Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Berberys - kiedy i co z nim zrobić
Mam na krzakach sporo owoców i zastanawiam się kiedy należy je zebrać. Czy po zebraniu należy je przemrozić? Czy opłaca się robić z tego samodzielne wino, dodać do miodu czy mały nastaw jako dodatek przy kupażowaniu innych winek? Z czym smakuje najlepiej? Czy każdy berberys jest jadalny?
Odpowiedz
- nie każdy jest jadalny (zrób zdjęcia a powiemy czy Twój się nadaje)
- barberys bardzo dobrze nadaje się na nalewkę
- można też dodać do miodu pitnego (kwaśniczak)
- wina nie robiłem i nie piłem nigdy
Odpowiedz
W zależności od ilości berberysu możesz albo zrobić tylko troszkę nalewki albo poszaleć z kwaśniczakiem.
Polecam wytrawną nalewkę z berberysu - jest idealna dla/na nieproszonych gości. Nie znam nikogo kto po wypiciu pierwszego nawet małego kieliszka poprosi o drugi.:nie:
Odpowiedz
Ja znam :fajka:
Odpowiedz
Haha Andy05 to nieproszony gość level hard:D
Odpowiedz
Nie straszcie czlowieka berberysem. Nalewka berberysowa to jedna z nejlepszych jakie popelnilem:)
Odpowiedz
Krzysztof oczywiście po pracach "uzdatniających" berberysowa ma potencjał na bardzo dobrą nalewkę. Ale sote ma też swoje uroki:diabelek: a nawet twierdzę że jest nie do przecenienia:cool:
Odpowiedz
Po porządkach w zamrazarce mam 2 kg berberysu i brak pomysłu:( Może szanowne grono cos podpowie?
W niebie mnie nie chcą,
a w piekle boją się że nim zawładnę
…i choćbym szedł ciemna doliną, zła się nie ulęknę, bo jestem najwredniejszym sku*******m w całej dolinie…
Odpowiedz
(31-10-2013, 10:15)krzysztof1970 napisał(a): - nie każdy jest jadalny (zrób zdjęcia a powiemy czy Twój się nadaje)
A możesz powiedzieć jak odróżnić ten dobry?
Szukam, ale nie znajduję :(
pozdrawiam Jurek 

Odpowiedz
Dobry - jest bardzo soczysty.
Niedobry - po przegryzieniu jest mączny, lekko gorzkawy, bez soku.
Odpowiedz
Aha, czyli przed zbiorami należy wykonać testy organoleptyczne, dzięki :)
A tak na 'oko' to owocniki czymś się różnią?
pozdrawiam Jurek 

Odpowiedz
(10-02-2016, 10:21)alskarus napisał(a): Aha, czyli przed zbiorami należy wykonać testy organoleptyczne,
Tylko tak.

Skocz do: