Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
18 poznański zlot winiarzy 20.02.2016 Graby koło Nekli
(21-02-2016, 15:48)marmur napisał(a): A ja dziękuję wszystkim obecnym za przyjęcie zaproszenia, za milion win i nalewek, które wciąż ze mnie wyparowują. No i za przybliżenie filmografii singapurskiej ;)
Kompromitujące zdjęcia postaram się wrzucić wieczorem.
Jednocześnie informuję, że po imprezie stałem się posiadaczem następujących gadżetów:
- bluza szara męska ciepła
-bluza niebieska męska lekka
-kurtka damska czarna pikowana
-szal damski , czarny z frędzlami
-majtki różowe koronkowe męskie
-stanik damski czerwony, rozerwany gwałtownie w trzech miejscach...

No dobra, te dwa ostatnie to żarcik taki.... ;)

Osobne podziękowanie należy się Pawłowi-Kargulenie  i Kasi , którzy spędzili w himalajskich warunkach mnóstwo czasu  zajmując się kociołkiem z daniem głównym :)

My również meldujemy się w Lesznie, po dostarczeniu na miejsce Krzysztofa-Kubsona. Któremu również osobne podziękowania ode mnie za zestaw piw rzemieślniczych Nepomucen-a.
Po raz kolejny przekonaliśmy się, że  w waszym towarzystwie wszystkie trunki smakują wyjątkowo, a ludziska na zlotach są nietuzinkowi. Miło było poznać KasięZ, Plecionkę, Tasmola, Przema_P, Jurdzia, Maćka ze Szczecina, Edka i Alinkę w realu.
No i oczywiście wyjątkowe podziękowania dla gospodarzy Marka-@marmura z rodzinką za gościnę w tak wyjątkowym miejscu i całokształt organizacyjny ( a było tego "trochę").
Czekamy na fotorelację i do zobaczenia na następnych zlotach.
Przy okazji Marku moja LP-Joanna a jo Pawoł ;)
Pozdrawiam
Paweł

W życiu piękne są tylko chwile,tak,tak..
Odpowiedz
Szal czarny z frędzlami to mój.
Dlaczego damski ?
Odpowiedz
(21-02-2016, 16:23)Kargulena napisał(a): Przy okazji Marku moja LP-Joanna a jo Pawoł ;)

Pawle - przeproś Joasię w moim imieniu za pomyłkę - starość nie radość :)

(21-02-2016, 16:53)plecionka napisał(a): Szal czarny z frędzlami to mój.
Dlaczego damski ?

A bo leżał razem z kurtką czarną damską - myślałem że to komplet - nie przymierzałem :D
Odpowiedz
Też dotarłem - super Zlot. Najpierw dzięki Organizatorowi - miejsce klimatyczne, gościnność ... Podziękowanie także za odbiór z dworca i szybkie ale bezpieczne dostarczenie na miejsce przez Młode Pokolenie. Za dzisiejszą zwrotną podwózkę - dzięki Tasmol i Haniu (sory, że Was poganiałem) ! Fajnie było spotkać się w realu. Reszta wrażeń wraz ze zdjęciami wkrótce.
wino - wszystko to co jest na świecie do picia za wyjątkiem tego co winem nie jest
Odpowiedz
Kalisz również dotarł na miejsce. Kochani jak zwykle przednia impreza, pyszne jedzenie, świetne trunki, towarzystwo - Bezcenne ::)
Bardzo chciałam podziękować Marmurowi za zorganizowanie niesamowitej imprezy. Mam nadzieje, że nie wystaraszyliśmy Cię naszym nocnym trybem imprezowania :) Świetne miejsce i bardzo dziękujemy za gościnę. Apollo pół drogi spał i umęczony nocnymi pląsami odpoczywa dalej ::) Moi drodzy do następnego hejjjj :)
Odpowiedz
Kasia - jestem Wami nieprawdopodobnie przestraszony :)

Na zlocie była i degustacja trunków i własnych wyrobów - ajwary, oliwki, szpajzy, chleby własnego wypieku i mnóstwo innych. Było gadanie i trochę zabawy - przede wszystkim jednak dopisywał dobry humor i świetna forma.
A tutaj zdjęcia: napiszcie czy wyświetla Wam się bez problemu.
https://drive.google.com/folderview?id=0...sp=sharing

Pozdrawiam
Odpowiedz
Super zabawa. Towarzystwo wyśmienite. Trunki, jadło i napitki wyborne.
Dziękuję.

U mnie wyświetla się OK - piękne zdjęcia.
Tylko człowiek głupi, nigdy się nie myli...

Zdjęcia: FAZY BBCH, krzewy PINOT NOIR, krzewy ZWEIGELT.
Filmy uprawa:  SADZENIE,  CIĘCIE DWULATKÓW,  CIĘCIE TRZYLATKÓW
Filmy uprawa:  Historia krzewu Pinot Noir:  2017/2018 (odc I cz 1) cdn
Filmy winifikacja:  POMIAR KWASOWOŚCI MOSZCZU,  POMIAR KWASOWOŚCI WINA,  POMIAR WOLNEGO SO2

Odpowiedz
Ok. Bo pierwszy raz wstawiałem na dysku google - nie wiedziałem jak będzie z dostępnością tych zdjęć.
Odpowiedz
Z ciekawszych produktów jakie kosztowaliśmy,z tych które pamiętam, należy wymienić.
(kolejność przypadkowa)

-znakomite pasztety wege, z soczewicy i kaszy jaglanej Przemka, Przemo_P
-doskonałe piwo Kasi Z , tym razem pilsy
-wyborne wędliny Maćka19660714
-Solaris o pięknym aromacie również Maćka
-Hanka zkreską uraczyła nas podobno ostatnią butelką świetnego aroniowego
-Edek po za świetnymi winami przywiózł domowy chleb o niezapomnianym smaku,
-bardzo przyjemne Brown Ale Jurdzia
-nalewka Bakaliowa Turecka Smalla to rzecz warta wprowadzenia w kanony nalewkarskie.
-Kargulena ugotował nam przepyszny kociołek gulaszowy,
-Kubson przywiózł z browaru Nepomucen w którym pracuje świetne piwo Żytnia AIPA

Było tego dużo więcej ,ale nie wszystko mogę sobie przypomnieć. Na pewno ktoś mnie uzupełni.
Odpowiedz
Dołączam się do podziękowań - super impreza! I zgodnie z tradycją poznańskich zlotów, tańców też nie zabrakło.
(Tak na marginesie, to z tą 'poznańskością' było trochę krucho - było nas tylko troje z Poznania :-); chyba trzeba będzie przemianować zlot na 'wielkopolski')

Z pyszności warto jeszcze wspomnieć zupę kukurydzianą Alicji, córki naszego gospodarza Marka.

A zdjęcia super - tylu dobrych portretów dawno nie widziałam. Gratulacje!

Do zobaczenia na kolejnym zlocie!

Hanka
Odpowiedz
Moja młodzież była zachwycona piwami Jurdzia, ja bardzo miło wspominam wino mirabelkowe Przemka, wiśniowe Pawła Karguleny i nalewki Pawła Smalla.
Jednym z najszybciej znikających dodatków był ajwar Karguleny.
Nie miałem natomiast czasu zrobić zdjęcia z wejścia Plecionki z szynką , a było warto, bo mogłaby stanowić inspirację dla Sienkiewicza do opisu jadła na stole Zygfryda von Kniprode ;)
Odpowiedz
Super fotki !!

----------------------
http://www.winiarze.pl
----------------------
Odpowiedz
Witam,
Czy w tym roku planowana jest kontynuacja spotkań winiarskich w Grabach koło Nekli?

Odpowiedz
W Grabach nie ale może gdzieś indziej

Skocz do: