Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kalendarz 2015 - Zdjęcia do konkursu
Pozdrawiam

Jeżeli ktoś chciałby wykorzystać zdjęcia z moich stron internetowych do kalendarza to wyrażam zgodę nawet zachęcam a szczególnie z strony winiarskiej Jest tam wiele doskonałych dzieł sztuki z początku 20 wieku

www.galerialamp.com -lampy
www.galerialamp.com/tal - winiarstwo

Krzysiek mnie prosił o zamieszczenie beczki
Maciej

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Zdjęcia załączone do postów, czyli o wymiarze 800x600 będą za małe do kalendarza o wymiarach A3, po rozciągnięciu jakość będzie bardzo słaba...
Odpowiedz
Ale to są propozycje, do druku muszą trafić większe zdjęcia od autorów.
Odpowiedz
:co_jest:Wstawiam również kilka zdjeć:

Załączone pliki Obrazki

Odpowiedz
(20-11-2014, 17:13)kilis napisał(a): Ale to są propozycje, do druku muszą trafić większe zdjęcia od autorów.
I to jest prawdziwy problem z którymś już kiedyś przy robieniu forumowego kalendarza się zetknąłem.
Nie każdy ma lepszą jakość zdjęcia, które tu wrzucił. Ludzi czasami wrzucają zdjęcia robione starszej generacji "małpkami" czy telefonami.
Wyjdzie, że coś nam się tu spodoba a naprawdę nie da się tego wykorzystać do kalendarza.
Na koniec napiszę raz jeszcze. Problem jakości zdjęć naprawdę nie jest "wydumany"!
Mam natomiast wrażenie, że głosy osób które go zgłaszają są nieco stłumione hurra-optymizmem pozostałych.....
Odpowiedz
(21-11-2014, 07:51)SERVATOR napisał(a): I to jest prawdziwy problem z którymś już kiedyś przy robieniu forumowego kalendarza się zetknąłem.
Nie każdy ma lepszą jakość zdjęcia, które tu wrzucił. Ludzi czasami wrzucają zdjęcia robione starszej generacji "małpkami" czy telefonami.
Wyjdzie, że coś nam się tu spodoba a naprawdę nie da się tego wykorzystać do kalendarza.
Na koniec napiszę raz jeszcze. Problem jakości zdjęć naprawdę nie jest "wydumany"!
Nie mylisz przypadkiem w czasie logowania forów, to raczej nie jest fotograficzne czy inne pokrewne.

Przepraszam, proszę usunąć po czasie.
Odpowiedz
To ma być nasz kalendarz z naszymi klimatycznymi zdjęciami, trochę gorszej jakości zdjęcia ale nasze i nasz kalendarz przypominający różne rzeczy z forumowego życia. I ma podobać się nam, a nie rzeczoznawcom fotografii.

Wykonanie kalendarza musi być profesjonalne, ale foty, moim zdaniem, mogą być całkowicie amatorskie, to lepiej nawet, ze kiepskie ale z tym czymś.................

Czy to koniecznie musi być jakość wytapetowanej, silikonowej tzw. blondyny??

Dalej, Panie i Panowie, wybierajmy najładniejsze zdjęcia i do roboty, bo czas nagli.

Odpowiedz
Może to próżne ale ja chcę mieć kalendarz żeby się nim móc pochwalić :)
Taki kalendarz jest dla mnie formą ozdoby. Zdjęcia kiepskiej jakości będą go szpecić.
No ale cóż. Ostatecznie i tak będziemy głosować portfelem (komu kalendarz się spodoba to go kupi) ;)
Odpowiedz
(21-11-2014, 08:12)drajla napisał(a): Wykonanie kalendarza musi być profesjonalne, ale foty, moim zdaniem, mogą być całkowicie amatorskie, to lepiej nawet, ze kiepskie ale z tym czymś.................
Takie rzeczy to tylko w Erze. :)
Zdjęcie do druku może być artystycznie amatorskie(kiepskie), ale technicznie musi być bez zarzutu.
Szanująca się drukarnia nie będzie drukować zdjęć np. z komórki w formacie A3.

Doskonały trunek obroni się zawsze, a chore wino pozostawi tylko niesmak ...
Odpowiedz
Jak zdecydujecie, tak zrobicie.
Odpowiedz
Póki co konkurs nie ruszył więc nie ma się o co spierać
Odpowiedz
tasmol - jutro wieczorem powinien już być i temat ruszy.
Odpowiedz
Z konkursem na zdjęcia do kalendarza można sobie dać spokój - po prostu nie zdążymy. Za chwilę będzie konkurs na gotowy projekt kalendarza, a nie na fotki.
Fakt, że zupełnie niezależnie konkurs na winiarskie fotki przeprowadzić można - kto nam zabroni?
Odpowiedz
(25-11-2014, 09:37)Maciej napisał(a): Fakt, że zupełnie niezależnie konkurs na winiarskie fotki przeprowadzić można - kto nam zabroni?
Nikt nie broni ale w sumie nie ma się więc po co spieszyć i moim zdaniem warto ten konkurs zrobić porządnie.
Przy dowolnej liczbie zdjęć jednego zgłaszającego (tak jak to jest w tym wątku) ciężko będzie wybrać te które naprawdę są najlepsze bo poszczególne zdjęcia będą otrzymywały w sumie małą liczbę głosów (mało głosujących). Niech każdy wybierze ze swoich fotek max 3 najlepsze i dopiero wtedy zgłosi je do konkursu.

Jeżeli ma to być konkurs na fotki winiarskie może warto zrobić jakieś kategorie:
- winorośl, winogrona, winnica (wątek stricte związany z produkcją wina),
- rośliny (owoce, krzewy, drzewa itp) inne niż winorośl,
- produkcja i przechowywanie trunków wszelakich oraz wszelkie inne tematy związane z naszym hobby.
To oczywiście ogólny zarys podziału - na pewno nie idealny.
Proponowałbym ogłosić taki konkurs już w tym roku lecz na zgłoszenie prac dać czas do końca WRZEŚNIA 2015.
Od 01.10.2015 do 07.10.2015 byłby czas na głosowanie. Równolegle można byłoby wprowadzić konkurs na projekt kalendarza 2016. Termin zakończenia tego można byłoby określić na 07.11.2015 co dawałoby miesiąc na przygotowanie projektu z uwzględnieniem najlepszych zdjęć konkursowych.
Po kolejnym tygodniu (czyli ok. 15.11) mielibyśmy wybrany projekt kalendarza. Byłoby więc wystarczająco dużo czasu żeby trafił on do nas jeszcze przed końcem 2015 roku :)

Żeby nie było, że zawsze tylko wtrącam swoje "5 groszy", to mogę te konkursy poprowadzić.
Odpowiedz
Ważne jest moim zdaniem aby to były zdjęcia własnoręcznie zrobione w naszej winnicy, winiarni czy piwnicy!!
A nie z netu!!
Odpowiedz
(25-11-2014, 10:15)SERVATOR napisał(a): Żeby nie było, że zawsze tylko wtrącam swoje "5 groszy", to mogę te konkursy poprowadzić.
Bardzo mi się ten pomysł podoba.

(25-11-2014, 10:22)Heavy napisał(a): Ważne jest moim zdaniem aby to były zdjęcia własnoręcznie zrobione w naszej winnicy, winiarni czy piwnicy!!
A nie z netu!!
Waldek, w zeszłym roku za fotki z netu wyleciał z forum MirekR. Gdzie fotki zrobisz - Twoja sprawa, ludzie ocenią, czy są dobre, czy nie. Ale muszą być własne.
Odpowiedz
Fajny pomysł, a ja dodałbym jeszcze możliwość wyboru 3 pierwszych miejsc (odpowiednio np. 9, 5 i 1 pkt)
co doskonale zróżnicuje punktację w całej stawce nawet przy niewielkiej frekwencji głosujących.
Nie wiem tylko czy dostępne narzędzia sondotwórcze dadzą sobie z tym radę.
Odpowiedz
(25-11-2014, 10:23)Maciej napisał(a):
(25-11-2014, 10:15)SERVATOR napisał(a): Żeby nie było, że zawsze tylko wtrącam swoje "5 groszy", to mogę te konkursy poprowadzić.
Bardzo mi się ten pomysł podoba.

(25-11-2014, 10:22)Heavy napisał(a): Ważne jest moim zdaniem aby to były zdjęcia własnoręcznie zrobione w naszej winnicy, winiarni czy piwnicy!!
A nie z netu!!
Waldek, w zeszłym roku za fotki z netu wyleciał z forum MirekR. Gdzie fotki zrobisz - Twoja sprawa, ludzie ocenią, czy są dobre, czy nie. Ale muszą być własne.

Moim zdaniem właśnie nie. Skoro jest to forum domowych winiarzy to niech to będą zdjęcia z własnego podwórka, a nie z wczasów we Włoszech np.
Odpowiedz
(25-11-2014, 10:31)alskarus napisał(a): Fajny pomysł, a ja dodałbym jeszcze możliwość wyboru 3 pierwszych miejsc (odpowiednio np. 9, 5 i 1 pkt)
co doskonale zróżnicuje punktację w całej stawce nawet przy niewielkiej frekwencji głosujących.
Nie wiem tylko czy dostępne narzędzia sondotwórcze dadzą sobie z tym radę.

Ja już to kiedyś tu zrobiłem :)

---------------------------------------------

Umieściłem post w dniu 14-11-2013 o godz. 08:40 w TYM wątku.

Przystępujemy do wyboru najlepszego zdjęcia - tym razem w sposób nietypowy.
Są trzy sondy.
W jednej najlepszemu wg nas zdjęciu przyznajemy 3 punkty, w drugiej (zdjęciu, które jest nieco gorsze od poprzedniego) dajemy 2 punkty i w trzeciej, niewiele im ustępującemu trzeciemu zdjęciu - 1 punkt.

ZAPRASZAM DO ZABAWY!

> 3 pkt! przyznaję .... <
> 2 pkt! przyznaję .... <
> 1 pkt! przyznaję .... <
Odpowiedz
Ja dorzucam foty:

Czeremcha:

DR:

Odpowiedz
(25-11-2014, 12:44)SERVATOR napisał(a): Ja już to kiedyś tu zrobiłem :)
Generalnie tak, choć podejrzewam, że Twoje rozwiązanie nie uwzględniało
zakończenia głosowania po pierwszej sondzie.
Stąd moje pytanie o możliwości narzędzi.
Odpowiedz
Pytałem wcześniej - innego rozwiązania nie ma.
Odpowiedz
zdjęcia można jeszcze dzisiaj podesłać??
Odpowiedz
Witek wrzucaj nie pytaj. :D

Skocz do: