Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czas na Sangria
#1
Jest już lato (przynajmniej w Wiedniu), co znaczy ze czas na Sangria.

Dokładny przepis nie jest potrzebny z wyjątkiem następującej reguły: na 1 butelkę wina (białe, czerwone, rose) potrzebujemy 1/4 -3/4 szklanki mocnego alkoholu. Jego ilość zależy wyłącznie od osobistych preferencji jak mocny chcemy końcowy trunek. Tradycyjnie jest to brandy z małym dodatkiem likieru pomarańczowego (triple sec, curacao). Można jednak wykorzystać każdy inny mocny alkohol, w tym także domowe nalewki. Z tym że na początek sugerowałabym używać nalewek owocowych (ziołowe mogą dać interesującą notę smakowa, ale trzeba z nimi ostrożnie). Do tego koniecznie świeże owoce, z czego co najmniej jeden z nich powinien być cytrusem.

Dobra Sangria jest przygotowana na dobę przed spożyciem, aby dać czas na macerację owoców. Owoce pokrojone na drobne kawałki są zalane mieszaniną wina i alkoholu i odstawione do lodówki na minimum kilka godzin. Im słodsze owoce i alkohol, tym słodsza będzie Sangria. Jeśli jednak jest za mało słodka po maceracji, można dodać do niej syropu cukrowego (1:1 woda i cukier) lub soku owocowego. Podawać z lodem i ewentualnie z dodatkiem wody z bąbelkami (jako to moje dziecko przyjęło nazywać wodę mineralna), toniku lub ginger ale.

A potem pozostaje tylko siąść na fotelu (najlepiej w ogrodzie) i rozkoszować się pysznym napojem.
Odpowiedz
#2
Hmm, byle nie za długo bo się okaże że fotel zastąpi łóżko :D.


PS: - przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać :).
Lech
Odpowiedz
#3
(11-06-2017, 17:14)lech.kuba napisał(a): Hmm, byle nie za długo bo się okaże że fotel zastąpi łóżko :D.


PS: - przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać :).

W takim fotelu, szczególnie z podnóżkiem, to da się bez problemu spać. :lol:
Odpowiedz
#4
Jasne, a do tego jeszcze coś takiego, i nawet dworek nie jest nam straszny :diabelek:.
Lech
Odpowiedz
#5
(11-06-2017, 18:24)lech.kuba napisał(a): Jasne, a do tego jeszcze coś takiego, i nawet dworek nie jest nam straszny :diabelek:.

Jak coś takiego trzeba używać, to znaczy, że czas na picie gorącego ponczu albo tzw toddy zamiast zimnej sangrii ale to w żadnym razie nie przeszkadza w siedzeniu w ogrodzie. :pijemy:Skocz do: