Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co robicie z żubrówki????
Hejka
Nazbierałem trochę butelek z żubrówką. Z racji tego, że niezbyt przepadam za nią, to stwierdziłem, że wykorzystam ją do stworzenia jakiejś ciekawej nalewki. Macie może jakieś sprawdzone przepisy w których składnikiem jest żubrówka ???

:D:pomocy:
@ tedsheep Tym razem poprawiłem Twoją pisownię. W przyszłości pisz po Polsku. drajla
Odpowiedz
znalazłem coś takiego, przepis zostawiam na lato

link:
http://www.nalewka.decam.pl/243/nalewka-...-zubrowka/

Nalewka żubrowa – żubrówka
Sposób przygotowania: Obieramy jabłko i gruszkę, oczyszczamy z gniazd nasiennych i kroimy na ćwiartki. Śliwki nakłuwamy widelcem. Owoce wsadzamy do słoja dodajemy cukier i zalewamy żubrówką. Naczynie powinno stać przez trzy miesiące w ciemnym, ciepłym miejscu. Po tym czasie nalewkę zlewamy przefiltrowujemy i rozlewamy do butelek. Nalewka powinna dojrzewać pół roku.

Składniki:
0,5l wódki żubrówki
1/2 jabłka
1 gruszka
5 śliwek węgierek
10dag cukru
Odpowiedz
W lato proponowałbym Ci na każdą flaszkę Żubrówki kupić flaszkę spirytusu 95% i to wymieszać. Miałbyś wtedy alkohol c.a. 70% czyli taki jaki potrzebny jest do nalewek. No i hulaj dusza.....

Rozumiem jednak, że chcesz ten eksperyment zrobić teraz (o tej porze roku).
Żubrówka ma zdecydowany smak, więc jeżeli Ci on nie odpowiada musisz ubić go jakimś innym zdecydowanym smakiem.

Ja bym zrobił kilka próbek na mniejszej ilości.

1. Skórki z cytryny bez albedo (tego białego miąższu pod skórką) + ew. sok z cytryny/limonki
2. Miód - jak najwyraźniejszy w smaku np. gryczany
3. Zioła - na forum jest pełno przepisów.
4. Cukierki ICE - sztuczne niebieskie. Akurat do sztucznego alkoholu, którym je zalejesz ;)

A najlepiej daj ten trunek komuś kto go lubi a nalewkę zrób "po bożemu" ze świeżych owoców i na normalnym tj. czystym alkoholu.
Odpowiedz
Polecam nalewkę Plebana
1l żubrówki
1l spirytusu
1l Tokaju
1l miodu
1l soku z cytryny (ok. 12 szt)

Na Boże Narodzenie będzie jak znalazł :slinka:
Odpowiedz
Najlepsza szarlotka :D
Odpowiedz
Ja do żubrówki dodałem krupnika i parę innych nalewek i zrobiłem
koń aka Napol Leon w Piecu na Wysową.
Niestety to brandy nie wygrało konkursu :(
Po prawdzie wiedziałem, że tak będzie bo z leksza za słodkie było :diabelek:
Odpowiedz
Zaproś znajomych, którzy lubią żubrówkę na pewno takich posiadasz.
Spróbuj sprzedać Niemcom jako "bzuprufka" lub coś takiego (kiedyś sprzedawaliśmy w Krajniku).
Szło jak wóda.
voy

Skocz do: