Trochę starsze nowości...

 

=27.08.2002= 
- Ze względu na klasyczny "pad" starego forum umieszczonego na nethicie chwilowo obraziłem się na tę firmę [m. in. skasowali nieodwracalnie jakieś 200-300 tematów z kilkoma tysiącami wypowiedzi :-( ]. Z tego też względu przenieśliśmy się na forum nowe, do którego prowadzą odpowiednie linki (mam nadzieje że pod żadnym nie znajduje się adres nethitu). Nowe forum oparte jest na bezpłatnym serwisie neurovirgin.com i jest bardzo podobne do nethitowego, więc nie powinniście mieć żadnych kłopotów z jego obsługą. Forum ZAWSZE otwiera się w nowym oknie, bo nie lubi pracować w tzw. "ramkach", a ja go zmuszać nie będę...:-). Tak czy inaczej sytuacja jest przejściowa, forum i czat specjalnie dla naszego serwisu podobno "się pisze"... Jak się napisze, to tego typu kłopoty skończą się raz na zawsze. Zapraszam jeszcze raz na nowe forum.
- Jeśli dożyje, to w przyszłym tygodniu nastąpi troszkę poważniejsza aktualizacja (adresy winiarskie, nowy dział itp).

=12.05.2002= 
- Przepraszamy za przerwę w działaniu serwera. Wiązało się to ze zmianą dotychczasowego łącza do sieci szkieletowej na znacznie szybsze, co jak mam nadzieję znacznie przyspieszy ładowanie stron.

Administracja Kocham.pl

=10.04.2002= 
- Przybyły nowe adresy winiarskie, dziękuję wszystkim, którzy je nadesłali, proszę o jeszcze! Niektóre województwa mają u nas ciągle słabą reprezentację...
- Przeniosłem adresy zagraniczne podawane na
forum (przez niestrudzonego Waldiego) w ich docelowe miejsce.
- Wzbogacił się także dział
linków - kto ciekawy - niech zajrzy!

Swoją drogą... Serwis obchodził niedawno swoje pierwsze urodziny... Odwiedziło go do tej pory ponad 32 tysiące osób. W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się i przyczyniają do jego rozwoju.
Może na drugie urodziny zorganizujemy jakiś zjazd stałych (i nie tylko) bywalców... Zobaczymy...

=11.03.2002= 
- Na stronie pojawił się nowy dział "winiarskie gadżety", a w nim trochę zabawek o winnej tematyce: tapety na pulpit komputera, wygaszacze ekranu i gra on-line - "puzzle". Bardzo dziękuję Łukaszowi za udostępnienie wygaszaczy.
- Przybyło trochę nowych
adresów winiarskich, dziękuję wszystkim, którzy je nadesłali, proszę o jeszcze! Jednocześnie, na wyraźne życzenie uczestników forum, dział adresów wzbogacony został o adresy zagraniczne.
- Pojawił się w końcu nowy, wypróbowany sposób na
wino ryżowe, bez konieczności długotrwałego gotowania ryżu

=9.01.2002= 
Witam w Nowym Roku !
- Mamy nowy dział na stronie: "
Etykiety". Zapraszam do nadsyłania swoich prac, kiedy wpłynie ich pewna ilość, zrobimy galerię - więcej informacji w dziale.
- Przybyło sporo nowych
adresów winiarskich, dziękuję wszystkim, którzy je nadesłali, proszę o jeszcze!

=20.12.2001= 
Wszystkim odwiedzającym ten serwis życzę Wesołych Świąt i dobrego Nowego Roku.
Tuż po Nowym Roku przewiduję aktualizacje strony, pojawią się różne nowe, ciekawe rzeczy, zapraszam.

=5.11.2001= 

-

Okres zimowo-wiosenny wydaje się być nie najlepszym czasem na zabawę z wyrobem wina w domu. Nic bardziej błędnego! W tym czasie zwykle grzeją kaloryfery, łatwo więc znaleźć ciepłe miejsce dla fermentacji naszego wina, poza tym istnieje wiele surowców na wino, które są dostępne przez cały rok, niezależnie od sezonu. Bo przecież wina wcale nie trzeba robić koniecznie ze świeżych owoców. Następną zaletą zimowego wyrobu wina, jest brak muszek octówek, uprzykrzających życie winiarza. Zastanówmy się jakie wina można robić w zimie...:

Oczywiście można jeszcze dodatkowo, pomyśleć o różnych kombinacjach, np. ryż z rodzynkami i miodem itp. Zima jest nawet najlepszym czasem na takie doświadczenia, tak czy inaczej nie ma owoców, więc nie ma czym zapełnić baniaka. Czym jeszcze zajmuje się zimą winiarz - amator? Zajmuje się ściąganiem swoich "letnich" win znad osadu, klarowaniem, butelkowaniem, kupażowaniem, oceną swoich win, może się zająć przygotowaniem swojego pierwszego wermutu. Pomysły można mnożyć...

- Przybyło trochę nowych adresów winiarskich, proszę o nadsyłanie nowych.
- Dostępna jest w końcu
kliknij, by ją ściągnąć [2,50MB]strony, jest ona dość zubożona w stosunku do wersji on-line, poza tym pochodzi z września tego roku, więc nie ma tam wszystkiego tego, co teraz można znaleźć na stronie. Zawiera jednak prawie wszystkie przepisy szczegółowe, oraz ogólne zasady.
- Mam pomysł na nowy dział pt.: "
Etykiety", byłaby to galeria naszych amatorsko wykonanych etykiet na butelki z winem. Pozostaje jednak kwestia, w jakiej postaci tę grafikę zamieszczać, bo na etykiecie powinna być możliwość umieszczenia własnych wpisów, a jpg-a czy gif-a nie każdy potrafi sam odpowiednio zmodyfikować. Wydaje mi się, że wyjściem, byłoby tu tworzenie etykiet w formacie dokumentu worda (.doc), na zasadzie pola tekstowego z odpowiednim wypełnieniem. Oczywiście do galerii na stronie potrzebna byłaby też wersja jpg lub gif, ale to tylko dla ukazania ogólnego wyglądu etykiety.
- Na
forum pojawił się nowy, ciekawy temat, dotyczący spotkania towarzyskiego domowych winiarzy w lutym 2002r, gdy tegoroczne wina będą się już nadawały do degustacji... Jeśli ktoś chciałby wziąć udział w takim spotkaniu, zapraszam na forum!

=29.10.2001= 
- Przybyło trochę adresów winiarskich, dziękuję za ich nadsyłanie, proszę o jeszcze, kilka województw nie ma żadnej reprezentacji u nas, wstyd... Przecież wypełnienie formularza nie zabierze nikomu więcej niż minutę...
- dołożyłem przepis na wino z herbaty, oczywiście potraktowałem je jako
wino dziwne...
- powstał mały artykuł o
zasadach dobrego butelkowania wina, a także o korkowaniu i rodzajach korków.
- dorzuciłem ilustrowany opis moich tegorocznych zmagań z winogronami, kto ciekawy,
niech zaglądnie.
- już niedługo będzie można ściągnąć sobie wersję off-line strony, jeszcze troszkę cierpliwości...
- mam nadzieję, że nikt nie porzuci na czas zimy działań winiarskich, tylko dlatego, że skończył się sezon owocowy... W przyszłym tygodniu postaram się opisać wszystkie plusy i minusy zimowego winiarstwa.

=24.10.2001= 
- Wielkie zmiany w oprawie graficznej strony, zrobił ją całkowicie bezinteresownie Draco, któremu serdecznie za to dziękuję.
- Przy okazji też zmieniła się nawigacja na stronie... Myślę, że wszyscy zainteresowani szybko się przyzwyczają do tych nowych warunków.

=22.10.2001= 
- Wielkie zmiany w adresach winiarskich, poukładałem je wg województw, dołożyłem formularz, by łatwiej było Wam przesylać mi nowe adresy, do czego ciągle namawiam
- Zmiana mała w przepisie na
wino winogronowe
- Wszystkim, którzy mają ochotę zrobić w tym sezonie
wino z dzikiej róży, polecam wybrać się na jej zbiory, to już czas!

=01.10.2001= 
- Dołożyłem dział, w którym omawiam dokładnie, jak klarować wino.

=25.09.2001= 
- Dołożyłem dwa pliki do działu software: Kalkulator winiarski 2 (mocno poprawiony i unowocześniony przez Andrzeja Wiktora, któremu serdecznie za to dziękuję) oraz plik do obliczania mocy wina na podstawie wskazań cukromierza.

=19.09.2001= 
- Dołożyłem trochę nowych adresów winiarskich, które dobrzy ludzie nadesłali.

=18.09.2001= 
- Stronę odwiedziło już ponad 10000 osób, to jest moje małe, prywatne święto! Dziękuję wszystkim, to dzięki Wam widzę sens rozwijania tej witryny
- Dołożyłem malutki przewodnik, jak określić moc wina, korzystając z cukromierza
- Do tego przewodnika pojawi się w przyszłym tygodniu arkusz kalkulacyjny, ułatwiający obliczenia
- W przyszłym tygodniu pojawi się w dziale "
software" BARDZO nowa wersja kalkulatora winiarskiego, w tej chwili go testuję, czy nie robi przypadkiem jakichś błędów ;-)))

=17.09.2001= 
- Dodałem mapę serwisu, by każdy był w stanie łatwo znaleźć interesujący go temat (uwaga - strona z mapką jest dość duża - zajmuje około 90kB)
- Dołożyłem dział "
O autorze" - a w nim troszkę informacji o mnie i parę śmiesznych zdjęć.)
- Na
forum pojawia się coraz więcej adresów sklepów z akcesoriami winiarskimi - dziękuję wszystkim, proszę o jeszcze...

=03.09.2001= 
- Pojawiło się trochę nowych adresów sklepów z akcesoriami winiarskimi - wszystkim serdeczne dzięki, proszę o następne, gdy zbierze się ich dużo, posegreguję je wg regionów Polski, żeby każdy łatwo znalazł interesujące go miasto.
- Dołożyłem dział "
w czym pić wino" (jakie wino w jakim kieliszku, do jakiej potrawy itd.)
- Dla zainteresowanych, dokładnie opisałem większość ziółek, jakie są potrzebne do sporządzenia
wermutu, resztę opiszę w przyszłym tygodniu.

=30.07.2001= 
- Dodałem przepisy na wino z kiwi
- Dodałem przepisy na
domowe wermuty
- Właśnie się okazało, że stronę odwiedziło już ponad
5000 osób!!! Dzięki!
- W przyszłym tygodniu kolejna aktualizacja...

=16.07.2001= 
- Dodałem jeszcze kilka nowych przepisów na wina kwiatowe.
- Kilka winiarskich programów do pobrania w dziale
Software 

  =11.07.2001= 
- Obiecywałem, że to już niedługo, stało się: dodałem przepisy na kilka rodzajów win kwiatowych.

=9.07.2001= 
- Forum dyskusyjne już działa pełną parą.
- Dodałem kilka adresów winiarskich, proszę o więcej.
- Dodałem przepisy na
szampana domowego.
- Dodałem przepisy na
winne mieszanki owocowe.
- Już naprawdę niedługo przepisy na domowy wermut i na wina z kwiatów!

=29.05.2001=
- Pojawiło się kilka adresów winiarskich, wszystkim dziękuję i proszę o jeszcze!
- Przepisy na
bardzo dziwne wina (dyniowe, cebulowe i różne inne)
- Mały słowniczek fizykochemii winiarskiej w wersji
polskiej i angielskiej
- Na stronie pojawiła się wyszukiwarka (popatrz na górę strony). Jest to jeszcze troszkę 'beta version', można w nią  wpisywać wyrazy z polskimi znakami.
- Berenika przysłała mi bardzo miłego maila, w którym m.in. twierdzi, że prawo winiarskie troszkę się zmieniło... Sprawdziłem - ciekawych odsyłam
tutaj.
- Trochę ciekawostek o dzikiej róży, z której wino potrafi być prawdziwym arcydziełem...
- Informacje na temat składu chemicznego różnych rodzajów
miodów.
- Przepisy na wermut i szampana domowego pojawią się już niedługo...

=14.05.2001= 
- Dodałem przepis na wino z aronii, o której nie wiedzieć czemu wcześniej zapomniałem;
- Dodany został opis składu chemicznego większości owoców;
- Nowy dział "
Kupażowanie" a w nim opisane jak z win owocowych zrobić np. Portwein lub Malagę;
- W
dziwnościach artykuł z "Wiedzy i Życia" o zbawiennym wpływie wina na zdrowie;
Całkiem niedługo przepisy na własny, domowy wermut...
W planie jest powstanie nowego działu pt.: adresy sklepów "winiarskich" w różnych miastach Polski. Liczę tutaj na pomoc czytelników. Ze swojej strony obiecuję, że będę podawał, kto dany adres przysłał (jeśli tylko ktoś zechce).

=29.03.2001=  
- Wydaje się, że okres przedwiośnia nie jest najlepszy na rozpoczęcie domowej produkcji wina. Nic bardziej błędnego. To naprawdę nie jest zły czas na nastawienie w baniaczku wina
rodzynkowego, daktylowego czy figowego. Szczególnie polecam wino rodzynkowe, choćby ze względu na dość niskie aktualnie ceny rodzynek no i wspaniały efekt - wino właściwie - gronowe.
Mieszkania są w tej chwili jeszcze ogrzewane,
baniak ustawiamy niedaleko kaloryfera i winko zaczyna się tworzyć na naszych oczach. Polecam! Niecierpliwi już w wakacje będą mogli go spróbować np. z kumplami pod namiotem lub z dziadkiem na strychu czy w piwnicy (tak, żeby babcia nie widziała co się dzieje).

=26.03.2001=  
- zmiana wyglądu strony - wprowadzenie ramek; wspólna koegzystencja wersji ramkowej i bezramkowej, ale tylko wersja ramkowa będzie uaktualniana.

=19.03.2001=  
- pojawienie się strony w sieci, jeszcze w wersji bezramkowej;

 

Do strony głównej