Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BYOSAL HS + Tokay, a procenty
Witam :)

Zrobiłem nastaw z dzikiej róży według przepisu Witka (ten post-tasiemiec;))

Niestety drożdże Tokay z biowinu nie ruszyły.

Ostatecznie uruchomiłem fermentację na kupionych w pośpiechu drożdżach aktywnych - na opakowaniach widnieją min takie napisy:
BYOSAL HS
Cantina
enartis

Celuję w ok. 16%, a na opakowaniu jest napisane, że drożdżaki wyciągną 14% (niby niektórzy pisali, że na jakichś bayanusach wyciągali więcej % niż głosiło opakowanie).

Myślę więc o dolaniu MD Tokay w celu uzyskania większej mocy...ale czy drożdżaki się nie pogryzą?

PYTANIE BRZMI:
Czy jest sens dodawać MD Tokay?
Czy pomoże mi to osiągnąć większą moc i ew. uzyskać lepsze walory smakowe?
Odpowiedz
Nie powinno zaszkodzić. A jeśli chcesz więcej % to fermentacja powinna przebiegać w tem. około 18-20 stopni.
Odpowiedz
Cytat:Ostatecznie uruchomiłem fermentację na kupionych w pośpiechu drożdżach aktywnych - na opakowaniach widnieją min takie napisy:
BYOSAL HS
Cantina
enartis

A można wiedzieć gdzie kupione i po ile ?
MALUTKI KIELISZEK NIE DOJDZIE DO KISZEK !!!

\"DOBRY NA WSZYSTKO ŚRODEK:- ZE SPIRYTUSEM MIODEK\"

......50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............100 ml nawet te nieznane .....
Odpowiedz
W Browamatorze za 8,5 zł.

arek
Odpowiedz
Nic z tego :)

Kupiłem te drożdżaki w chyba jedynym typowo-winiarskim sklepie w Rzeszowie.
To jest przy ul. Lenartowicza - zaraz przy Hali na Podpromiu, na przeciwko pizzerii.
Opakowanie (drożdże + pożywka) na 100 litrów nastawu kosztowało 10 zł.
Odpowiedz
We Wrocławiu po 11 zł. - zapraszam (warto - słonko przygrzewa przyjemnie po kościach i ściemnia się późno)
20 g drożdży aktywnych (14%) Uvaferm CM + 20 g wieloskładnikowej odżywki Supervit. Całosć na 100 l dowolnego nastawu.

pzdr.
Darek

Skocz do: