Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chat
Często dłużej się czatuje. Zazwyczaj czat na jednej karcie i przeglądanie neta jednocześnie.

Grzegorz

"Nie spiesz się tak młody przyjacielu!

Nikt nie umknie przed swoim losem."

Odpowiedz
Ja myślę ,że tak jak było wcześniej , mniej myliło.
Odpowiedz
@ witas:

Wydaje mi się po prostu, że nie ma sensu wyświetlać (0) kiedy stan czatu jest różny od (0).
Czy akurat gadają, to inna sprawa i jeśli jest aż tak istotna to można dodać np napis (Gada się / Nie gada się) lub diodkę (zieloną / czerwoną).
Wiadomo, że (1) sam ze sobą przecież gadać nie będzie - tylko po to, żeby licznik nie wykazywał (0) - i żaden limit czasu nic tu nie zmieni.

Ale to tylko moje zdanie, niech inni wypowiedzą się w swoim imieniu.

A na mnie się nie złość...
Wiem, wiemy (my, szarzy czatownicy) że się po uszy napracowałeś i przy silniku i przy liczniku - i nasza skromna wdzięczność jest z tobą.
Odpowiedz
(22-02-2016, 16:11)Orwell napisał(a): @ witas:

Wydaje mi się po prostu, że nie ma sensu wyświetlać (0) kiedy stan czatu jest różny od (0).
"Problem" jest taki, że jak np. o 23:00 będzie na czacie 5 osób i wszystkie opuszczą czata bez wylogowywania się (czyli po prostu zamkną przeglądarkę) to ten stan czatu będzie równy 5 i tak się będzie wyświetlać na forum. Następnego ranka pierwsza osoba wchodząca na forum zobaczy, że jest pięć osób na czacie, zaloguje się na czata (i dopiero wtedy czat "zauważy", że tych tamtych pięciu już dawno nie ma i zaktualizuje sobie listę osób)

(22-02-2016, 16:11)Orwell napisał(a): Czy akurat gadają, to inna sprawa i jeśli jest aż tak istotna to można dodać np napis (Gada się / Nie gada się) lub diodkę (zieloną / czerwoną).
To jest nawet dobre rozwiązanie. W powiązaniu z wyświetlaniem prawdziwego stanu czata można by zrobić tak:
  • wyświetlać zawsze aktualną liczbę osób na czacie, nawet jeśli niektóre osoby już dawno opuściły czata bez wylogowania
  • liczbę osób na czacie wyświetlać np. kolorem zielonym jeśli się gada (czyli w ciągu ostatnich np. 5-ciu minut była jakaś konwersacja)
  • liczbę osób na czacie wyświetlić np. kolorem czerwonym jeśli się nie gada (czyli w ciągu ostatnich np. 5-ciu minut nie było żadnej konwersacji)
Wtedy jedno spojrzenie na licznik czata mi powie ile jest tam osób i czy prowadzi się aktualnie jakaś dyskusję.

(22-02-2016, 16:11)Orwell napisał(a): A na mnie się nie złość...
Wiem, wiemy (my, szarzy czatownicy) że się po uszy napracowałeś i przy silniku i przy liczniku - i nasza skromna wdzięczność jest z tobą.
Spoko, nie złoszczę się :)
Odpowiedz
A ja bym raczej zaapelowała do nas - czatowników - o wychodzenie z czatów (czata) przez wciśnięcie słowa WYLOGUJ i wiadomo, że człeka nie ma, bo skórka nie wisi :D Wczoraj się koledzy napisali do kolegi Marmura , a tymczasem on wszedł i wyszedł :D a skórka sobie wisiała :D
imperare sibi maximum imperium est

pozdrawiam 
Jola  
Odpowiedz
@Modliszka, nawet jak zaapelujesz, to podejrzewam, że bardzo szybko znajdzie się ktoś, kto się nie wyloguje albo zapomni albo wyłączy komputer, itp. Trzeba z tym żyć i tak zrobić żeby mniej więcej było ok. Nawet na komunikatorach typu gadu-gadu lub skype to po jakimś czasie zmienia się status na "zaraz wracam" mimo, że ciągle jest się zalogowanym.

Propozycja @Orwella wydaje się być chyba całkiem dobrym kompromisem. Wyświetlimy liczbę użytkowników tak, jak podaje czat. Dodatkowo można by jakimś kolorem (lub nawet inną ikonką) wyróżnić fakt czy na czacie obecnie jest prowadzona dyskusja.

Obecnie na forum wydłużyłem ten czas z 5 minut na 60 minut.
Odpowiedz
Dziś się wylogowałem.
Odpowiedz
O co może w tym chodzić?
Cytat:(20:59:22) ChatBot: Błąd: Stan połączenia: 502

Grzegorz

Odpowiedz
(28-05-2016, 22:20)grzechu napisał(a): Wszedłem na czat. Zauważyłem:
-brak opcji "wyloguj" pod nazwą użytkownika-przez chwilę źle, ale...
-znalazłem go w lewym górnym rogu (więc trochę lepiej)
-brak możliwości usunięcia wiadomości- bardzo źle. Czasem wklejamy jakieś zdjęci, ale po jakimś czasie je usuwamy, żeby przyjemniej nam się pisało. Jak dla mnie to krok do tyłu.

Zdziwiłem się, że wprowadzono takie zmiany. Dobrze byłoby, gdyby ktoś z funkcyjnych informował użytkowników o jakichś poważniejszych zmianach.

Zwróciłem też uwagę na to, że funkcyjni nie wchodzą na czat(zwłaszcza po skończeniu banów dwóch czatowników). Jest jakiś konkretny powód? W wątku http://wino.org.pl/forum/showthread.php?...light=chat pisaliście, że wchodzicie i jest tam miła atmosfera. Obawiacie się czegoś? Wszystko co piszemy na czacie jest zgodne z Regulaminem forum należącym do SWiMP.

Nie usuwajcie i nie moderujcie tego wpisu. Chciałbym, żeby ktoś odpowiedział.

|Ed:|
Możliwość usuwania wiadomości wróciła. Wylogowanie pod nazwą użytkownika także, chociaż akurat to jest czasem kłopotliwe, jeśli korzysta się z telefonu.
Dlaczego u mnie były takie zmiany? Było to zamierzone, czy był to błąd ze strony urządzenia/funkcyjnych/czatu/sieci/silnika???

Znowu tak mam. Ktoś ma pomysł dlaczego? Odświeżyłem czat dla pewności. Jest tak jak pisałem wcześniej.

Grzegorz

Odpowiedz
Jeszcze raz wielkie dzięki Witas za dodanie nam emotikonów  :D :pijemy:
Odpowiedz
Dzięki za wszelkie udogodnienia w lepszej części strony.

Czy dałoby radę zrobić tak, żeby wklejając zdjęcia nie trzeba było korzystać z BBCode? Czyli zdjęcia z pamięci urządzenia. Tak jak z załącznikami na forum. Wygodniej, bo nie trzeba korzystać z innych stron.
Nie trzeba używać BBCode, ale żeby dalej była taka możliwość.

Grzegorz

Odpowiedz
Jeszcze raz prośba do Starych i Nowych Czatowników:
o konsekwentne opuszczanie naszego Ukochanego Czatu :) jedynie poprzez wylogowanie -
- co na naszym Drogim Czacie pozwala uniknąć uporczywego funkcjonowania rozmaitych fantomatycznych bytów,
które mamiąc niczego nie podejrzewających amatorów gadulstwa on-line
czczemi jeno pozorami swej obecności, ściągają rzesze :)
(a co? :) )
do jakże pustej i smutnej, bo zasiedlonej jeno przez zimnego fantoma -
- Czatokomnaty...
Odpowiedz
Emotikony:

Witas - dzięki za twórczy trud i wkład! :)

BTW:

Obecnie, w pasku podglądu wpisywanego tekstu - widać gł te emotikonki właśnie... bo jest ich już tyle, że obecnie zajmują 2 wiersze ekranu.
Natomiast z wpisywanego tekstu widać tylko górne 2 milimetry.
Czyli chyba za mało. ;)
Czy można by co zaradzić...?
Odpowiedz
Już jest normalnie.

Dzięki. :)
Odpowiedz
Niekoniecznie jest normalnie.
Mi przeszkadzają te emotki. Lepiej(wg mnie, oczywiście) byłoby, gdyby widocznych było tylko kilka emotek(jak wcześniej) a reszta byłaby ukryta. Tak jak edycja na forum. Po kliknięciu w edycję pokazuje się do wyboru pełna i częściowa.
Dałoby radę tak zrobić?

Zauważyłem, że część emotikon się powtarza(z tych bardziej widocznych, to pierwsze miejsce i emotka :P) i nie ma cmoka.

Grzegorz

Odpowiedz
Bo my się w zasadzie nie całujemy na czacie, grzechu.

Tylko tak bardziej - filozofujemy.
Odpowiedz
(19-11-2016, 11:53)Orwell napisał(a): Bo my się w zasadzie nie całujemy na czacie, grzechu.

A to już tylko Twoje zdanie, widocznie Grzechu innych cmoka ;)
MALUTKI KIELISZEK NIE DOJDZIE DO KISZEK !!!

\"DOBRY NA WSZYSTKO ŚRODEK:- ZE SPIRYTUSEM MIODEK\"

......50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............100 ml nawet te nieznane .....
Odpowiedz
Ja tam akurat nie zauważyłem, ale...

Przyjdź, przekonaj się sam...
Może akurat cmoknie, kto wie?

:)
Odpowiedz
Jako, że czat zostanie wyłączony, to serdecznie zapraszam wszystkich z nim związanych.
Spieszcie się. Została niecała godzina.
Dla otuchy serca: https://m.youtube.com/watch?v=3yh2InVsFag

Grzegorz

Odpowiedz
No i co dalej? Jakie kroki czyni administracja?

Nie da się podlinkować darmowego czatu z jakiegoś serwisu który się tym zajmuje?
Odpowiedz
"O, sancta simplicitas..." ;)
Odpowiedz
A słyszał ktoś może o Shoutboxie?
Działa i gadać można do woli więc w czym problem?
Rosyjscy naukowcy po latach badań odkryli, że aby przenieść się w przyszłość, wystarczy poczekać
Po pierwszym kieliszku wychodzi z nas drugi człowiek i on też chce się napić! (Wańkowicz)
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.

Jak by rządziły na świecie kobiety to nie było by wojen! Państwa by były co najwyżej poobrażane na siebie.

Odpowiedz
(12-02-2017, 21:42)tata1959 napisał(a): A słyszał ktoś może o Shoutboxie?
Działa i gadać można do woli więc w czym problem?

Dziękuję za radę,

Niestety jest istotna różnica między czatem a shoutboxem.
Zdaję się na twoją  inteligencje oraz wujka googla.
Odpowiedz
Jak tam admini? 2tyg i nic?
Odpowiedz
Ani widu ani słychu :placze:
Odpowiedz

Skocz do: