Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bardzo minusowe wskazanie :)
Witam, dziś zlałem moją DR pierwszy raz, a przy okazji zmierzyłem, no i się zdziwiłem, zaznaczam że cukromierz jest korygowany o +0,9blg, kiedyś go skalowałem na czystej wodzie przy 20 stopniach C.
Wyszło mi 1,8cm nad 0blg co po korekcie wynosi -5blg (każdy stopień to 0,3mm). Na zdjęciu menisk jest wysoko bo miernik przylega do naczynia, ale przy pomiarze było tak jak ma być :)
Wino 20,4l z 6,44kg cukru (wliczone 0,3kg z owoców DR - info o składzie owoców znalezione na forum), wychodzi 18,92% alk, przy całkowitym pominięciu cukru z owoców wychodzi 18,13%, niecukry w DR pomijalne (pokusiłem się o obliczenie z proporcji jak to z tymi niecukrami i wyszła mi poprawka dwa zera po przecinku, więc całkowicie pomijalna). Drożdże uniwersalne zamojskie, jest to możliwy taki wynik przy tych drożdżach?

Odpowiedz
Wychodzi na to że jest mocne i całkowicie wytrawne
Mi przy podobnym zdarzyło się że Blg wyszedł -5
Odpowiedz
Więc tylko co zrobić? Napić się:pijemy: i zdać relacje jakie wyszło a tak przy okazji.
To winko powinno być good
Odpowiedz
No próbowałem, wyszło kwaskowe, wytrawne a jakże :) a co do doznań alkoholowych, po wzięciu małego łyczka grzeje bardzo, nie tak jak mocne wino, bardziej grzeje gardło, coś jak likier. Coś musi być w tej mocy :D:pijemy:
Odpowiedz
Przy pełnym odfermentowaniu do 18% poprawka na alkohol jest gdzieś w okolicach -6blg, więc żadna sensacja, jak na moje oko masz tam ok. -4blg.

Ładny kolor, oby się nie utlenił, bo wychodzi herbata :(
Odpowiedz
No właśnie tam jest po mojej poprawce błędu mojego cukromierza -5blg, normalnie jest 1,8cm nad zerem, więc 6 jednostek :)
Co do poprawki na alkohol sam już nie wiem którą wybrać, bo ze wzoru Dido wychodzi -5blg, a z badania DarkaRz -6,4blg, ja używam kalkulatora znalezionego na forum i tam jest wzór Dido użyty.

Co do koloru to w probówce wychodzi taki jak jest w pierwszym poście, ale w balonie jako całość jest dużo ciemniejsze

Odpowiedz
Czemu nie zlewasz pod korek!?
Odpowiedz
Bo to jest tylko część wina zlana przez rurkę, reszta jest przelana przez sitko i czeka w drugim balonie na opadnięcie osadu, jeszcze dobę przetrzymam.
A jak mi braknie za dużo do korka to soda, kwasek i jazda :D
Odpowiedz
Witam, ja mam min usowy odczyt po 10 dniach na winie ryżowym...chyba jeszcze nie jest gotowe?
Odpowiedz

To chyba użyłeś drożdży aktywnych. Teraz tylko dosypać cukru by nabrało mocy.
Odpowiedz
Użyłem drożdzy ekspresowych Fermivin, tylko zamiast je wlać po 20 minutach postały kilka godzin. Ile dosypać cukru na start, żeby 5 litrowy balon ruszył?
Odpowiedz

A ile chcesz mieć % w tym winie i ile dodałeś cukru i rodzynek?
Odpowiedz
To jest moje pierwsze winko, więc specjalnie na jakiejś mocy mi nie zależy :) Chciałbym generalnie żeby wyszło i żeby rodzina nie pluła nim :) Robię w balonie 5 litrowym, cukru jak pamiętam 1,5 kg i rodzynek 70g (których nie umyłem bo nie wiedziałem tedy jeszcze, że trzeba je myć :) ).

Skocz do: