Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fermentacja cydru w beczkach plastikowych
Nie będę się rozpisywał o myciu i zapachach - temat był wałkowany, mam nadzieję, że Ludwik zrobił swoje i w najgorszym razie wyjdzie jabłko-mięta. Na to poszedł pirosiarczyn w dużej ilości. Zobaczymy, a teraz do meritum:

Dopiero po kupnie zorientowałem się, że dekle nie mają gwintów, tylko takie dziwne, niespiralne wytłoczenia. Potem jest gumowa uszczelka, która sugeruje, że powinno być szczelnie, ale trochę nie wierzę. Ktoś ma doświadczenia z podobnym sprzętem? Sprawdzone metody zabezpieczania? Nie chcę kombinować z silikonem, żeby potem nie zrywać silikonu z ryzykiem uszkodzenia dekla/beczki. Rozważam opcję z owinięciem brzegu folią spożywczą/streczem - przy poprawnym wykonaniu powinno być to szczelnie,co nie? Trochę uspokaja mnie też fakt, że to cydr,a nie wino, więc długo tam siedzieć nie będzie.

Druga rzecz - rurka fermentacyjna. Ponownie - przy fermentacji jest to sprawa umowna., niemniej lepiej dmuchać na zimne. Dekiel ma otwór o średnicy ok. 2 cm, gwintowany - jak szczelnie osadzić tam rurkę?

Z góry dziękuję za (p)odpowiedzi.
Odpowiedz
Przy cydrze chodzi tylko o to aby przerobić cukier w soku jabłkowym. Góra 2-3 dni. Ani rurka , anie szczelność wieczka nie jest do tego potrzebna.
MALUTKI KIELISZEK NIE DOJDZIE DO KISZEK !!!

\"DOBRY NA WSZYSTKO ŚRODEK:- ZE SPIRYTUSEM MIODEK\"

......50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............100 ml nawet te nieznane .....

Skocz do: