Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uprawa aroni
#1
Na kilku krzewach aroni ukazuja sie czerwone liscie od dołu? Aronia była sadzona jesienia O czym to świadczy?
Odpowiedz
#2
Guzik się znam na aroni, a na jej uprawie, to już w ogóle nic. Mam natomiast dwa krzaczory i przyuważyłem, że bardzo fajnie się przebarwiają, tzn jednocześnie na krzaku potrafią być listki zielone, czerwone, jak i żółte. Tych ostatnich jest więcej jesienią. Jeżeli masz więcej zielonych niż czerwonych, to raczej nie ma powodu do niepokoju.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#3
wybarwia się ,wszystko ok
Odpowiedz
#4
jakim nawozem moge ja posypać
Odpowiedz
#5
Gnojem.
Odpowiedz
#6
Aronię hoduję już kilkanaście lat. Takie pojedyncze przebarwienia liści obserwuję co roku. Myślę, że jest to reakcja roślin na niedobory wody, chociaż aronia jest krzewem, który dobrze znosi nawet dłuższe susze.
W Twoim przypadku może też byc niewłaściwa proporcja pomiędzy częścią nadziemną a systemem korzeniowym.
Nie należy się tym zbytnio martwic. Nic złego nie powinno się stać.
Odpowiedz
#7
Mam kilka krzewów aronii od kilku lat. Przebarwienia liści to naturalna sprawa. Nie martw się i nic nie rób. Przestszegam przed nawożeniem aronii. To taka bestia że nie lubi jak jej za dobrze. żadnego podlewania czy nawożenia, no chyba że rośnie na pustyni, i na piasku. Ja swoją niczym nie dokarmiam i poza poprzednim rokiom, kiedy majowe mrozy dały się nawet jej we znaki, mam po ok 15 kg z krzaka o wys 1,5 - 2 m. Sąsiad, nadopiekuńczy, regularnie nawozi, jakież kurzeńce, komposty itp, ma krzaki dorodne, liści grubych co niemiara ale owoców połowę tego co u mnie.
Pozdrawiam
Donald
Odpowiedz
#8
DZIĘKUJE WSZYSTKIM ZA RADY. pOZDRAWIAM
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości