Etykiety

Każdy "wytwórca" domowego wina powinien zadbać, aby jego wino pod każdym względem podobne było do win produkowanych w profesjonalnych winnicach. Oczywiście dotyczy to zarówno tego co wlewamy do wewnątrz butelki jak i tego co powinno być na zewnątrz... Oczywiście mam na myśli etykietę. Przede wszystkim chciałbym zachęcić do tworzenia własnych etykiet, które charakteryzowałyby Wasze wyroby. Niech w rodzinie i wśród znajomych widok Waszej etykiety na butelce będzie się kojarzył z Waszym wyrobem. Etykieta nie musi być wcale dziełem sztuki poligraficznej. Można przecież przygotować wzór na kartce papieru dodrukować na drukarce napisy lub dokleić jakieś charakterystyczne zdjęcie i powielić na kserokopiarce. Na pewno ciekawa będzie etykieta którą namaluje dla Was Wasze dziecko (oczywiście jeśli takowe się posiada). Dla tych internautów, którzy utożsamiają się z tą "cyber-winnicą" przygotowałem uniwersalną etykietę do win domowych.

Etykietę tą w kilku wersjach można sobie ściągnąć ze strony i używać do woli. W najprostszym wypadku można wydrukować szablon i ręcznie wpisać odpowiedni tekst. Można użyć do tego programu graficznego jak np. Corel, PaintShop Pro, lun Photoshop. Przygotowałem również wersję w formacie MS Word, gdzie można edytować napisy i dostosować ich wielkość i krój do własnych potrzeb.

Aby ściągnąć plik trzeba najechać na któryś z poniższych linków, kliknąć prawym przyciskiem myszy i z otwartego menu wybrać "zapisz cel jako". Dostępne są następujące jej wersje:

- dla modemowców, kolorowa, średniej jakości (jpg, 620x688 pikseli, 52kB)

- dla cierpliwych, kolorowa, wysokiej jakości (jpg, 1063x1181 pikseli, 1,29MB)

- dla posiadaczy monochromatycznych drukarek, czarno-biała, wysokiej jakości (jpg, 1063x1181 pikseli, 658kB)

- w formacie MS Word (doc), kolorowa, wysokiej jakości, z bardzo ułatwioną edycją. Dla tych, którzy nie mają ochoty bawić się programami graficznymi (1,34MB)

Specjalnie na Wasze życzenie zamieszczam również zestaw czcionek, których krój doskonale nadaje się jako opis na etykiety


    fonty.zip (384kB)

Jeśli zdecydujecie się stworzyć własną oryginalną etykietę zachęcam do wysłania jej elektronicznej wersji do nas. Postaramy się stworzyć galerię domowych etykiet na domowe wino. Opublikowane na stronie etykiety, będą świadczyły o marce Waszego wina, a także będą inspiracją dla innych winiarzy.

Do strony głównej