Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Biały nalot na powierzchni wina
Wink 
Biały nalot na powierzchni wina. Jak na zdjęciu. Wino młode dopiero co zlane z nad osadu. Co mogę zrobić? Dopełnienie balonu do pełna wystarczy? Czy to należy siarkować? Czy siarkowanie zatrzyma proces fermentacji? Chciałbym tego uniknąć.
Pozdrawiam!
[Obrazek: E5OzUuP.jpg]
Odpowiedz
To wygląda na skupiska piany. Napowietrzyłeś nastaw przy przelewaniu, drożdże dostały tlenu i ruszyły. Normalka. Dopełnienie balonu do pełna nie zatrzyma fermentacji, w grę wchodzi tylko siarkowanie.
Pozdrawiam zbyszek
Odpowiedz
Dzięki, dopełnie butlę do końca i zostawie w spokoju..
Odpowiedz
[Witam, podpinam się pod wątek bo nie chce zakładać nowego. Na moim winku wiśniowym zauważyłem taki nalot. Pojawił się po tym jak ściągnąłem trochę wina, podgrzałem je i dodałem cukru. Na drugi dzień po dodaniu cukru pojawił się taki oto nalot. Ktoś wiem co to może być?  Wygląda jakby jakieś grudki się tworzyły, po zamieszaniu znikają.

Załączone pliki Miniatury

Pozdrawiam Darek
Odpowiedz
Piana fermentacyjna. Drożdże dostały cukier i zaczęły szaleć.
Pozdrawiam, Paweł

Qui bibit, dormit; qui dormit, non peccat; qui non peccat, sanctus est, ergo – qui bibit, sanctus est.
Odpowiedz
Dzięki wielkie, uspokoiłeś mnie. Wino było już po jednym dosłodzeniu ale takiej piany nie było. Ogólnie wino fermentune ekspresowo. W 10 dni drożdże przerobily cukier z moszczu oraz dosłodzenia, dosładzałem za każdym razem gdy blg zeszło do 0. Drożdże użyłem na wypróbowanie dedykowane do wisniowego.
Pozdrawiam Darek

Skocz do: