Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Winko teraz z czego??
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam!! Mam wolny baniaczek 15 l. Zlałem już drugie z ryżu więc mam go pod dostatkiem... I nie wiem z czego zrobić... Z kawy?? z herbaty?? Kurcze tyle tego jest a nie chciałbym jakiegoś be wina zrobić... Jestem początkującym winiarzem. Pomóżcie...
Jabłka ?
Rodzynki ?
Lekki miód pitny ?
Hibiskus, soki z kartonów, daktyle, papaja i ananas z hipermarketu. A może przegląd piwnicy, a tam przetwory owocowe?
kurde przetworów to nie mam... Ale może soki z kartonów... To jest myśl jakie soczki proponujecie?? chodzi o smaczek
Je mogę Ci zaproponować jedynie winogronowy sok 100% FORTUNA. Najlepiej z dodatkiem 300 g dobrych rodzynek (np. Chilijskich lub Greckich JUMBO) - jednak bez dodatku wody, więc aby uzyskać ze 12 l czystego klarownego wina 12-13% będziesz musiał kupic 13 l soku i 1,5 kg cukru a to koszt 60 zł. Możesz tez zrobić odwrotnie - czyli wino rodzynkowe a jedynie połowę wody zastąpic sokiem winogronowym .
Soki jabłkowe 100% - mogą być solo - nie dodawaj wody, można dodać rodzynek, wtedy dodatek wody jest wskazany. O winach z kartonika jest sporo na forum, zanim się zdecydujesz, poczytaj.
baaaardzo dziękuje za pomoc! Poprostu jest tego tyle że nie można się zdecydować :D Potrzebowałbym cały pokój gąsiorków :D:D
Hibiscus jest:1miejsce: , ale ostrożnie w pierwszej fazie fermentacji, lubi się zapienić.
Pozdrawiam Jacek.

Maciek OiM

Proponuję miody pitne, jakiś trójniczek lub czwórniaczek
ta tylko potrzeba dużo miodu...

Maciek OiM

Na nastaw 12-litrowy potrzebujesz raptem 3-4 litry miodu.
a jaki jest koszt 3-4 litrów miodu??

Maciek OiM

Najtaniej jest kupować miód podczas wspólnych akcji Na przykład tutaj
ale ja z gdańska jestem...

Maciek OiM

Kolego, jesteś na forum ponad dwa i pół roku, więc zapewne kojarzysz pewnego czynnego do niedawna forumowicza z okolic Gdańska. Teraz zabrał swoje zabawki i ma swoje, własne forum, na którym pewnie też organizuje akcje miodowe.
jakiś link do tego forum??
Cytat:Wysłane przez Maciek OiM
[...]pewnie organizuje akcje miodowe.
...
Witaj..
Miód nie jest problemem - w razie wspólnego zakupu.
Są inne, przecież sprawdzone źródła, - np. Beekeper.
Z Pomorza świat się nie składa.
"Mlekiem i miodem" - Inni też słyną - to kwestia wyboru.
Pozdrowienia.
no ok ale wtedy w gre wchodzi Poczta Polska no nie??

Maciek OiM

Niekoniecznie. Przeczytaj cały wątek, do którego dałem Ci linka. Wysyłamy tez spedycją, solidnie opakowane. Koszt wysyłki wiaderka to 20 zł .
no dobra ale to są wielkie wiadra... nie ma jakiegoś mniejszego?? Kurcze trochę dużo... jakby nie patrzeć dużo zostanie...

Maciek OiM

... nastawisz kolejny miodzik, zjesz ze smakiem. Miód w takich cenach to prawdziwa okazja.
hehe!! chyba narazie pomyśle o czymś innym... poczekam z miodkiem... :)
Kiedys kumpel pozbieral a to od cioki a to od babci a to od sasiadki, tkie rozne sloiczki a w nich syropy malinowy, jerzynowy i takie tam, wrabal to wszystko do balona razem z owocami, dolal wody MD i takie wino wyszlo, ze jak byl 2 obciag i zostalo 2 litry to nie wiem jak do domu dotarlem :D. Mozesz tez z kompotow, napewno ktos z rodziny lub dobrych sasiadow cos zawsze ma... A co do miodku to pomysl 1 - sza klasa, ja sam przymierzam sie do nastawienia czworniaka ale syconego bo to moj pierwszy miodzio bedzie wiec ide na latwizne na poczatek :D
Polecam Ci winko imbirowe!Link do tematu znajdziesz >>TU<<
Ewentualnie możesz zrobić z suszonego czarnego bzu!(znajdziesz go w aptece) pozdrawiam
Ja zaś polecę Ci wino z Dzikiej Róży. Wino proste i niebywale smaczne. Róża rośnie jeszcze na krzakach i jest jej całkiem dużo. Zerwałem kilka owoców niedawno i maja bardzo intensywny zapach, nie są zepsute, więc wino wyjdzie z nich świetne. Wystarczy tylko zerwać. W Twoich okolicach na pewno coś znajdziesz.
Marek
Stron: 1 2