Forum Domowych Winiarzy
Nie zalogowany [Zaloguj - Zarejestruj]
Pokaż koniec

Wersja do druku  
Autor: Temat: kiedy szczepic winogrona
marinio
Młodszy winiarczyk
**

Zarejestrowano: 7-8-2006
Miasto: krosno odrz

[*] wysłano w 18-8-2006 o godz. 09:33
kiedy szczepic winogrona

witam. poszukiwałem na forum informacji na temat tego kiedy mam szczepic winogrona lecz nie znalazłem. mam na podwórku troche miejsca gdzie winogronki mogły by sobie spokojnie rosnąc i za kilka lat zaspokoic moje potrzeby winiarskie a nie wiem kiedy je zaszczepic. prosze o jakies wskazówki. pozdrawiam i przepraszam za tak banalne pytanie.
Pokaż profil użytkownika Pokaż wszystkie wiadomości użytkownika Ten użytkownik posiada komunikator Gadu-Gadu
DarekRz
Super Moderator

Zarejestrowano: 25-4-2003
Miasto: Białystok

[*] wysłano w 18-8-2006 o godz. 11:34

Szczepi się rośliny tego samego gatunku. Możesz zaszczepić winorośl jakiejś dobrej, winiarskiej odmiany jesli już masz w ogródku rosnącą winorośl. Szczepi się na przedwiośniu lub oczkuje w lipcu-poczatku sierpnia. Chodzi Ci o szczepienie czy o posadzenie winorosli z kupionych sadzonek?
Pokaż profil użytkownika Pokaż wszystkie wiadomości użytkownika
marinio
Młodszy winiarczyk
**

Zarejestrowano: 7-8-2006
Miasto: krosno odrz

[*] wysłano w 18-8-2006 o godz. 11:37

czodzi mi w zaszczepienie sobie sadzonki... czyli o wziecie gałązki od jakiegos kolegi i wychodowanie z tego winorosli... pare moich znajomych tak robilo ylko wlasnie nie pamietam o ktorej porze roku taki zabieg jest mozliwy
Pokaż profil użytkownika Pokaż wszystkie wiadomości użytkownika Ten użytkownik posiada komunikator Gadu-Gadu
DarekRz
Super Moderator

[*] wysłano w 18-8-2006 o godz. 13:05

A masz kolegę z dobrą odmianą winorosli? I żeby on jeszcze wiedzial jak się ta odmiana nazywa i robil z niej wino? Jak tak to utniesz od niego kawalek zeszlorocznej łozy na przedwiosniu przyszłego roku - zanim paki zaczną nabrzmiewać - taki z 3-4 pączkami. Dwa dolne pączki wytniesz na gładko i wlozysz sobie do słoika z wodą otrzymaną ze stopionego śniegu (ma sięgać do drugiego pączka od dolu - tego wyciętego) . Jak pokażą się korzenie delikatnie włozysz do wysokiej doniczki i jeszcze delikatniej zasypiesz ziemią ogrodniczą. Do gruntu po 20 maja.
Ivan.
Winiarski mistrz

Zarejestrowano: 14-3-2006
Miasto: Nowy Sącz

Nastrój: Ok

[*] wysłano w 18-8-2006 o godz. 14:19

Czy ktoś szczepił sadzonki na tym forum? Z Ukorzenianiem nie mam problemu, ale próbowałem szczepić Kristaly, Aurora i Bianca na jakiejś nieznanej odmianie (pewno labrucha) która rośnie mi juz kilkanaście lat i nic. Jak ktoś szczepił to prosze o opis jak to zrobić i kiedy najlepiej.
Tomek
Starszy winiarczyk

Zarejestrowano: 18-9-2005
Miasto: Glinik Polski, Jaslo

Nastrój: not bad;o)

[*] wysłano w 14-9-2006 o godz. 09:06

Cytat
Dwa dolne pączki wytniesz na gładko i wlozysz sobie do słoika z wodą otrzymaną ze stopionego śnieguquote]

Czy woda uzyskana ze śniedu ma jakieś szczególne właściwości?
DarekRz
Super Moderator

[*] wysłano w 14-9-2006 o godz. 11:57

Cytat
Wysłane przez Tomek

Czy woda uzyskana ze śniedu ma jakieś szczególne właściwości?

Poza tym, że jest miękka? Może nie a może tak - sa takie teorie, że stymuluje rozwój młodych roslin - przyspiesza kiełkowanie nasion (to drugie sprawdzone z pozytywnym skutkiem przez mojego ojca na nasionach pomidorów :) ). Więc czemu nie? :big:

Pokaż początek