Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Drink Czekoladowy
#1
Witam wszystkich

Moja pani uwielbia wszystko co związane z czekoladą dlatego chciałbym jej przygotować jakiegoś drinka czekoladowego, oczywiście procentowego ale żeby nie było w nim mocno czuć alkoholu (szczególnie dotyczy to wódki za którą nie przepadamy)

Znacie może jakieś przepisy nie wymagające zbyt wielu składników? Może rozpuścić czekoladę i coś dodać do niej? Myślałem nad Baileysem + mleko + na wierzch troche rozgotowanej czekolady, ale to dosyć drogi eksperyment :)
Odpowiedz
#2
Informacji o kremach (nie tylko czekoladowych) szukaj TUTAJ.

Pozdrawiam
Ola :)
Odpowiedz
#3
Czytałem właśnie tam o jednym kakaowym/czekoladowym likierze, ale tu nie rozchodzi się o stworzenie likieru od podstaw czyli czekanie dwóch tygodni, tylko np. jutro mam ochotę na trunek czekoladowy wyciągam co trzeba 15 min i mam :) o coś takiego typu mi się rozchodzi :)
Odpowiedz
#4
Najprościej rozpuścić czekoladę i dodawać do niej czegokolwiek co ma % . Wódka , rum , whisky itp. Proporcje wyjdą w "praniu" . Popijać raczej na ciepło . Nigdy nie próbowałem ale coś takiego przyszło mi do głowy kiedy zobaczyłem ten temat.
MALUTKI KIELISZEK NIE DOJDZIE DO KISZEK !!!


\"DOBRY NA WSZYSTKO ŚRODEK:- ZE SPIRYTUSEM MIODEK\"

......50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............100 ml nawet te nieznane .....
Odpowiedz
#5
no spróbuje i zobaczymy co wyjdzie :)) najbardziej to się raczej w taki mieszaniu czekolady w garnku z trunkiem boję tego, że jak już naleje do kieliszka to i tak ta wódka się oddzieli i czekolada zejdzie na dno a ta wódka zostanie u góry, ale może to tylko moje takie przypuszczenia ponieważ nigdy z takim mieszaniem nie miałem do czynienia :)
Odpowiedz
#6
Zrób bajlejsika według przepisu z forum i po prostu dorzuć czekolady, zresztą, wersje czekoladowe, czy kakaowe też są. Nadaje się do picia praktycznie od razu, możesz zupełnie nie zwracać uwagi na żadne dwa tygodnie.
PS - zawsze przed podaniem należy wstrząsnąć na wszelki wypadek...
Odpowiedz
#7
no właśnie baileysy są 3, Baileys Original, Baileys Mint Chocolate oraz Baileys Crème Caramel, ten Baileys Original to jest zwykły słodki kakaowy likier jeśli się nie mylę?
Odpowiedz
#8
dokładnie, właśnie tak :)
wiem, że temat już dość starawy, ale zdecydowałam się go podnieść, bo podobnie jak "Pani" autora wątku uwielbiam czekoladę... każdą: mleczną, gorzką, białą, z nadzieniami, orzechami, bakaliami, mhm aż się rozmarzyłam :D tylko potem trza z kg uważać :D

czy ktoś w międzyczasie może wymyślił jakiś inny przepis na jakieś czekoladowe cudowne wariancje procentowe?... jak się rozpuszczona czekolada komponuje z wódką? z tego co wiem, to w Niemczech lubują się w takim połączeniu właśnie (gorąca czekolada dość mocno procentowa), ale niestety sama osobiście jeszcze nigdy nie próbowałam...Skocz do: