Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DYSKUSJE WSZELAKIE O WINACH (także posty przeniesione)
Tutaj prowadzimy dyskusje wszelakie, o winach i na tematy z nimi związane.
Tutaj też, na jakiś czas, znajdują swoje miejsce, posty przeniesione z innych wątków.
Tylko człowiek głupi, nigdy się nie myli...

Zdjęcia: FAZY BBCH, krzewy PINOT NOIR, krzewy ZWEIGELT.
Filmy uprawa:  SADZENIE,  CIĘCIE DWULATKÓW,  CIĘCIE TRZYLATKÓW
Filmy uprawa:  Historia krzewu Pinot Noir:  2017/2018 (odc I cz 1) cdn
Filmy winifikacja:  POMIAR KWASOWOŚCI MOSZCZU,  POMIAR KWASOWOŚCI WINA,  POMIAR WOLNEGO SO2

Odpowiedz
Część wypowiedzi przeniesiona z tematu http://wino.org.pl/forum/showthread.php?...496&page=3

(30-07-2017, 22:41)maciek19660714 napisał(a): Gdyby nie ten brak klarowności - powiedziałbym, że bardzo poprawne. W skali 1-10 daję osiem pkt. Gdyby poczekać jeszcze z rok, pewnie dałbym 10 pkt...

Jeśli tak samo punktujecie na konkursach to nie dziwię się, że są awantury.
Rozumiem, że autopromocja ale bez przesady.
Odpowiedz
Krzysztof, trochę nie rozumiem - gdyby Maciek sędziował, byłoby dużo medali, zero awantur i wszyscy wystawiający zadowoleni - ale tak łatwo nie jest.
przyjmuję bana bez ostrzeżenia
pozdrawiam Roman
Odpowiedz
Nie wiem czy sędziował. Jeśli nie to całe szczęście. Ale gdyby... Chodziło mi o autoocenę jego własnego wina.
Odpowiedz
Z pewnością chodziło o szkalowanie Konkursu w Gostomi!

Ostrzegam! Taka sytuacja nie zdarzy się na wino.org... Radzę Ci vanKlomp, na tym zakończyć dyskusję...
Tylko człowiek głupi, nigdy się nie myli...

Zdjęcia: FAZY BBCH, krzewy PINOT NOIR, krzewy ZWEIGELT.
Filmy uprawa:  SADZENIE,  CIĘCIE DWULATKÓW,  CIĘCIE TRZYLATKÓW
Filmy uprawa:  Historia krzewu Pinot Noir:  2017/2018 (odc I cz 1) cdn
Filmy winifikacja:  POMIAR KWASOWOŚCI MOSZCZU,  POMIAR KWASOWOŚCI WINA,  POMIAR WOLNEGO SO2

Odpowiedz
Ja do konkursu w Gostomi nic nie mam. Nie byłem nie widziałem. Sprawa dotyczy li tylko Twojego nie wyklarowanego wina i jego wysokiej Twojej oceny. Ponieważ śmiałem to podważyć wysuwasz w stosunku do mnie groźby. Najlepiej zastraszyć usera niech siedzi cicho. Ja jestem Pan i nie będę się szaraczkowi tłumaczył. Pacyfikujesz wszystkich co mają inne zdanie i przeszkadzają Ci w autopromocji. Z Twojego powodu już wiele osób odeszło nawet z administracji forum.
Odpowiedz
(31-07-2017, 10:56)maciek19660714 napisał(a): Z pewnością chodziło o szkalowanie Konkursu w Gostomi!

Hmm...
A znasz bajkę o stole i nożycach

Treść posta przywrócona do pierwotnej wersji. Część dopisaną zostawiam, z adnotacją "edit".
Administrator

edit: @maciek196607014
Z czego wnosisz, że tu chodzi o szkalowanie konkursu w Gostomii?
pozdrawiam Jurek 

Odpowiedz
Z bajek już wyrosłem, a odezwałem się tylko dlatego, że na moje czytanie ze zrozumieniem, to jednak część wypowiedzi Krzysztofa nie dotyczyła omawianego wina

Cytat:Jeśli tak samo punktujecie na konkursach to nie dziwię się, że są awantury.

Ja się nieraz zastanawiam i dziwię, co mnie jeszcze trzyma na tych forach.
pozdrawiam Roman
Odpowiedz
(31-07-2017, 11:48)Dziadek2 napisał(a): Ja się nieraz zastanawiam i dziwię, co mnie jeszcze trzyma na tych forach.

Ja coraz częściej też mam takie przemyślenia.
Roman może rzeczywiście zdanie o punktowaniu było niefortunne w tym poście.
Odpowiedz
Vanklomp, nie znam Cię osobiście, ale z Twoich postów tu i na winogronach kreujesz mi obraz rasowego mieszacza. Nie mam ochoty wdawać się w polemiki z Tobą, ale powiem dwie prawdy:
- konkurs w Gostomii opierał się na jasno określonych zasadach, kryteria oceny były wyraźne. Podważanie ocen świadczy o niezapoznaniu się z regułami tegoż konkursu. Szczególnie bezproduktywna dyskusja pokonkursowa zaśmieciła tamto forum, szczęście, że nie nasze.
- nie ma w regulaminie tego forum zakazu autopromocji. Jeżeli Maciek Twoim zdaniem tak robi, a on czuje potrzebę pisania, to nie czytaj jego postów i tyle. Swoją drogą, Maciek jest jedyną znaną mi tu osobą, która tak skrupulatnie robi zapiski odnośnie tego, co tworzy. Ja przestałem zapisywać 10 lat temu, nie mam potrzeby. Nie mam parcia na powtarzalność wyrobów. Niech każdy rok przyniesie coś innego, byleby zawsze przedniego.
Reasumując gwoździa wypowiedzi: nie ma przymusu czytania cudzych postów i odnoszenia się do nich.
Tako rzekł Zoroaster!
Odpowiedz
I THE END.
Odpowiedz
Myślę, że Twoją ciekawość powinien w pełni zaspokoić regulamin takiego konkursu http://www.winogrona.org/forum/wydarzeni...ml#p189131
pozdrawiam Roman
Odpowiedz
Dziękuje, przeczytałem i niestety sprawdza się scenariusz iż sędzia i jednocześnie uczestnik jeżeli trafi na swoje wino to może je zawyżać.

Odpowiedz
Maciek NIE SĘDZIOWAŁ.
Odpowiedz
Cytat:Dziękuje, przeczytałem i niestety sprawdza się scenariusz iż sędzia i jednocześnie uczestnik jeżeli trafi na swoje wino to może je zawyżać.

Nawet gdyby sędziował to i tak jest to bez znaczenia - wszystko jest w regulaminie

Cytat:Komisja Sędziowska dokonuje oceny win, po degustacji w ciemno, przydziela punkty, sporządza protokół w tym zakresie.

Cytat:15.Obliczenie ostatecznej oceny następuje: przez 5 sędziów; oceny skrajne (najwyższa i najniższa ocena) są odrzucane. Oceną końcową jest średnia arytmetyczna trzech środkowych ocen.
pozdrawiam Roman
Odpowiedz
Robota nie zając - nie ucieknie

[Obrazek: 623a449cdc51aa79med.jpg] ;)
pozdrawiam Roman
Odpowiedz
Czy ten kosmaty Terminator leży - i czeka, aż zając sam przyjdzie...?

:D
Odpowiedz
Przyjaciół nie tyka :D
pozdrawiam Roman
Odpowiedz
Na Bugu przybyło 6 a na Sanie 8...
Odpowiedz
To kiepsko. :D
Odpowiedz
Jest informacja z fb, wiele winnic z powodu gradu jest już po winobraniu, ogromne zniszczenia
Odpowiedz
Fb to taki nowoczesny magiel. :D

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Dziś poszedłem zobaczyć jak się mają zaadoptowane przeze mnie krzaki dzikiej róży, owoców dużo i powoli widać właściwy kolorek :) , czarny bez też w tym roku obrodził, tylko głóg wymarzł. Jednak przypadkiem znalazłem "dziką" śliwę więc pozbierałem na 5l wina. :)

Odpowiedz
(31-07-2017, 13:40)GENERAL AIDID napisał(a): - konkurs w Gostomii opierał się na jasno określonych zasadach, kryteria oceny były wyraźne. 

Andrzeju, a Twoim zdaniem, od ilu punktów według tych kryteriów, można uznać wino za jeszcze pijalne?
pozdrawiam Roman
Odpowiedz
Ale pijalne - no, może być? czy pijalne - czymś wali, ale się chyba nie otruję, co?
Który wariant?
Odpowiedz

Skocz do: