Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Awaria serwera - usunięta
W związku z awarią serwera bazy MySQL, wystąpiła konieczność przywrócenia stanu forum z ostatniej kopii zapasowej, to jest z dnia 16.11.2008, godz. 0:03.
Za niedogodności i utracone posty z okresu po powyższej dacie przepraszam w imieniu administracji forum.
Odpowiedz
operacją się udała, pacjent żyje

uff :uff:
forum znów działa :1miejsce:

PS: nie to żebym siedział cały dzień i klikał F5... ot przypadek, że trafiłem na udaną reanimację :jezor:
Odpowiedz
hip hip hurrrrra !!
Drugi :P

Jak mi Was brakowało :jupi:

Dziękujemy greg_x za wykonana prace :spoko:
Odpowiedz
Ale złapałem traumę. Dwa dni bez Forum... Nie polecam.
EDIT: Avatary z ostatnich dni też chyba wyleciały... Trzeba odświeżać.
EDIT II: Nie mam już Skrzychowego linka do avatara. Jak to odzyskać?
Odpowiedz
Eee tam, taka przerwa dobra rzecz - było trochę czasu na nastawienie kolejnego eksperymentalnego winka ;)
Odpowiedz
Oj ludzie ludzie... ja tutaj zawału prawie już dostałem. Wsio ryba z pokasowanymi postami, ważne że forum jest xD
Odpowiedz
Już myślałem że to wojna albo jakiś inny atak klonów.:uff:
Odpowiedz
Nie atak klonów tylko Zemsta Sithów :diabelek:
Odpowiedz
Szkoda tylko że replikacje bazy nie są robione codziennie. wtedy byłoby tylko kilkanaście godzin w plecy a nie ponad trzy dni
Odpowiedz
Nie są, gdzyż zrzut bazy zajmuje w tej chwili jedyne 455MB, bagatela... Trzeba to przesłać jakimś łączem na dysk lokalny, najlepiej nagrać na płytę, codziennie? Ciężka sprawa. Dlatego też robię co kilka dni, po prostu.
Backupy rotacyjne? Nie jest to najlepsze wyjście, ma swoje wady, wolę mieć wszystko w archiwum.
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez vooyeck
Szkoda tylko że replikacje bazy nie są robione codziennie. wtedy byłoby tylko kilkanaście godzin w plecy a nie ponad trzy dni
A cóż to za hosting? (I jeśli można, ile kosztuje) bo wiele z dostępnych na rynku backupuje codziennie (conocnie:P). Możnaby przemyśleć żeby na przyszłość uniknąć podobnych wypadków.
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez bozoo I jeśli można, ile kosztuje.
Można - przecież wiesz, ile płacisz.
Odpowiedz
Ok, zgoda ale w takim przypadku można wykonywać kopie przyrostowe z tygodniowym rotowaniem :)
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez Maciej
Cytat:Wysłane przez bozoo I jeśli można, ile kosztuje.
Można - przecież wiesz, ile płacisz.
Dobra już o nic nie pytam.
Odpowiedz
Zapraszam tutaj:
http://wino.org.pl/forum/showthread.php?...#pid164168
Założyłem wątek z konkretną propozycją na rozwiązanie problemów z backupowaniem (ładne słowo-przepraszam) bazy forum na przyszłość.
Odpowiedz
Ludzie opanujecie sie... czyn zniknal jakis arcywazny watek? Co to jest 3 dni?
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez mamcar
Ludzie opanujecie sie... czy zniknal jakis arcywazny watek? Co to jest 3 dni?
Wszak cnotą winiarzy jest cierpliwość.
Odpowiedz
Mnie tylko szkoda mojego wątku o poprawkach na niecukry i alkohol. Na ale cóż najważniejsze, że straty są i tak niewielkie.
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez Boullii
Mnie tylko szkoda mojego wątku o poprawkach na niecukry i alkohol. Na ale cóż najważniejsze, że straty są i tak niewielkie.
Paweł, może odtworzysz? Takich tematów faktycznie szkoda.
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez plecionka
Już myślałem że to wojna albo jakiś inny atak klonów.:uff:
Te nasze klony to się na tym (forum i komputery) na pewno nie znają.

Skocz do: