Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konkurs literacki "Miłe Złego Początki"
Information 
REGULAMIN Konkursu „Miłe Złego Początki”

Przedmiotem konkursu jest krótki utwór literacki. W rozumieniu warunków konkursu krótkim utworem literackim jest napisany prozą lub wierszem utwór, którego objętość nie przekracza jednej strony formatu A4 i nie jest mniejsza niż pół strony.
Temat utworów: Okoliczności związane z dołączeniem do grona Forumowiczów albo tworzeniem pierwszych produktów objętych tematyką Forum.
Cechy konieczne utworu; Pogoda, dowcip. Utwór ma być ponętną zachętą do uprawiania zacnych hobby będących tematyką Forum ( oczywiście z naciskiem na alkoholową część Forum ).

Zasady konkursu;
1/ Uczestnikiem konkursu może być każdy zarejestrowany na Forum ( w tym również Członkowie Jury).
2/ Ilość nadsyłanych utworów jest dowolna pod warunkiem nadesłania ich przed zakończeniem Konkursu.
3/ Czas trwania konkursu określa się na dwa miesiące i zawiera się pomiędzy dniem 15 kwiertnia 2016r. a dniem 15 czerwca 2016r. (w związku z okresem wakacyjno-urlopowym pierwotny trzymiesięczny czas trwania został skrócony do dwu miesięcy).
4/ Autor opatruje wszystkie swoje utwory jednym i tym samym pseudonimem wykreowanym na potrzeby konkursu i różnym od „nicka” używanego na Forum.
4.1/ W odniesieniu do Jurorów będących Uczestnikami Konkursu
-  Juror-Autor będący uczestnikiem Konkursu nie uczestniczy w ocenie swoich utworów.
- Juror-Autor uczestnik Konkursu wysyła swoje prace w ostatnim dniu trwania konkursu tj. 15 czerwca 2016 r.
5/ Zasady dotyczące wszystkich uczestników Konkursu:
Zatytułowany utwór posiadający; Pseudonim, Adres mailowy, oraz Nick używany na Forum SWiMP, należy przesłać na adres mailowy Kronikarza Konkursu (bogdan163@o2.pl; bogdan163@wp.pl.
6/ Utwory nadesłane na adres Kronikarza podlegają anonimizacji i po wpisaniu do Arkusza i są natychmiast odsyłane do Jurorów.
7/ Pięciosobowe Jury dokonuje oceny nadesłanych utworów wg czteropunktowej skali;
a/ Kosz = punktów jeden,
b/ Słabe = punktów dwa,
c/ Takie Sobie = punktów trzy,
d/ Dobre = punktów cztery.
8/ Opublikowaniu na Stronie Głównej Stowarzyszenia podlegają jedynie te utwory, których punktacja sumaryczna jest większa niż 15 punktów.
9/ Informacja o wyniku oceny punktowej każdego utworu przekazywana jest bezzwłocznie przez poszczególnych Jurorów do Kronikarza, który wprowadzi je do Arkusza oraz dokona ich sumowania.
10/ Wynik oceny przesyłany jest przez Kronikarza bezzwłocznie do Przewodniczącego Jury.
11/ Przewodniczący Jury dokona uroczystego ogłoszenia wyników Konkursu w terminie do 20 czerwca 2016r.
Unikalną i jedyną nagrodą będzie  wiekopomna chwała Autora i zajęcie całej lub pół Strony Głównej Stowarzyszenia swoim utworem oraz podziw i zazdrość pozostałych uczestników Forum i Konkursu (co absolutnie nie wyklucza prywatnych fundatorów !!)
11/ Arkusz, po zakończeniu Konkursu zostanie przekazany do Zarządu SwiMP i powinien być do wglądu dla poszczególnych Autorów ( jeśli sobie tego zażyczą) przez okres półtora miesiąca od zakończenia Konkursu.
Koniec Regulaminu. Pytania i wątpliwości proszę zadawać na Forum.
ZAPRASZAM SERDECZNIE DO UDZIAŁU; medale i pomniki z czasem wszak kruszeją - chwała jest wieczna!

Poniżej pierwszy chronologicznie post, bo inaczej nie potrafiłem umieścić Regulaminu na szczycie, a nowego tematu zakładać nie chciałem.
Pozdrawiam i niech Muzy będą z Wami !
b.

Proszę o ocenę pomysłu pod powyższym tytułem. Przedmiotem konkursu miałyby być krótkie formy literackie opowiadające o pierwszych działaniach, które zaowocowały tym, że trafiło się na Forum i zostało się jednym z nas - Winiarzem, Piwowarem, Miodosytnikiem czy - jak ja - "nalewnikiem". Po ocenie Jury - prace zostałyby wydrukowane na pierwszej stronie jako artykuły.
Jeśli inicjatywa konkursowa spotka się z pozytywna opinią - przystąpię do formowania warunków konkursu.
 Jeżeli twierdzisz że zrobienie czegoś jest niemożliwe, nie przeszkadzaj osobie która to właśnie robi !
    Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne lub powoduje tycie.

Odpowiedz
Za, za i jeszcze raz za. Trzy razy ZA.
Bycie starszym ma swoje wady jak i zalety. Z bliska nie widzisz liter ale idiotów poznajesz z daleka.
Po pierwszym kieliszku wychodzi z nas drugi człowiek i on też chce się napić! (Wańkowicz)
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.

Jak by rządziły na świecie kobiety to nie było by wojen! Państwa by były co najwyżej poobrażane na siebie.

Odpowiedz
Oczywiście jestem na TAK
pozdrawiam Jurek 

Odpowiedz
(06-04-2016, 19:49)Iuglans napisał(a): Proszę o ocenę pomysłu pod powyższym tytułem.

Jestem całym sercem ZA.

Jednak nasza forumowa młodzież jest bardzo kreatywna i ma bardzo dobre pomysły. :ksiazka:
Odpowiedz
Iuglans, masz zgodę na organizację konkursu. Przygotuj warunki zmagań.

Coś czuję, że to będzie fajna zabawa z twórczością...
Tylko człowiek głupi, nigdy się nie myli...

Zdjęcia: FAZY BBCH, krzewy PINOT NOIR, krzewy ZWEIGELT.
Filmy uprawa:  SADZENIE,  CIĘCIE DWULATKÓW,  CIĘCIE TRZYLATKÓW
Filmy uprawa:  Historia krzewu Pinot Noir:  2017/2018 (odc I cz 1) cdn
Filmy winifikacja:  POMIAR KWASOWOŚCI MOSZCZU,  POMIAR KWASOWOŚCI WINA,  POMIAR WOLNEGO SO2

Odpowiedz
Mnie się też podoba, tylko niech będą jakieś granice.
np. nie dla mnie długie elaboraty
*****\\\\   ///*************l***********§*********[]
*****(  @ @ )***********oooooo*****(bul,bul)*****[%%]
--oOOo-(_)-oOOo----->****grono*****(ooooooo)****[%%]
------O-----O--------********ooo******(ooooooo)****[%%]
pozdrawia Castleman*******o********(ossad)*****[%%]
Odpowiedz
Coś mnie ominęło?...
W kwestii konkursu się zgłaszam za.
Tu jesteśmy, my wszystkie staruszki.
http://oddzialgeriatryczny.blog.pl/

FAQ czyli najczęściej zadawane pytania

I believe in Sherlock Holmes.

Odpowiedz
(09-04-2016, 18:13)Megana napisał(a): Coś mnie ominęło?...
W kwestii konkursu się zgłaszam za.
Dziękuję!
Miło mi przekazać, że Autorzy oceniani będą przez Elitę; Han-ka, Megana, Bogi, Drajla, Tata.[Obrazek: brawo.gif]  Za stołem krupierskim... zapewne stanę sam, ale przyrzekam Wam uczciwość i wierność oraz że was nie opuszcę aż do śmierci...
Regulamin Konkursu zamieszczę niezwłocznie ( naprawdę! nie po urzędniczemu "niezwłocznie"! ) po zakończeniu konsultacji jego treści z Jury co, jak sądzę, nastąpi do najbliższej środy.
b/
 Jeżeli twierdzisz że zrobienie czegoś jest niemożliwe, nie przeszkadzaj osobie która to właśnie robi !

Odpowiedz
...Kobyłka u płota, a Regulamin na górze topicu w pierwszym poście.

Odpowiedz
Minęło pierwsze siedem dni Konkursu. Za poetą; "Cicho wszędzie, głucho wszędzie"... wieczorami, oczami wyobraźni, widzę jak Jola nawleka rymy na linijki poematu, a inny Autor dzierga pracowicie zawiłą opowieść z głębokim podtekstem sensacyjnym o tym jak to ciemną nocą..., ale nic to! Angel Wszak jam tylko Kronikarzem i cierpliwość to mój obowiązek. Pokornie jednak proszę Autorów - nie zwlekajcie! Maj ukwiecony zasadzek na Was ma więcej niż włosów na głowie a pierwszą jest Amor i jego figielki! Jeśli Muzę zdradzicie - Ona obrazę zachowa... łatwo przewidzieć jaki efekt będzie.
Pozdrawiam i niech Muza będzie z Wami!

Odpowiedz
(21-04-2016, 11:31)Iuglans napisał(a): Minęło pierwsze siedem dni Konkursu. Za poetą; "Cicho wszędzie, głucho wszędzie"... wieczorami, oczami wyobraźni, widzę jak Jola nawleka rymy na linijki poematu, a inny Autor dzierga pracowicie zawiłą opowieść z głębokim podtekstem sensacyjnym o tym jak to ciemną nocą..., ale nic to! Angel Wszak jam tylko Kronikarzem i cierpliwość to mój obowiązek. Pokornie jednak proszę Autorów - nie zwlekajcie! Maj ukwiecony zasadzek na Was ma więcej niż włosów na głowie a pierwszą jest Amor i jego figielki! Jeśli Muzę zdradzicie - Ona obrazę zachowa... łatwo przewidzieć jaki efekt będzie.
Pozdrawiam i niech Muza będzie z Wami!

Mimo upływu miesiąca i trzech dni od ogłoszenia warunków Konkursu żaden z Forumowiczów nie zechciał podzielić się z resztą Braci Forumowej swoimi wspomnieniami czy doświadczeniami. A przecież na Forum piszących nie brak ! Czy po "dobrej zmianie" całkiem Was twórcza wena opuściła? Nie chcę wymieniać po nickach ale wedle mojego rozeznania na Forum jest co najmniej naście osób, które są Autorami...Rozumiem - Wiosna, ale żeby aż tak? :placze:

Odpowiedz
Ja z chęcią bym coś napisał. Ale ze mnie poeta i prozaik marny  :D
Odpowiedz
(06-04-2016, 19:49)Iuglans napisał(a):

Przedmiotem konkursu jest krótki utwór literacki. W rozumieniu warunków konkursu krótkim utworem literackim jest napisany prozą lub wierszem utwór, którego objętość nie przekracza jednej strony formatu A4 i nie jest mniejsza niż pół strony.
Temat utworów: Okoliczności związane z dołączeniem do grona Forumowiczów albo tworzeniem pierwszych produktów objętych tematyką Forum.
Cechy konieczne utworu; Pogoda, dowcip. Utwór ma być ponętną zachętą do uprawiania zacnych hobby będących tematyką Forum ( oczywiście z naciskiem na alkoholową część Forum ).

Zasady konkursu;
1/ Uczestnikiem konkursu może być każdy zarejestrowany na Forum ( w tym również Członkowie Jury).
2/ Ilość nadsyłanych utworów jest dowolna pod warunkiem nadesłania ich przed zakończeniem Konkursu.
3/ Czas trwania konkursu określa się na dwa miesiące i zawiera się pomiędzy dniem 15 kwiertnia 2016r. a dniem 15 czerwca 2016r....................................
Przypominam o Konkursie i zapraszam chętnych do nadsyłania swoich prac!!

Termin upływa 15 - 06 - 2016 roku!!!!!

PS. Temat uporządkowałem.
Odpowiedz
Chyba mnie coś ominęło... ale skoro posprzątane to ok.
Odpowiedz
Iuglans, napisz, gdy będzie pierwszy tekst.

Grzegorz

"Nie spiesz się tak młody przyjacielu!

Nikt nie umknie przed swoim losem."

Odpowiedz
(08-06-2016, 15:03)grzechu napisał(a): Iuglans, napisz, gdy będzie pierwszy tekst.
Odpowiem uśmiechnięciem; Jakie jest najlepsze lekarstwo na kaszel? Lekarstwo mocno i szybko przeczyszczające! Nie ma takiego odważnego, któryby się ośmielił zakasłać. Myślę, że z Konkursem będzie podobnie; nie ma takiego odważnego..., ale jak mawiają Londyńczycy "pożywiom-pasmatrim". Do końca Konkursu pozostało 7 dni a dokładniej 168 godzin...

Odpowiedz
NIECH SIĘ STANIE

Wina mi trzeba jak powietrza,
jego iluzji w końcu nocy.
Chcę nikłą ciszę zamknąć w dłoni
i w blasku słońca przymknąć oczy.

I pragnę zaklęć jeszcze trochę,
ostatnich łez niewypłakanych.
I kilku kiści zagubienia,
w ogromie westchnień nienazwanych.

Chcę ciepłych nocy, dni słonecznych,
bezsennych chwil i dni pijanych.
Tych aromatów i powietrza
i kilku sekund nieskalanych.

Tak wielu błędów i ekstazy,
ukrytych pragnień i spełnienia.
Nieodgadnionych pytań... o nic
i wiele marzeń... bez imienia.

-------------------------------------------------------------
Ot, takie dywagacje pomiędzy uprawą, a... winem

Filmy winifikacja:  POMIAR KWASOWOŚCI MOSZCZU,  POMIAR KWASOWOŚCI WINA,  POMIAR WOLNEGO SO2

Odpowiedz
Uprzejmie informuję, że na Konkurs nie wpłynęła żadna praca. Rosjanie powiadają "Nie chcesz - nie trzeba, zachcesz - nie będzie". Nie mniej dziękuję wszystkim którzy cokolwiek do wątku byli uprzejmi napisać.
Bogdan

Odpowiedz
Wielkie dzięki Iuglans za inicjatywę, za próbę zorganizowania tego  Konkursu.

Niech Ci Dionizos sprzyja w kolejnych planach.
Odpowiedz
A mój wiersz się nie "łapie" na Konkurs?

Szkoda...

Odpowiedz
(16-06-2016, 18:01)maciek19660714 napisał(a): A mój wiersz się nie "łapie" na Konkurs?

Szkoda...

Twój wiersz nie spełnia wymogów Regulaminu Konkursu:

Odpowiedz
(16-06-2016, 18:15)drajla napisał(a): Twój wiersz nie spełnia wymogów Regulaminu Konkursu:

Łoj tam, łoj tam, zwiększ czcionkę, zwiększ interlinię i okaże się że przekracza całą stroną A3 :hahaha:
Pozdrawiam Jacek
"Bo widzisz... w piciu nie trunek jest najważniejszy, a towarzystwo" - Stach Japycz "Ranczo"
Odpowiedz
Jak to możliwe, że nikt nic nie napisał? Wystarczyło skopiować swój tekst z wątku od powitań(często długie).
W dodatku pięciu jurorów.

Grzegorz

"Nie spiesz się tak młody przyjacielu!

Nikt nie umknie przed swoim losem."

Odpowiedz
Bogdan, dzięki wielkie za pomysł i inicjatywę.
Nie udało się? Tym razem się nie udało!
Bycie starszym ma swoje wady jak i zalety. Z bliska nie widzisz liter ale idiotów poznajesz z daleka.
Po pierwszym kieliszku wychodzi z nas drugi człowiek i on też chce się napić! (Wańkowicz)
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.

Jak by rządziły na świecie kobiety to nie było by wojen! Państwa by były co najwyżej poobrażane na siebie.

Odpowiedz
(16-06-2016, 18:15)drajla napisał(a):
(16-06-2016, 18:01)maciek19660714 napisał(a): A mój wiersz się nie "łapie" na Konkurs?

Szkoda...

Twój wiersz nie spełnia wymogów Regulaminu Konkursu:

To, że nie spełniłem wygów regulaminu konkursu, jestem w stanie przyjąć do wiadomości.
Jednak nie pojmuję, czemu mój wiersz został określony mianem "żadna praca"... Taka chała?

PS. Myślę, że byłoby dobrze, gdyby organizator konkursu, wypowiedział się w tej kwestii...

Odpowiedz

Skocz do: