Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Afrodyzjaki - wina i nalewki
hehe..nie chodzi o afrodyzjak, tylko o coś oryginalnego;)
nie lubię typowo "babskich" alkoholi, dlatego raczej nie chcę robić zadnego kremu czy ajerkoniaku.. tak sobie szukam w internecie i w innych róznych źródłach wiedzy i widzę, ze niektóre nalewki mozna zrobić w krótkim czasie, więc moze coś się mi uda
widziałam ostatnio yerbe z dodatkiem trawy cytrynowej, ponoć ma interesujacy smak, ale nie miałam nawet okazji jej powąchać niestety:)
kupie sobie 100g herbaty i adecyduje czy robić z tego nalewkę. jesli tak zrobię- pochwalę się tutaj jak wyszło:)
Odpowiedz
Slusznie bardzo. Mialem okazje pic ową herbatke z dodatkiem trawy cytryowej i smak całkiem mi odpowiadał. Bynajmniej nie był ścierkowaty. powodzenia:sloik:
Odpowiedz
kupiłam:) pięknie pachnie ale smak jest chyba za mało intensywny zeby z tego robić nalewkę.... moze jesli bedę gotowac przez jakis czas liscie, herbatka bedzie mocniejsza.
pytanie- jak taką nalewkę doslodzić? czy moge wsypać cukier do gotującej się herbaty?
Odpowiedz
Możesz wsypać cukier, ale to co zrobisz trudno nazwać nalewką. Będzie to wódka zaprawiana naparem herbaty, czy w jakiś sposób aromatyzowana i doprawiana. Nie mówię, że niedobra, nie! Ale to nie będzie nalewka. Nalewki wymagają czasu, cierpliwości i dość długiego okresu dojrzewania.

Skocz do: