Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co to za wino?
Na początku chciałbym powitać wszystkich forumowiczów :)

Ostatnio dostałem w prezencie wino (etykieta na zdjęciu) i nie jestem w stanie nigdzie znaleźć informacji jaki to rodzaj (wytrawne, półwytrawne, słodkie itp.).

[Obrazek: 20180203_095214.jpg]

Czy ktoś mógłby i chciałby pomóc w określeniu rodzaju tego wina? Z góry dziękuję :)
Odpowiedz
Witaj. Napisz do producenta (myślę że i po niemiecku i po angielsku da się, nawet przy pomocy google translate): http://www.knebel-lehnigk.de, bo niemieckie rieslingi mogą być od wytrawnych do słodkich. Jak bym zgadywała na podstawie informacji z samego zdjęcia, to celowałabym w wytrawny - półwytrawny.
Odpowiedz
Najprościej będzię otworzyć butelkę, usiąść wygodnie w fotelu, w miłym towarzystwie i ..... :diabelek: po kłopocie.
Odpowiedz
No coś Ty? Prezent? Wypić?
Najlepiej postawić na honorowym miejscu.
Za jakiś czas na mniej honorowym.
Po jakimś czasie, jak się znudzi i zapomni skąd i od kogo, może okazja się trafi i komuś na prezent będzie jak znalazł. O!

PS. Wiem w jakim dziale jesteśmy ;)
PS2. Monika radzi dobrze.
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu... Prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły!
Po pierwszym kieliszku wychodzi z nas drugi człowiek i on też chce się napić! (Wańkowicz)
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.

Jak by rządziły na świecie kobiety to nie było by wojen! Państwa by były co najwyżej poobrażane na siebie.

Odpowiedz
Na etykiecie jest numer telefonu, można zadzwonić i sprawa będzie jasna.
Odpowiedz
Pawełku, nie rób jaj tylko przeczytaj drugi wyraz od góry.
Jak dzwonić?
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu... Prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły!
Po pierwszym kieliszku wychodzi z nas drugi człowiek i on też chce się napić! (Wańkowicz)
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.

Jak by rządziły na świecie kobiety to nie było by wojen! Państwa by były co najwyżej poobrażane na siebie.

Odpowiedz
(03-02-2018, 18:51)tata1959 napisał(a): Pawełku, nie rób jaj tylko przeczytaj drugi wyraz od góry.
Jak dzwonić?

Dlatego trza pisać w zamian. :hahaha:

Skocz do: