Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eukaliptus
Mam pytanie: czy ktoś z Was robił nalewkę z eukaliptusa ? mam trochę suszonych liści, pachną ładnie, tylko czy nie zawierają jakiejś trującej bądź szkodliwej substancji ?
Odpowiedz
Oczywiscie, ze mozna zrobic z tego nalewke, ale z suszonych lisci jest gorsza niz ze swiezych. Pilem u mojego przyjaciela w Australii. Moim zdaniem smaczna, ale nie jakas tam rewelacja. Eukaliptus nie zawiera zadnych substancji toksycznych, jest przeciez uzywany do past do zebow, syropow i cukierkow na kaszel itp. Ja stosowalem suszone liscie tylko jako dodatek do nalewki sosnowej. Ocena - 4.
Odpowiedz
HiHi
Miśki koale naćpane sa jakimiś alkaloidami z liści eukaliptusa i ponoc nigdy nie trzeźwieją. Ale jak nie jesteś miśkiem to spoko...:diabelek:
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez robkiz
HiHi
Miśki koale naćpane sa jakimiś alkaloidami z liści eukaliptusa i ponoc nigdy nie trzeźwieją. Ale jak nie jesteś miśkiem to spoko...:diabelek:

W koncu chyba o to chodzi, aby sie nacpac. Nikomu to jeszcze na dluzsza mete nie zaszkodzilo. Te alkaloidy nie powoduja uzaleznienia.:big:
Odpowiedz
Jeśli może być miętówka to czemu nie eukaliptusówka (-ptusianka) ?

Efekt będzie podobny. Z jednej strony pali rurę a z drugiej cudownie chłodzi...
Odpowiedz
Zalać cukierki eukaliptusowe na kaszel i zobaczyć jaki będzie efekt, zazwyczaj tam sż dodawane też inne zioła, więc podstawa pod szybką nalewkę jest :rotfl:

A swoją drogą to może być naprawdę ciekawy :eyes: eksperyment.
Wniosek - nastawiać !
Odpowiedz
I jeszcze jakby była z miodem i np. odrobiną wanilii to mogłaby być nawet pijalna :big:
Odpowiedz
OK. będzie eksperyment! Jak zakupię składniki to napiszę.
Odpowiedz
Ja podjalem sie tego eksperymentu, dawalem cukierki "zielone z krzyzykami;)" takie moje ulubione, efekt: mozna wypic kielonka, a oddech cudownie odswiezony:) Jednak nalewka bym tego nie nazwal, a szybkim uzdatnieniem czegos nie pijalnego:)

Skocz do: