Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Worki filtracyjne do moszczu
Witam!
Natrafiłem na ofertę j/w, bardzo ciekawa sprawa.
Każdy zna korowody z oddzielaniem moszczu po fermentacji na miazdze i płukaniem kolorowych szmat po pracy.
Zamówiłem sobie w ciemno kilka sztuk, bo opinie są b. dobre - zarówno o tych filtrach, jak i o sprzedającym, a cena wygląda mi na bardzo OK.
Znalazłem to na forum "pędzących" w temacie:

http://www.bimber.info/forum/viewtopic.php?t=566

jest tam też link chyba do producenta tych filtrów:

http://www.monarchindustrial.com.au/bags.html

Jak je otrzymam, to coś napiszę - choć teraz nie mam miazgi do przefiltrowania, więc trudno będzie mi sprawdzić je w działaniu - najwyżej ogólne wrażenia, np jakość wykonania.

EDYCJA: Właśnie otrzymałem adres E-mail sprzedawcy:

kogan@poczta.onet.pl

.
Odpowiedz
Jak dostaniesz towar to daj znać ,bo wygląda ciekawie.
Odpowiedz
Na browr.biz, w sklepie Piwowar też można kupić worki, te są przeznaczone do zacierania ale równie dobrze można je wykorzystać do oddzieleni moszczu po fermentacji w miazdze :spoko:
Odpowiedz
OK, jak tylko dostanę, to opiszę - ale nie działanie, bo jak pisałem już nie mam czego filtrować.
Opis działania jest w podanym linku, na forum C2H5OH "braci pędzących".
Odpowiedz
Witam są dwa rodzaje tych worków -materiałowy i syntetyczny
co do ceny to - to co pisze winorobek o "browarniczym" worku - to za tą cenę można kupić ich parę :)- chyba warto się zastanowic - zawsze męczę się z pieluchą a teraz ...
....

oczekuję opini pawyan .
pozdrawiam lukas
Odpowiedz
Dokładnie, cena poniżej 20 zł, pojemność 40 litrów.
Odpowiedz
Witam.
Ceny worków filtracyjnych z forum C2H5OH kształtują się tak:

"natomiast wracając do worków filtracyjnych to sprawa / ceny przedstawiaja się tak :

WOREK "M" 1szt - 16 zł , 2szt - 15,5 zł/szt , 3 szt - 15zł/szt , 4szt - 14,5z/sztł + 1 gratis

WOREK "S" 1szt - 17zł , 2szt - 16,5 zł/szt , 3 szt-16zł/szt , 4 szt - 15,5 zł/szt +1gratis

obecnie mam promocję ze względu na "nowy asortyment" - proponuję zainteresowanym
zestaw "2+2" za kwotę - 50zł .
są to worki bardzo wytrzymałe - po użyciu można je czyścić nawet myjką ciśnieniową
nie jest to produkt polski ani tym bardziej made in china"
Cytat z maila od 98%

Przy okazji innych zakupów zamówiłem również te worki.
Jak dojdzie paczka postaram się jakieś zdjęcia przedstawić.

Pozdrawiam.
Tomek
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez winorobek
Na browr.biz, w sklepie Piwowar też można kupić worki, te są przeznaczone do zacierania ale równie dobrze można je wykorzystać do oddzieleni moszczu po fermentacji w miazdze :spoko:

Oglądałam je dzisiaj z bliska. Przy odrobinie chęci można je uszyć samemu. Z pewnością wyjdzie taniej...
Odpowiedz
Witam
potwierdzam to co pisał flesz103
jestem również i tam forumowiczem i tam tez zrobiłem zakup tych oto worków (i nie tylko :P) :)
w chwili obecnej jeszcze ich nie testowałem. Jak za ta cenę są bardzo dobre. maja jakiś metr długości a szerokie na 20-25cm z obręczą metalową i uchwytami z materiału. Syntetyczny nadaje się do wyciskania soku z owoców np. jak ktoś nie ma prasy. Materiałowy natomiast do filtrowania czy to wina czy zacieru a nawet nalewek. Czyścić je można nawet myjką pod ciśnieniem.
pozdrawiam
Odpowiedz
Witam.
W związku z pytaniami o worki filtracyjne pragnę poinformować iż to nie ja sprzedaję te worki. Być może niezbyt precyzyjnie napisałem swojego posta.
Na stronie: (nie wiem czy mogę ją tutaj podać. Ewentualnie admin ją wykasuje).
http://www.bimber.info/forum/index.php
Jest forumowicz o nicku 98%, który w swojej ofercie ma min. worki.
Pod cenami, które podałem napisałem iż jest to cytat z maila od w.w. 98%. Przy zakupach do ;) :nie_powiem: zamówiłem dodatkowo te worki.
Ot i wszystko.

Pozdrawiam.
Tomek
Odpowiedz
Byłem, zobaczyłem i kupiłem. Już poczta je niesie do mnie. Jak dostanę opiszę co i jak.
Miła i sympatyczna obsługa ze strony sprzedającego o niku 98%.
Odpowiedz
Dostałem te worki i myślę, że to idealna rzecz dla tych co wyciskają w pieluchach itp.
Materiał solidny, specjalnie tkany do filtracji. Drugi syntetyczny- drobniusieńka siatka,do moszczu super. Nie sprawdzałem w praktyce, ale 99%, że będzie dobre.
Odpowiedz
Mam prośbę, żeby ktoś z posiadaczy owych worków filtracyjnych utworzył temat w:

Forum >> Podstawy technologii... >> Obciąganie znad osadów, klarowanie, filtrowanie

O działaniu tych woreczków i konkretnym ich wykorzystaniu, bo skoro one się różnią i mogą mieć różne zastosowanie

Cytat:Wysłane przez AdamC

.. Materiał solidny, specjalnie tkany do filtracji. Drugi syntetyczny- drobniusieńka siatka,do moszczu super ...

co może być bardzo praktyczne, a chciałbym te woreczki opisać w podręczniku forumowym- stąd moja prośba :)
Odpowiedz
Witam!
Dostałem właśnie filtry.
Koledzy wyżej ocenili już towar. Podpisuję się pod tym oburącz.
Pierwszy materiał, siatka (filtr "S") ma oczka ok. 0,6-0,7mm, idealna będzie do odcedzenia moszczu po fermentacji na miazdze. W kilka, max. kilkanaście minut powinno wszystko spłynąć.
Drugi materiał (filtr "M") to dość gęsta włóknina filtracyjna, po filtrowaniu zanieczyszczonego drobnymi cząstkami owoców lub osadem wina powinno zostać tylko zmętnienie, żadne drobiny (nawet stosunkowo małe) w/g mnie nie przejdą.
Jeśli resztki z dna balonu (pozostałe po pierwszym obciągu) przepuści się przez drugi filtr ("M"), to zupełnie nic się nie straci - a to mi się bardzo podoba :D
Myślę, że okażą się bardzo dobre w praktyce.
Dodatkowo, muszę stwierdzić, że zostałem zaskoczony przez sprzedawcę "98%" bardzo pozytywnie miłą i sympatyczną obsługą.
Przed zakupem szukałem opinii na tamtym forum - znalazłem same superlatywy.
To rzadko się zdarza, więc uznałem że mam obowiązek o tym napisać. Polecam z czystym sumieniem.
Odpowiedz
Witam.
Dzisiaj stałem się szczęśliwym posiadaczem w.w. worków filtracyjnych. Przyłączam się do tego co napisali poprzednicy o jakości i parametrach. Miałem wkleić zdjęcia ale nie różniły by się od tych, które są na stronie producenta.
Co do zakupów u 98% to same pozytywy. Facet przykłada się do sprzedaży i zawsze coś dorzuci gratis (przynajmniej u mnie tak zawsze było).

Pozdrawiam.
Tomek
Odpowiedz
To jest bezpośredni adres do sprzedawcy tych worków.
kogan@poczta.onet.pl
Odpowiedz
Jako że nie miałem osobiście okazji przetestować worki, pozwolę sobie wkleić opinię dwóch kolegów z forum C2H5OH:

"Wygląda na to że byłem pierwszym testerem Smile
Więc tak - dla odmiany nie napiszę ani słowa o solidności sprzedającego bo ta juz jest legendarna!
Klika słów o towarze ... worek jest o średnicy ok 25 cm i długości ok 1 m, na wlocie worka są wszyte metalowe obręcze, a także "uszy" za które worek można trzymać (mi się udało za uszy powiesić na uchwycie na ręczniki). Testowałem worki o grubszym oczku (worek syntetyczny) na resztkach wina jabłkowego (ok 15 l). Sok na wino był uzyskiwany za pomocą sokowirówki i przez moje własne lenistwo (oraz z braku jabłek) został wlany do dymiona 45 l wraz z grubą warstwą piany. Po fermentacji okazało się że z 45 l sklarowanego wina mam ok 30 l reszta nadaje się do filtracji. Gdy sobie pomyślałem o filtrowaniu przez pieluchę zrobiło mi się słabo i przemkła mi myśl .... może na wiosnę ?? Ale za sprawą zakupionych worków filtracyjnych zajęło mi to 2 godziny. Wystarczy powiedzieć ze zawiesiłem worek filtracyjny na uchwycie od ręcznika na wanną, pod worek dałem gar 20 l i co jakiś czas wlewałem po 5 l mętnego wina. Gdy wszystko już ściekło obróciłem worek na lewo wypłukałem prysznicem i po sprawie. Rewelacja. Gdyby mi opozycja domowa nie zrobiła afery że w całym domu czuć winem to potestował bym także gęstsze worki, a tu nic z tego Sad

Więc tak ... uważam że to naprawę doskonały zakup!!! dla każdego to ma styczność z robieniem win, zacierów owocowych czy nawet soków!! Polecam!!"

I druga opinia:
"Panowie koniec z wirówkami oraz z płaszczami olejowymi !!!!!!
Po wlaniu zacieru do worka następuje bardzo szybka filtracja po kilku minutach zostaje odcedzone ok. 60% roztworu(grawitacyjnie) , resztę bardzo prosto i szybko odzyskuje się poprzez skręcanie/wyciskanie worka , po chwili mamy prawie suche wióry resztek śruty. Aby wydobyć resztki cukru z odcedzonej śruty dodałem doń ok. 1/3 wody i proces powtórzyłem. Cały proces jest bardzo szybki i prosty. Przefiltrowana ciecz jest dosyć klarowna i nie widziałem potrzeby stosowania drugiego rodzaju worka (tego o mniejszej średnicy oczek-z materiału "M"). Moje potrzeby nie są wielkie , gar na 15 l tak wiec jeden lub 2 takie worki mi w zupełności wystarczą , dla posiadaczy kegów proponuje ok. 3 worków.

Moim skromnym zdaniem posiadanie takich worków będzie dużym ułatwieniem dla ludzi zacierających zboże, robiących piwo i winko. Warto spróbować bo koszt niewielki a towar niedozajechania (worki bardzo solidne) i znając naszego kolegę 98% da pewnie jakiegoś bonusa lub rabacik na większą ilość."

Pozdrawiam.
Tomek
Odpowiedz
Już są moje:big: ciesze sie jak dziecko i nie mogę doczekać się pierwszych moszczy.
Odpowiedz
ja też już mam, dobra sprawa ( wczoraj wypróbowałem na daktylowym ten syntetyczny ), łatwość obsługi i czyszczenia oraz brak kłopotów z używaniem takiego sprzętu to jest to do czego zawsze zmierzałem. rzetelny dostawca. polecam.
Odpowiedz
To jest solidność.
w piątek dogadałem się z kolegą 98% i worki są już u mnie + pożywka DFA.
Nie wspomne o idealnym zapakowaniu.
A najwaznjejsze jest to, że paczkę dostałem zanim kolega 98% dostał przelew. :spoko:. To jest zaufanie do ludzi z forum.
Oby wszyscy trzymali się tak prostych zasad jak uczciwość.:1miejsce:

Paweł
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez kilis
To jest solidność.
w piątek dogadałem się z kolegą 98% i worki są już u mnie + pożywka DFA.
Nie wspomne o idealnym zapakowaniu.
A najwaznjejsze jest to, że paczkę dostałem zanim kolega 98% dostał przelew. :spoko:. To jest zaufanie do ludzi z forum.
Oby wszyscy trzymali się tak prostych zasad jak uczciwość.:1miejsce:

Paweł

U mnie dokładnie tak samo, żeby tak wszyscy sprzedawcy "na odległość" tak postępowali, ale się rozmarzyłam.
A 98% bardzo dziękuję
Odpowiedz
Jestem po pierwszej warce i właśnie używałem worka M do filtrowania po chmieleniu. Wyszło b. dobrze. Same superlatywy. Mycie ( płukanie) worka w pralce automatycznej, bez problemów. Jest jak nowy.
Odpowiedz
ja rowniez jestem po uzyciu tych workow...mysle, ze skonczyla sie era pieluch, zamowilem u goscia o nicku 98% i dostalem nastepnego dnia, wiec za obsluge :1miejsce: worki moge spokojnie polecic i to robie :)
Odpowiedz
Tak jak poprzednicy. Profesjonalna obsługa. Worki polecamy.
Odpowiedz
Mam pytanko do tych forumowiczów co już worka używali, czy nadają się one do porządnego wyciskania pulpy bez strachu, że pęknie?
Odpowiedz

Skocz do: