Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakość spirytusu a jego łatwopalność
Witam
Chcialbym zapytac o powyzszy zwiazek? Wystraszylem sie nie na zarty jak zobaczylem jak moja nalewka sie pali. Byla robiona w proporcji mniej wiecej 2:3 spirytus:reszta, wiec wychodzi max 38%. Czy wodka o takiej zawartosci alkoholu jest palna? Czy wogole wodka sklepowa jest palna? czy dopiero roztwor spirytusu o wyzszym stezeniu? Czy moze to swiadczyc o podejzanym pochodzeniu spirytusu i jego zanieczyszczeniu?
(palilo sie to to na kolor blekitny)
Pozdrawiam
Odpowiedz
Z tego co mi się kojarzy to wódka sie nie bardzo pali. Spirytus czysty zato pali się napewno. W takiej proporcji gdzie więcej jest wody niż spirytusu to chyba dziwne że się paliło. Takie jest moje zdanie więce poczekaj na kogoś innego :)
Odpowiedz
Trochę lat żyje i nie jedną wódkę piłem ale takiego cuda by wódka się paliła nie widziałem co innego spirytus on się pali. Mieszanka spirytusu w takiej proporcji jaką podałeś wg. nie powinna się zapalić. Jak na mój gust to są tylko dwie mozliwości:
- coś jest nie tak ze spirytusem ( gdzie go kupiłeś i co to był za spirytus?);
- ewentualnie jakieś składniki z nalewki spowodowały, że sie paliła.
Osobiście bardziej skłaniałbym się do pierwszej hipotezy:helo:.
Odpowiedz
No to Mamcar mam dla Ciebie złą wiadomość - masz domieszki rozpuszczalnika w nalewce. :kwasny: Musisz to wylać, chyba że chcesz mieć kłopoty ze zdrowiem... :(

arek

/żarcik :big:

Wódka Wyborowa, Polmos Poznań - pali sie pięknym, błekitnym płomieniem. Oczywiście 40%.
Odpowiedz
ewentualnie mozesz uzyc swojej nalewki jako rozcienczalnika do farb.... ;)
Odpowiedz
co do innych skladnikow to raczej nie mozliwe, woda kawa cukier, taki studencki substytut alkoholu;) i spirytus tez akademicki, zawsze wydawal sie ok no ale chyba tylko sie wydawal.

edit: moonjava Ty mi tu tak nie zartuj, ja o malo zawalu nie dostalem :mad:
Odpowiedz
Oczywiście, że 38% alkohol się pali, każda wódka się pali, kto wątpi, niech sam spróbuje :)
Odpowiedz
a połykacze ognia żeby zionąć płonieniem to co do ust biorą? no chyba nie naftę do lamp! oczywiście "plują" wódką (albo spirytusem).
Odpowiedz
To wcale nie jest takie oczywiste :big:
Z tego co wiem, to plują właśnie niskoaromatyczną naftą, która daje przy spalaniu efektowny żółty płomień. Pary alkoholu są mniej łatwopalne, a na dodatek dają płomień niebieskawy.
Gdyby połykacze ognia brali do ust spirytus, to mieliby popalone błony śluzowe :kwasny:
Odpowiedz
dobra - Panowie - nawet wino się pali... ;) serio :)
Odpowiedz
to w jaki sposób ludzie piją spirytus?:niewiem:
chyba im kiszki wypala... znam takich (nie żeby to moi znajomi) co piją denaturat i to codziennie...
Odpowiedz
W tą palącą się wódkę jakoś nie mogę uwierzyć - ale jestem gotów poświęcić się dla dobra nauki i jak tylko wrócę z pracy przeprowadzę stosowne eksperymenty - zda mi się że mam w domu ze dwie butelki różnej wódki - tak więc zaraz po eksperymencie nie omieszkam napisać o wynikach :diabelek:
Odpowiedz
zasięgnęłam opinii eksperta i:

spirytus pali się na pewno

wódka też się pali ale najpierw trzeba ją podgrzać żeby alkohol zaczął parować i wtedy powinna się zapalić
Odpowiedz
Wódka się pali i to na 100%, czy ktoś widział jak barmani żąglują butelkami z wódką, które się palą??? A przecież bardzo ładnie to wygląda :) , a nazwywa się to flair. Nawet są drinki, które się podpala, a jest w nich mniej niż 40% alkohlu.
Odpowiedz
Poszłem palić wódkę, lecz zkupażowałem 9-cio letnie jabłkowe z ........ , a wódkę wolę delektować jak i wino i co ino. :szampan:
Miłego!
Odpowiedz
Kurcze pali się nie pali co za różnica ?????
Powiedzcie lepiej jak sprawdzić spirytus żeby nie spaprać nalewki albo zdrowia !!!!
Poproszę o prosty test dla młodego chemika.
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez lambler
Kurcze pali się nie pali co za różnica ?????
Powiedzcie lepiej jak sprawdzić spirytus żeby nie spaprać nalewki albo zdrowia !!!!

Poczęstowac teściową - jak przezyje to dobrze - spircik wporzo, jak zejdzie z tego swiata - to też .....:nie_powiem:
Odpowiedz
zdecydowanie najprostszy sposób ale ma jedną wadę - przy "lewym" spirytusie brak jest możliwości kolejnych testów. :chytry:
Odpowiedz
na teściowej nie radzę próbować bo wynik może być fałszywy. wiadomo - złego diabli nie biorą...
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez lambler
No a co dokładnie chcesz sprawdzić? Tzn. test na obecność jakiego związku?

arek
Odpowiedz
z tego co pamiętam, żeby wódka się paliła musi miec co najmniej 40% i byc w temp pokojowej (15-20 stopni), a co do sprawdzenia alkoholu to niestety w warunkach domowych to jest raczej niemożliwe, musiałbyś dac do analizy w jakimś labolatorium
Odpowiedz
Co do palenia wódki 40% to bardzo ładnie wygląda podpalenie pozostałości pozostałych w butelce po opróżnieniu. Im większy własny udział w opróżnianiu tym efekt wydaje się bardziej niesamowity :). Testowane (stosunkowo niedawno) na żołądkowej gorzkiej.:spoko:
Odpowiedz
A POPIOL I DIAMENT ktos jeszcze pamieta. Wodka sie pali ale trzeba nieco poczekac po nalaniu w kieliszki az zacznie samoczynnie parowac ( i wcale nie trzeba podgrzewania). Ja bardzo czesto robie kawe po kubansku ( cafe cubana) : mocna kawa zalana rumem 40% podpalona. Potem dmuch... i niebo w ustach.
Odpowiedz
Kolega:) robi nalewki ze "spirytusu ?"zakupionego u sąsiadów Czechów. 95% polskie nalepki, cena przystępna, akcyzowych znaków brak.
Szukam opinii o w/w produkcie . Kolega:) sobie chwali ale obawa pozostaje.
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez drasz
Kolega:) robi nalewki ze "spirytusu ?"zakupionego u sąsiadów Czechów. 95% polskie nalepki, cena przystępna, akcyzowych znaków brak.
Szukam opinii o w/w produkcie . Kolega:) sobie chwali ale obawa pozostaje.

Zobacz to
http://wino.org.pl/forum/showthread.php?pid=0#pid0

http://wino.org.pl/forum/showthread.php?pid=0#pid0
MALUTKI KIELISZEK NIE DOJDZIE DO KISZEK !!!

\"DOBRY NA WSZYSTKO ŚRODEK:- ZE SPIRYTUSEM MIODEK\"

......50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............100 ml nawet te nieznane .....
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości