Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzika róża + czarny bez ktoś łączył ?
Nazbierałem dziś 60L dzikiej róży i 40L czarnego bzu .
Zastanawiam się w jakich proporcjach to połączyć ?
Odpowiedz
Robiłem jako drugi nastaw DR dodając 2l soku z cz. bzu i rodzynki ale w wersji wytrawnej. Może nawet gdzieś jeszcze mam ale jakoś mi chyba nie podchodziło ,bo powtórki nie było (no ale czasu teraz też nie mam).
Odpowiedz
Portwein 16%-18%:
DR, głóg, tarnina, czarny bez w stosunku 2:2:1:1 (wagowym).
Odpowiedz
(25-08-2013, 17:34)mrX napisał(a): Portwein 16%-18%:
DR, głóg, tarnina, czarny bez w stosunku 2:2:1:1 (wagowym).

A gdzie ja Ci dzisiaj tarniny i głogu nazrywam .

Mam zamiar pomieszać cz.b +dz.r , albo samą dz.r . ewentualnie mogę wiśnie dodać , innych miksów nie biorę pod uwagę .
Odpowiedz
Dzika róża a mianowicie Canina kiedy jest dojrzała/gotowa na wino ?
Może ma ktoś do sprzedania ? Nie chce przegapić momentu na kupno.
Odpowiedz
W moim rejonie jedne krzaki już są na maxa dojżałe , a inne dopiero kwiaty gubią .

W przepisach pojawia się 3 kg/10l wody , a gdyby tak 5kg/10l wody - czy w smaku to będzie ,,zjadliwe,,?
Lubię wina ekstraktywne .
Róży nie będę mroził bo nie mam gdzie .
Odpowiedz
Zastanawiam się, jakich to owoców nazbierałeś. Bo nawet rosa rugosa powinna jeszcze powisieć, nie wspomnę o caninie, i nie wspomnę o czarnym bzie, który jest jeszcze zdecydowanie zbyt zielony, by się nadawał na cokolwiek. A proporcje - 50/50.
Odpowiedz
(25-08-2013, 20:06)GENERAL AIDID napisał(a): Zastanawiam się, jakich to owoców nazbierałeś. Bo nawet rosa rugosa powinna jeszcze powisieć, nie wspomnę o caninie, i nie wspomnę o czarnym bzie, który jest jeszcze zdecydowanie zbyt zielony, by się nadawał na cokolwiek. A proporcje - 50/50.
Jutro wstawię foty , bo pojadę róży dozbierać .
Bez zależy w którym miejscu , w niektórych już opada , a tam gdzie cień i wiatr to całkowicie zielone grona są .

Skocz do: