Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ceny owoców 2017 r.
(20-08-2017, 10:27)monika7 napisał(a):
(20-08-2017, 09:14)alskarus napisał(a): Heh, przyjazd do stolycy (i nie tylko) to niezła nobilitacja ;)
Aronia na straganie 5zł+

Gdzie jest aronia (zakładam świeża) w stolycy?
Była widziana 'Na dołku' w ub. tygodniu
pozdrawiam Jurek 

Odpowiedz
Ceny z wczoraj:

- aronia 5 zł / kg,
- maliny 14 zł /kg.
Odpowiedz
Śliwka węgierka 6 zł /kg.
Odpowiedz
Ja znalazłem w tym roku aronie bezpośrednio u rolnika z plantacji po 1,50 zł/kg :) A rok temu kupowałem po 8 zł/kg :O
Odpowiedz
Ja znalazłem malinę po 5 zł, ale wziąłem tylko 20 kg  :(
"Artificem commendat opus"

Odpowiedz
Cywilizacja dotarła w tym roku i do mnie. Zazwyczaj "po drodze" wstępowałem na jakiś wiejski skup i za odrobinę lepszą cenę miałem towar prosto z krzaczka. Z roku na rok coraz mniej u mnie małych plantacyjek, gdzie babcia z wnuczkiem zanoszą trochę owocu do skupów, za to coraz więcej dużych plantacji z zakontraktowanym owocem. Nie dość, że nie ma atmosfery dożynek pod skupem, jak pół wioski przynosi te maliny, porzeczki i wiśnie, to i mam większe obawy co do owoców.
U mnie aronia schnie na krzakach, bo owoc z którego nie umiem zrobić smacznego wina - jak ktoś ma super przepis to niech się podzieli na PW, zanim ptaki zjedzą.

(coby nie offtopować za nadto)
W skupie aronia, o ile dobrze słyszałem po 50-60gr/kg.
Za to bardzo ładnie zapowiada się czerwona borówka w moich lasach.
Wysyp czeremchy a., - można pofatygować się i pozbierać.
Odpowiedz
Aronia 3 zł / kg.
Odpowiedz
Maliny 12 zł/kg,
- węgierka 6 zł/kg.
Odpowiedz
(06-09-2017, 20:35)Mikael napisał(a): Cywilizacja dotarła w tym roku i do mnie. Zazwyczaj "po drodze" wstępowałem na jakiś wiejski skup i za odrobinę lepszą cenę miałem towar prosto z krzaczka. Z roku na rok coraz mniej u mnie małych plantacyjek, gdzie babcia z wnuczkiem zanoszą trochę owocu do skupów, za to coraz więcej dużych plantacji z zakontraktowanym owocem. Nie dość, że nie ma atmosfery dożynek pod skupem, jak pół wioski przynosi te maliny, porzeczki i wiśnie, to i mam większe obawy co do owoców.
U mnie aronia schnie na krzakach, bo owoc z którego nie umiem zrobić smacznego wina - jak ktoś ma super przepis to niech się podzieli na PW, zanim ptaki zjedzą.

(coby nie offtopować za nadto)
W skupie aronia, o ile dobrze słyszałem po 50-60gr/kg.
Za to bardzo ładnie zapowiada się czerwona borówka w moich lasach.
Wysyp czeremchy a., - można pofatygować się i pozbierać.

Zobacz przepis od Łodziaków http://www.klubwiniarzy.pl/index.php/win...aroniowego miałem robić ale nie zrywają aronii tam gdzie chciałem kupić. Samemu nie mam czasu rwać.
Pozdrawiam
Kamil
Odpowiedz
Witam
Aronia 8 zł/kg, borówka 6 zł/kg, malina 18 zł/kg, śliwki węgierki w zależności od pory dnia z rana droższa po południu tańsza od 3,50 do 8,50 zł./ kg. Na targu w Gliwicach( okrąglak). W Sobotę.

Pozdrawiam

Eug..
Odpowiedz
Gienek co u Ciebie taka drożyzna? U nas aronia 3,50zł/kg
Odpowiedz
Nie wierzysz przyjedz na kontrole . Jak czytam że w łódzkim taniocha to tu w Gliwicach ceny owoców strasznie zawyżone. Popatrzę na ceny owoców i, chęci odchodzą co do kupna.

Pozdr..
Eug..
Odpowiedz
(10-09-2017, 21:15)gynek63 napisał(a): Nie wierzysz przyjedz na kontrole . Jak czytam że w łódzkim taniocha to tu w Gliwicach ceny owoców strasznie zawyżone. Popatrzę na ceny owoców i, chęci odchodzą co do kupna.

Pozdr..
Eug..

U ciebie taka drożyzna bo z łódzkiego na Śląsk wożą owoce i warzywa. Mój wujek od 20 lat się tym zajmuje.
U nas jabłko 1-1,20 a na śląsku sprzedaje po 2,5-3 złote.
Pozdrawiam
Kamil
Odpowiedz
Aronia na targu w Konstancinie 4zł/kg
Odpowiedz
Aronia 5 zl kielce

Skocz do: