Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
A jak szanowni koledzy robią białą kiełbaskę?
Zdjęcie apetyczne :)
Pozostaje powiedzieć robić próbować, zbierać doświadczenia i udoskonalać warsztat :)
To jest w całej domowej produkcji wszelkich trunków i wyrobów najlepsze. Choć nie wszystko zawsze wyjdzie, to zawsze jest zabawa i pewna doza zaskoczenia i niespodzianki.
Odpowiedz
Psychol.
jelita po nabiciu farszem ponakuwaj igłą, usuniesz w ten sposób nadmiar powietrza. W przepisie brakuje tłuszczu twardego, a ilość wołowiny zmniejszyłbym bym o 50%, albo zamiast niej dodał jako W III klasy mięso z golonki, jako wiążące.
Odpowiedz
Ja robiłem już różnie białą, ale najlepsza moim zdaniem jest w proporcji 5:1 szynka/ boczek 2 dni w soli peklowej, pieprz świeży mielony,sól, głowka czosnku zrobić i zamrozić. lepsiejszej nie widze :)
Odpowiedz
Biała jak sama nazwa wskazuje peklowana jest na SAMEJ SOLI, bez azotynów.
Receptur jest wiele , ja wzoruję się na przepisach z lat 50-60, np z wszechwiedzącej 16.
Odpowiedz
(24-12-2012, 17:54)psik31 napisał(a): Ja robiłem już różnie białą, ale najlepsza moim zdaniem jest w proporcji 5:1 szynka/ boczek 2 dni w soli peklowej, pieprz świeży mielony,sól, głowka czosnku zrobić i zamrozić. lepsiejszej nie widze :)
Na jaką ilość to główka czosnku?
Odpowiedz
5kg szynki i 1kg boczku

Skocz do: