Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Domowe Nalewki Prosze o pomoc
#1
Witam!!
W tym roku wreszcie się zdecydowałem zrobić domowej roboty nalewki z tego, co mam na działce, lecz szukając w Internecie porad to i jak zgłupiałem, co porada to inne metody. Na działce mam orzech włoski oraz aronię.  Proszę o poradę jak zrobić z tego dobrą nalewkę.
Odpowiedz
#2
Aronia: musisz ją przemrozić, wtedy traci dużą część goryczki. Po tym procesie możesz trochę je rozgnieść, mocno nie trzeba, potem i tak to będziesz robił - to ma tylko przyspieszyć "naciąganie". Wrzucasz to do wyparzonego słoika. Tutaj możesz je troszkę zasypać cukrem, ale ja od razu ładowałem wódkę/spirytus. Zalewasz do max 3/4 wysokości słoika, zakręcasz i odstawiasz na jakiś miesiąc. Możesz co kilka dni wstrząsać słoikiem. Potem przeciskasz przez gazę, czystą ściereczkę i do butelki. Tutaj można dodać trochę spirytusu, zależy, jaką chcesz moc i co dodałeś na początku. Potem już tylko leżakujesz ;)
Zobacz suknie dla każdej kobiety niezależnie od wieku i figury!
Odpowiedz
#3
(14-03-2016, 17:22)donfranko napisał(a): Aronia: musisz ją przemrozić, wtedy traci dużą część goryczki. Po tym procesie możesz trochę je rozgnieść, mocno nie trzeba, potem i tak to będziesz robił - to ma tylko przyspieszyć "naciąganie". Wrzucasz to do wyparzonego słoika. Tutaj możesz je troszkę zasypać cukrem, ale ja od razu ładowałem wódkę/spirytus. Zalewasz do max 3/4 wysokości słoika, zakręcasz i odstawiasz na jakiś miesiąc. Możesz co kilka dni wstrząsać słoikiem. Potem przeciskasz przez gazę, czystą ściereczkę i do butelki. Tutaj można dodać trochę spirytusu, zależy, jaką chcesz moc i co dodałeś na początku. Potem już tylko leżakujesz ;)

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Wiec z Aronia to dopiero na jesieni.
Odpowiedz
#4
Witaj.
Tu masz przepisy do poczytania, orzechówka: http://wino.org.pl/forum/showthread.php?tid=16352
http://wino.org.pl/forum/showthread.php?tid=12314

a tu bardzo dobry przepis na aroniówkę: http://wino.org.pl/forum/showthread.php?tid=16902

Jak będziesz miał pytania, to śmiało pytaj!!Skocz do: