Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Śnicie o winach (nalewkach)?
Zdarza Wam się śnić o produkcji wina, piwa, nalewki?

Pewnie z tydzień temu, mojemu LP śniło się, że nasze restartowane wino wreszcie 'ruszyło'. Tego samego dnia mi się śniło, że zlewam je do butelek w bardzo niesprzyjających warunkach.

Wczoraj zaś śniłam o produkcji nalewki ananasowej. Za szczegółami - pokroiłam świeży ananas, zalałam spirytusem z wódką (1:1, żeby pokryło), do smaku dodałam zgnieciony czerwony pieprz i odrobinę skórki cytrynowej. Pewnie wyszłoby niezłe, gdyby nie to, że ja nie lubię ananasa :) I jeszcze osobno zalałam skórkę z tego ananasa alkoholem, bo trochę grubo mi się obrało i było mi szkoda a byłam ciekawa, co wyjdzie. To był naprawdę bardzo realistyczny sen:) Może kiedyś spróbuję wykonać...
Odpowiedz
Ja to raczej nie śpię przez nalewki itd. Ale to raczej dla tego, że zgarniam opernicz za "uwalenie winogronami kuchni":glupek:. Kiedyś śnił mi się strych z wielką butlą na taką z 50l na środku ale pustą, ale to dlatego, że przy remoncie taką tam trafiłem, to było coś, teraz stoi i czeka na dziką różę.:rotfl:
Odpowiedz
Winiarstwo tak wciąga, że zbyt często myślimy o naszych trunkach.
Nie chodzi o picie, lecz jak zrobić,co dodać, itd. żeby wyszło jak najlepsze.
Dwa razy śniły mi się butelki do wina różnej wielkości i o rozmaitych kształtach.
Największe miały nawet kilkanaście litrów, moja duża ma tylko 3 litry.:placze:

Czekam na kolejne nocne niespodzianki winiarskie.:D

Edek
Odpowiedz
Agadu
Pewnikiem Twój LP skrycie ( bo nie lubisz ) po nocy ananasa konsumował.:D
 Jeżeli twierdzisz że zrobienie czegoś jest niemożliwe, nie przeszkadzaj osobie która to właśnie robi !
    Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne lub powoduje tycie.

Odpowiedz
Relacja z dzisiejszej nocy;) :
Całą noc: "robiłam" brew-kit z dzikiej róży (nie miało to z piwem nic wspólnego) .
Przepis oczywiście znalazłam na forum:
kilogram dzikiej rózy, kilogram cukru i litr wody gotować tak długo aż całkiem się sklaruje i zostanie 3 litry płynu . Po roku połowę tego cosia miałam dodać do wina z DR, a do drugiej połowy dodać świeżo zrobiony brew-kit. I tak co roku.
Sen mnie obudził, wstałam napiłam się wody i wróciłam do łóżka ... żeby zbierać dziką różę :diabelek:
Przy krzaku spotkałam jakiegoś dziadka , zaczęliśmy gadać o winie i dziadek próbował mi wytłumaczyć że róża się na pewno nie sklaruje podczas gotowania bo miąsz, bo pestki ... ale przecież ja wiedziałam lepiej bo : NA FORUM NAPISALI :lol:

Odpowiedz
Ja czasami wręcz przeciwnie, spać nie mogę, bo boje się że coś "wykipi" z fermentatora lub balona.
:D
Odpowiedz
Za każdym razem gdy planuję jakiś nastaw to śnię o tym w nocy i są to bardzo przyjemne sny. Ogólnie, jak się napalę na nowe winko to nim żyję. Teraz też bym coś nastawił ale brak koncepcji....
Odpowiedz
(26-11-2013, 16:38)Benefaktor napisał(a): ..............Teraz też bym coś nastawił ale brak koncepcji....
Zdrzemnij się ździebko.....

DR i tarnina oraz głóg na krzakach, a jarzębina na gałęziach niech się przyśni. Jeszcze można narwać.
Odpowiedz
xkazielx twój post sprzed 2 lat to koszmar Ci się śnił pusty baniak to dla mnie był by koszmar. jak nastawiałem truskawkę (baniak był w moim pokoju gdzie spałem) to nagle w śnie usłyszałem jak wino się rozlewa przebudziłem się otworzyłem jedno oko i zobaczyłem jak miazga z truskawek przez rurkę ucieka, cóż wstałem posprzątałem całość rozdzieliłem na 2 baniaki i poszedłem spać. To nie był fajny sen bo dywan po tym był do prania :D
edez - ludzie tacy jak my chyba nie mają godziny w życiu kiedy na myśl im nie przyjdzie pracujące wino w domu :) Albo coś takiego "co by do tego dodać" "jak by to zrobić" Nie raz mi się śniło wyciskanie jabłek. Sny to chyba jest efekt tego o czym myślimy na czym się skupiamy w dzień.

Skocz do: