Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dla osób robiących błędy ortograficzne korzystających z Firefoxa lub Opery.
Jeśli często zdarza Ci się robić błędy ortograficzne i jednocześnie korzystasz z przeglądarki Firefox bądź Opera to istnieją programy, który rozwiążą Twój problem.

FireFox
Nazywa się on Spellbound i można go znaleźć tutaj.
Po jego pobraniu i zrestartowaniu FF pozostaje pobranie słownika polskiego (np. stąd ).
Po kolejnym restarcie FF, przejdź do opcji (narzędzia==>rozszerzenia) i kliknij dwa razy na dopiero co zainstalowane rozszerzenie. Pozostaje Ci już tylko ustawić w odpowiedniej opcji język polski.

Samo rozszerzenie działa identycznie jak w edytorach tekstu - po napisaniu treść klikając prawym klawiszem myszy należy wybrać sprawdź pisownie, a następnie tylko wybierać jaka forma jest poprawna w przypadku znalezienie błędu smile.gif

Opera
Należy pobrać np. stąd i zainstalować program o nazwie Aspell, a następnie pobrać także polską bibliotekę, po czym zresetować przeglądarkę.
Sprawdzanie tekstu ogranicza się do zaznaczenia tekstu i wybrania z menu opcji sprawdź pisownie

Za pozwolenie na skopiowanie tu tego tematu dziękuje Virgo Celltharionowi z forum gery.pl.
pzdr
fea
Odpowiedz
Jak zwykle fea :-) Proponujemy przykleić i cytować
Odpowiedz
OOOOooooooooooo to miłe zaraz to sobie zainstaluję, dzięki i wszystkim polecam:1miejsce::1miejsce::brawo:
Odpowiedz
A może jakiś link na Operę pod Linuxa?
Odpowiedz
O!, fea, a jak się pisze sufka ?!
odp: "Sówka"!
Pozdró(f)wka!
Odpowiedz
Program do bani nie radzi sobie z takimi błędami hehehehe----> rzułw
Odpowiedz
No fajnie nawet Trojana mi zdarło :glowa_w_mur::ysz:
MALUTKI KIELISZEK NIE DOJDZIE DO KISZEK !!!

\"DOBRY NA WSZYSTKO ŚRODEK:- ZE SPIRYTUSEM MIODEK\"

......50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............100 ml nawet te nieznane .....
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez GregoryCo
Program do bani nie radzi sobie z takimi błędami hehehehe----> rzułw
Sprawdziłem tego rzułwia w operze w linuxie. W sugerowanuch wyrazach jest żółw.
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez TEQUILA
No fajnie nawet Trojana mi zdarło :glowa_w_mur::ysz:

co mamy przez to rozumieć? że ściągnęło przy okazji trojana?
Odpowiedz
Ojoj, a co ty ściągnąłeś? do Opery z bibliotekami? bo u mnie na firefoxie wszystko ok. Zresztą źródło wydało mi się baaardzo pewne... Możesz wyjaśnić co się wydarzyło?
pzdr
fea
Odpowiedz
Witam, ściągnął "rzułfia";rozwaliło Mu całą ortografię:hahaha:; ale "trojan"!
Pozdrawiam.
Odpowiedz
Wchodziłem tylko na ten pierwszy link i próbowałem ściągnąć instalkę SpellBound ale nie jest kompatybilne z moją przeglądarką bo mam za wysoką wersję .W tym dniu były to jedyne próby ściągania czegokolwiek z netu. A właśnie avast wykrył trojana z tego dnia . Nie podam w tej chwili symboli nazwy trojana bo nie dawałem go w kwarantannę tylko od razu usunąłem

......50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............100 ml nawet te nieznane .....
Odpowiedz
a jaką przeglądarkę posiadasz? firefoxa? jak tak, to na dole tamtej strony jest wersja dla FF 1.5 i wyższych. a co do trojana... hmmm, czy tylko z netu mogłeś się nim zarazić i czy jesteś pewien, że to był na pewno wirus? ja kiedyś walczyłem z jednym antywirem, który ciągle uważał mojego klienta pocztowego za wirusa, a potem samo jakoś mu przeszło.
Odpowiedz
Najbardziej prawdopodobne jest , że wlazło stąd :

install Install SpellBound back-end (Win32

Odpowiedz
Dziwne, że wlazło przez wyszukiwarkę, która swoją popularność zawdzięcza między innymi właśnie bezpieczeństwu, i to wlazło na stronie, na której były udostępniane łatki do tego programu :P Ironia losu, czy czyiś psikus? ;)
pzdr
fea
Odpowiedz
Jest już FF 2.0, który moduł ortograficzny ma chyba z założenia. Zrobiłem upgrade z 1.4 na 2.0 i od razu, przy pisaniu postów na forum podkreślane są błędy.
Odpowiedz
Dzięki Witku :spoko:
chciałem wczoraj zainstalować program o którym pisał Fea ale było bardzo późno więc myślałem że zrobię to dzisiaj i wtedy przeczytałem twój post i takim to zrządzeniem losu zaktualizowałem swojego FF i tak jak napisałeś podkreśla mi od razu błędy. Tak więc jeśli ktoś ma FF to najprościej jest go zaktualizować na FF 2,0. Ja pobrałem ze strony http://www.mozilla-europe.org/pl/products/firefox/ :rotfl:
Odpowiedz
Co Open Source, to open source. Swoją drogą taki Thunderbird do poczty elektrycznej ma takie samo usprawnienie. Ja używam wersji 1.5.0.7 i takie samo podkreślanie funkcjonuje. Ma to sens również dla piszących bez błędów, bo wychwytuje w końcu też krzaczory typu czeskich błędów etc.
Odpowiedz
Właśnie zakończyłem instalacje Liska 2.0
Super sprawa . Dzięki za linka .
Korekta błędów OK. :1miejsce:

Odpowiedz
Naprawdę super sprawa wszystkie wtopy podkreśla elegancko na czerwono, teraz już nikt nie powinien się tłumaczyć "dysleksją":diabelek::diabelek: Pozdrawiam
Odpowiedz
... do sztambucha:

FF

Jak wynika z tego, można przesiąść się na FF, który jest coraz popularniejszy a do tego błędów się nie robi.
Odpowiedz
FF to jest to :1miejsce:
Odpowiedz
Jak podaje linuxnews.pl prawie połowa wizytujących stronę SpiegelOnLine używa już FF, szczególnie w weekendy, z domu. Podczas pracy biurowej rośnie ilość użytkowników odpowiednika z M$.
Odpowiedz
ja tam w pracy też zainstalowałem FF, choć informatyk o tym nie wie - hehe. Odkąd zacząłem używać FF to do MS nie podchodzę, wszędzie zainstalowałem FF i jest OKI.:1miejsce::big:
Odpowiedz
Na mojej stronie długookresowo (3 lata) FF to 20% wejść, a obecnie jakieś 45% to inne przeglądarki niż M$; w zdecydowanej większości FF.
Odpowiedz

Skocz do: