Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MOJA WINNICA w Podlaskiem - Winnica w Ciasnym
#1
Witam serdecznie ;)
Mam takie pytanko - w moim Solarisie mam tylko 6,4 kwasów , czy to jest normalne ? Czy nie jest to za niska wartość ? i czym to może być spowodowane ?
Odpowiedz
#2
Jakie było obciążenie na krzew? Ile gron?
Odpowiedz
#3
W Solarisie to normalne. Ta hybryda tak się zachowuje w ostatnich ciepłych pogodach. Podczas fermentacji kwasy spadną jeszcze bardziej. Korekta kwasowości tak jak pisałem będzie konieczna. Wino z takimi kwasami będzie mdłe i podatne na "choroby".

PS Nie zakładaj co chwilę nowego tematu na temat tego samego wina. Robisz bałagan na forum.
Krzysztof


Stacja meteo na Winnicy Świętne
Po zbanowaniu proszę koniecznie o wyrejestrowanie mnie z forum. 
Odpowiedz
#4
Przepraszam bardzo , założyłem tu nowy wątek, gdyż chodzi mi tu bardziej o błędy w uprawie. Może czegoś się nowego dowiem, może coś źle robię, że kwasy takie niskie.

Krzewy trzyletnie , pierwszy raz dopuszczone do owocowania.
Obciążenie do 6 gron na słabszych roślinach , na mocnych od 6 do 12 gron.
Odpowiedz
#5
To nie błędy w uprawie, a małe i moim zdaniem dobrze dobrane obciążenie, dla młodych krzewów.

Proponuję abyś inne ewentualne pytania dotyczące uprawy, zadawał w przyszłości w tym temacie. Jeżeli wyrazisz takie życzenie, zmienię tytuł tak aby stał się on wątkiem autorskim o Twojej winnicy.
Odpowiedz
#6
Oczywiście możesz zmienić ;)

Powiedzmy, 26 krzewów to jeszcze nie winnica, ale możemy ją nazwać ,,Winnica w Ciasnym"

Jeśli chodzi o dublowanie postów to naprawdę przepraszam, myślałem że rozsądnie będzie rozgraniczyć próbę zrobienia wina gronowego , od uprawy winorośli.
Odpowiedz
#7
Zdecydowanie było to rozsądne; dwie odrębne sprawy (choć oczywiście pokrewne) poruszyłeś moim zdaniem w odpowiednich miejscach.

Zmieniłem więc tytuł na "MOJA WINNICA w Podlaskiem - Winnica w Ciasnym".
W tematach autorskich nie chodzi o ilość krzewów, a o to by mieć wszystkie informacje (pytania, porady, wnioski i dyskusje na temat aktualnych problemów danej uprawy) w jednym miejscu. Ja czytam swój temat co roku od deski do deski i za każdym razem znajduję coś co poprzednio przeoczyłem. To fascynująca lektura na początek sezonu, między innymi jeżeli chodzi o unikanie powielania błędów...
Pisz dużo i wrzucaj zdjęcia.

Jeżeli chodzi o wino; możesz pisać o nim tutaj lub - tak jak zacząłeś wcześniej - w dziale win gronowych. Decyzja należy do Ciebie.

Powodzenia w winobraniu i winifikacji. Napisz koniecznie jakie wyjdą parametry moszczu.Skocz do: