu jest caly czas w granicach 27C czy nalezy przyrzadzic matke drozdzowa ponownie czy raczej jeszcze poczekac pozdrawiam i czekam na porady
Cztery dni i nic, żadnej piany, gazowania? Na pewno zrobiłeś wszystko jak w przepisie?
Cytat:Wysłane przez marionetka
Kupilem drozdze Burgund w Euro- Winie,

Na pewno w Euro-Winie?? Burgund?
Tak w Euro-Winie, kupowalem tam jeszcze inne artykuly potrzebne do wyrobu wina dodalem jeszcze troche pozywki na koncu noza
Darku, czemu jesteś zdziwiony? Burgund od Zamojskich był dostępny w Euro-winie.

Marionetka, poczekaj jeszcze dzień, dwa, trzymaj MD w cieple, może ruszy? Nie zatkałeś przypadkiem butelki szczelnie?

Marek
Nie no - nie jestem zdziwiony - dopytuje sie tylko - bo chcac sprawdzic o jakie drożdże chodzi wszedłem na stronke Mariusza i Burgundów nie widze, ale jak w Euro-Winie to znaczy były to (jak pisze Emto) drożdże Zamojskich - raczej O.K. Więc pewnie jednak cos nie poszlo o.k. z przygotowaniem matki. Co do trzymania MD dluzej - to oczywiscie kazdy robi jak uwaza, ale ja jesli w ciagu 3 dni MD nie rusza -wylewam ją do kibla - nie mam zaufania, że wystartowało to co miało wystartować a nie cos przypadkowego z powietrza lub narzedzi.
Nie ,zatkalem korkiem z waty nawet jak wstrzasne butelka to zaden gaz sie nie wyzwala
Cytat:Wysłane przez marionetka
Nie ,zatkalem korkiem z waty nawet jak wstrzasne butelka to zaden gaz sie nie wyzwala
Po czterech dniach to przynajmniej przy wstrząśnieciu powinien być gaz. Najprawdopodobniej będziesz musiał szykować nową MD.

Darku, obecnie Burgundów faktycznie u Mariusza nie ma, ale w zeszłym sezonie oobiście je kupowałem;)
Marek
Drozdze kupowalem ponad tydzien temu ,waznnosc drozdzy do przyszlego roku do maja czy sa inne drozdze aby nie trzeba czekac kilka dni
Są drożdże aktywne, gotowe w ciągu 20 minut. Nie wiem tylko, czy w Raciborzu są dostępne. Na pewno są u Mariusza w Euro-winie.
Marek
aktywne, ale czy są dostępne w Raciborzu to nie wiem. Przez net można kupić na pewno, choćby tu
http://www.euro-win.pl/akcesoria.htm
Poczytaj to, może coś znajdziesz
http://wino.org.pl/forum/forumdisplay.php?fid=90
Witam.Z poprzednich drozdzy nic nie wyszlo, wiec dzisiaj znalazlem w swoim miescie sklep z artykulami winiarskimi i zakupilem drodzdze w plynie z Biowinu ,tylko nic nie pisze na opakowaniu czy dodawac pozywki do tych drozdzy prosze o odpowiedz ekspertow i pozdrawiam milutko
skoro nie jest napisane, to nie dodawać.
To zależy czy robisz MD z wody i cukru, to wtedy dajesz odrobinę pożywki. Jeśli z dodatkiem soku to nie jest konieczna pożywka ale nie zaszkodzi jak również dodasz.
Z tych drożdży robi się matke. Mozesz dodac ciut pożywki ale nie więcej jak ciut. Właściwa porcja powinna być w balonie.

przykopa

Też robiłem płynne z biowinu
- nie dodałem pożywki . A MD idzie jak burza.
Może foliowy woreczek ( tak to było pakowane) był przetrzymywany w złych warunkach (przegrzany) i zawartość opakowania została zniszczona ,, przez pasteryzację"
Witam.Dzisiaj wieczorkiem minie drugi dzien jak wstawilem MD z plynnych drozdzy.Z tego co zauwazylem jest lekka piana tak kilka milimetrow, na opakowaniu pisze ze po dwoch dniach przy temperaturze 26stopni C calosc wlac do nastawu z winem w moim przypadku bedzie to miazga i prosze jak zwykle o pomoc pozdrawiam milutko

przykopa

- proponuję matkę jeszcze podkarmić b. lekkim spasteryzowanym i wychłodzonym roztworem cukrowym by zwiekszyć moc i dawkę MD.
Ja do hodowli MD używam butelek PET napełnionych po kilku uzupełnieniach syropem do połowy , przy poluzowanej nakrętce (dla sprawdzenia mocy MD ściskam butelkę wypychając powietrze i mocno zakręcając nakrętkę- jeśli butelka po godzinie robi się pełna i twarda jest to sygnałem że można już jej używać
Stron: 1 2