Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzika róża, drugi nastaw
Witam,

Po zlaniu pierwszego nastawu:
- myjeciie owoce, wyrzucacie osad
czy
- dplewacie wody bez płukania
Odpowiedz
Nie rozumiem tego "myjemy owoce" ?
Radziłbym wstrzymać się z działaniem i dopytać to lepiej.

Ja zawsze jak zleje z balona część *klarowną*  to myję muł - wypłukuję a potem jeszcze zalewam wrzątkiem.
Wszystko wylewam i do czytego balona wrzucam to co zlałem i było *niezmulone*.
Tylko z głową bo może szkło popękać od naprężeń.
Odpowiedz
Właśnie chodziło o wypłukanie mułu
Odpowiedz
Wylewam wino i dolewam wody z cukrem. Możesz zrobić miks z pomarańczą, wychodzi bardzo dobre.
Odpowiedz
(16-12-2019, 23:29)bombluje napisał(a): Ja zawsze jak zleje z balona część *klarowną*  to myję muł - wypłukuję a potem jeszcze zalewam wrzątkiem.
Ja bym x tym wrzątkiem uważał, straciłem tak balon. Co do pytania, to ja nie używałem nigdy po raz drugi pozostałości pofermentacyjnych
Pozdrawiam Darek
Odpowiedz
Wrzątek zabija witaminy i trochę smak. Poza tym może wylecieć dno z balonu, chyba że to plastik.
Odpowiedz
(23-12-2019, 07:34)daglezja77 napisał(a): Ban za różnicę poglądów, za przedstawienie własnego zdania. Ten co co mi go dał to zwykły BURAK!

Bana dostałeś za obrażanie innych uczestników forum . Ale jak widzę nie dotarło wystarczająco głęboko.
MALUTKI KIELISZEK NIE DOJDZIE DO KISZEK !!!

\"DOBRY NA WSZYSTKO ŚRODEK:- ZE SPIRYTUSEM MIODEK\"

......50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............100 ml nawet te nieznane .....
Odpowiedz
Tam nie było żadnego obrażania, zresztą wszystko skasowałeś żebym ci nie mógł udowodnić że złamałeś regulamin dając bana bez uzasadnienia regulaminem. Broniłeś swojego niedouczonego kolesia. Wiem jak tu jest, niektórzy jak ty, robią niezłe szambo.
Odpowiedz
daglezja77 - piszesz merytorycznie, fajnie i niech tak zostanie.

Różnice zdań zawsze będą i to też bardzo dobrze.

Tekst w Twojej stopce usunąłem nietrwale.

Niech emocje opadną, a rośnie świąteczna życzliwość i radość , czego Tobie życzę!.
Odpowiedz
Ty jesteś facet w porządku, być może wiesz co tu odwalają tacy jak tamten..
Wina robię od zawsze, a mam prawie 60-tkę.
Mam za sobą wiele eksperymentów z winami z różnych owoców, kwiatów , ziół itp. Robię też nalewki, syropy, susze zioła, itp.
Win które mam w piwniczce raczej starczy mi do końca życia.
Jeśli ktoś kto zrobił kilka win z winogron uważa mnie za dyletanta, to nie jest nawet śmieszne.
Pozdrawiam serdecznie. Nie mam złych emocji, ale potrafię napisać co myślę o tym i owym.
Na tym forum już pisałem wcześniej w innych wcieleniach.
Odpowiedz
Ten wrzątek to tak zrobiłem i spód balonu odpadł wtedy i musiałem kupić nowy. Raczej nigdy tam nie lejcie gorącej wody szczególnie jak szkło jest zimne czy chłodne.

Skocz do: