Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ceny owoców 2013
Jednak cena wygórowana jest owoców.
Jak świeże duże owoce to i, cena górą się trzyma , Tak na Śląsku jest okolice Gliwic. ;)

Pozdrawiam
Odpowiedz
Na skupie pod Lublinem
wiśnia 2,5 (czekam na info od sadownika, na targu w sobotę była po 4,50)
malina 2,5
czarna porzeczka 2,00 (bezpośrednio u plantatora zapłąciłem po 1,5 za kg)/
Cena też zależy czy zbiór ręczny czy kombajn. moja była zbierana kombajnem ale bardzo ładna i sucha, inny plantator chciał za ręcznie zbieraną po 4,00 zaś kombajnem po 2,50.

Odpowiedz
Dziś na Bałuckim Rynku w Łodzi morele (dojrzałe) po 1 zł
Odpowiedz
Ostatnio kupiłem 13 kg wiśni za symboliczne 20 zł. Czarne!, słodkie! Pyszne :).
Na wino jak znalazł :).
Co do innych cen to można w okolicy ( Łódzkie, Skierniewice) kupić maliny za około 7-8 zł/kg
Odpowiedz
Śliwka węgierka i podobne (całkiem ładna), wyszło 1.5 PLN za 1 kg (kupowałem 30kg) – Warszawa, giełda owoców Bronisze
Odpowiedz
Moja "firma" - Leśny Zakład Doświadczalny w Rogowie sprzedaje świeże owoce derenia, w cenie 10zł/kg. Niestety odbiór tylko osobisty i tylko w godzinach pracy zakładu czyli 7-15. Najbliższy zbiór będzie w poniedziałek 23.09.2013.
Odpowiedz
Niefart, że najbliższe terenówki w Białowieży a nie w Rogowie...
Odpowiedz
Hehe, ano niefart ;)
Odpowiedz
(20-09-2013, 19:19)asiek napisał(a): Moja "firma" - Leśny Zakład Doświadczalny w Rogowie sprzedaje świeże owoce derenia, w cenie 10zł/kg. Niestety odbiór tylko osobisty i tylko w godzinach pracy zakładu czyli 7-15. Najbliższy zbiór będzie w poniedziałek 23.09.2013.

A nie ma możliwości, abyś wysłał paczkę pocztą?
Odpowiedz
(21-09-2013, 20:12)Biotit napisał(a): A nie ma możliwości, abyś wysłał paczkę pocztą?

Chyba nie :chytry:
Odpowiedz
Niestety sprzedaży wysyłkowej nie prowadzimy, czasem robimy "odstępstwo" jeśli chodzi o rośliny, ale ten tydzień z uwagi na dni otwarte w szkółce w najbliższy weekend mamy krytyczny i czau na pakowanie i bieganie na pocztę nie będzie.

PS. Z W-wy autostradą to tylko godzina drogi, jak pogoda pozwoli to w weekend będziemy też sprzedawać.
Odpowiedz
Orientujecie się może kiedy będzie dostępna szara reneta?
Mam na myśli rejon Kraków i okolice.
Odpowiedz
Woj Łódzkie - Wieluń
Jabłka kupiłem po 30gr/kg spontanicznie akurat jechałem koło sadu i rwali (sad troszkę zaniedbany rwali wszystko jako spad nie miał się kto tym zajmować bo właściciel zmarł w maju a później nikt oprysków nie robił syn właściciela przyjechał tylko zebrać i sprzedać zero robaka) kupiłem 100kg część była przerobiona na jabłko-gruszka (nastaw 20L) a reszta będzie przerobiona na typowe jabłkowe (54L)
Gruszki dostałem za przysłowiowe dziękuję tak jak maliny.
Aronia z własnego krzaku wiśnia 4zł/kg czereśnie spadowe za free truskawka własna.
Winogrona ciemne NN za 0,5L jeszcze dobrze nie zrobionego wina od alkona z wioski :)
Trzeba wykorzystywać okazje a nie przepłacać na targu :)
Odpowiedz
Chcesz jablek za darmo ci dam na wino z 100 kg.. są 3 gatunki zimowe, jesienne i, inne jeszcze.

Pozdrawiam/ Gliwice:lol:
Odpowiedz
@Gynek63: Wielkie dzięki! Nie wiem czy aż tyle przerobię (chociaż 3x54 stoją puste :( ). Trochę jednak mi się ciężko wyrwać do Gliwic.
A ty co, nie możesz przerobić ??

@piotrek77251: Tak, trochę mam sadów w okolicy. Ale materiał też musi być dobry, robota z mało soczystymi jabłkami jest trochę bez sensu. Kiedyś miałem Championy, ale kiepskie i musiałem ratować się sokiem z kartonika ;-)

Skocz do: