Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czym zamknąć słój
Witam tak jak w temacie posiadam fajny kradratowy słoiczek 6 litrowy niestety to słój jak by to powiedzieć zabytkowy i nie mam żadnej zakrętki ani przykrywki. Chciałbym go wykorzystać do ratafii ale zastanawiam się czym go szczelnie zamknąć możne ma ktoś z Was jakieś pomysły. dzięki wielkie pozdrawiam
Odpowiedz
Folia spożywcza.
Odpowiedz
Tak folia spożywcza kilku krotnie złożona i uszczelniona gumką recepturką na szyjce słoja. Później można myśleć o wytoczeniu przykrywki z drewna i uszczelnieniu jej silikonową uszczelką, ale to tak na przyszłość.

Pozdrawiam
Maciej
Odpowiedz
A jak nie masz gumki pod ręką, to sznurkiem lub sznurowadłem.
Odpowiedz
Albo gumą od gaci :lol:
Odpowiedz
(13-06-2010, 14:55)Primo napisał(a): ... posiadam fajny kradratowy słoiczek 6 litrowy niestety to słój jak by to powiedzieć zabytkowy

A możesz wkleić zdjęcie tego zabytku??

Odpowiedz
Chyba kwadratowy słoiczek ;)
Odpowiedz
...i gumę od gaci:diabelek:
Odpowiedz
dzięki za szybkie odpowiedzi. właśnie tak zrobiłem folia spożywcza plus gumka ale nie od gaci :) ale recepturka. Zrobię fotki to wieczorem wkleję na forum. Tak jak obiecałem dorzucam linka na którym jest ten słoiczek:) http://picasaweb.google.pl/prymus21/Nalewki2010#
Odpowiedz
Primo, na 2 ostatnich zdjeciach, na podlodze widac 3 butelki..bardzo ladne butelki :) Co one sa za jedne? ;)
Odpowiedz
w ogrodniczym sklepie dostaniesz korki naturalne i syntetyczne różnych kalibrów,z otworami pod rurkę lub bez.
Odpowiedz
Słój ma zazwyczaj średnicę 100 do 120 mm i raczej nie warto używać korka naturalnego z uwagi na cenę.

Pozdrawiam
Maciej

Skocz do: