Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Festiwal w Bra
Witam,

Będę na festiwalu sera w Bra 16.09

Jak ktos z Was również sie wybiara to dajcie znać.

Hask
Odpowiedz
Ja się wybieram. Uzupełnij profil o to skąd jesteś.
Odpowiedz
Czy możemy liczyć na fotoreportaż?
Odpowiedz
Z mojej strony na pewno tak. Oprócz festiwalu będę też na farmie produkującej sery i wino.
Odpowiedz
Obiecuję mały fotoreportaż.

Panie Krzysztofie - my się znamy z IV szkolenia w Agrovisie....

Po dyskusjach z Panem zaopatrzyłem się w BA w sprzęt do warzenia piwa, tylko na razie sery mnie pochłaniają i nie mam czasu uczyć sie piwa.

Jedzie Pan z Agrovisem? No to rozminiemy się.

Pozdrawiam
Odpowiedz
Tak, jadę z Agrovisem.:)
Odpowiedz
Zdjęcia z Festiwalu w BRA

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Panel degustacyjny - oczekiwanie na rozpoczęcie degustacji serów z Południowej Francji

Odpowiedz
Sery na festiwalu w BRA

Odpowiedz
Polski Akcent - jedyne stoisko - na tle kilkuset innych z całego świata

Odpowiedz
Cheddar

Odpowiedz
To też sery

Odpowiedz
Interesująca ekspozycja

Odpowiedz
Dzięki uprzejmości Pana Mirka Sienkiewicza z firmy Agrovis miałem okazję odwiedzić festiwal serów w Bra. Impreza zorganizowana wzorowo :1miejsce: Wszystko dopięte na ostatni guzik. Sam festiwal zrobił na mnie olbrzymie wrażenie. Jest organizowany co 2 lata i odwiedza go około 200 tysięcy osób. W czasie festiwalu miasto Bra jest oddane do dyspozycji wystawcom serów, win, piw, wędlin i innych smakołyków z całego świata. Odwiedzenie i spróbowanie wszystkich specjałów niemożliwe. :( Oprócz wizyty w Bra mieliśmy okazję zwiedzić Mediolan i Genue. Ponadto odwiedziliśmy lokalną winnicę i kozią farmę sera. Mieliśmy tam okazję dowiedzieć się w jaki sposób produkowane są wina, grappa i sery.
Odpowiedz
Uczestnicy festiwalu sera w Bra na tle sera, niestety sztucznego.

Zdjęcia z festiwalu

Tort rybny. Pychotka :)

Serowe cuda.

Odpowiedz
Zdjęcia z Bra

Odpowiedz
Zdjęcia z lokalnej winnicy. Produkcja wina. Niestety krzewów nie oglądaliśmy bo pola znajdowały się kilka kilometrów od zakładu produkcyjnego.

Stara beczka. Historia firmy.

Butelkowanie wina.

Wystawa gotowych produktów.

A to ja wśród włoskich "szampanów" prosecco robionych metodą tradycyjną.

Odpowiedz
Produktem ubocznym przy wyrobie wina jest grappa. Jest to mocny destylat robiony z wytłoków winogronowych.

Odpady po produkcji grappy.

Gotowa grappa

Odpowiedz
Farma serów kozich. Stado liczy ponad 62 kozy, 20 kilka młodych i 5 kozłów. Na farmie znajduje się również domowy zakład produkcji serów.

Tyle kóz a ja sam :)

Pyszne sery z wyśmienitym winem. Degustacja.

Odpowiedz
Się ześliniłem. Już chciałem się u Ciebie dopominać o ten fotoreportaż , ale p.Mirek mnie uspokoił że będzie, no i proszę ...:spoko:
Krzysztof i HaSk bardzo dziękuję , może następnym razem i mnie uda się dołączyć
Odpowiedz
(20-09-2011, 07:17)HaSk napisał(a):    

To też sery
He he, wygląda jak eksponaty archeologiczne ;)

Bardzo fajna relacja.

Odpowiedz
Dzidek, to ja Tobie dziękuję, za to że na jednym z dawnych forum podpowiedziałeś jak z lodówki zrobić dojrzewalnię.

Kombinowałem ze sterownikami temperatury i wilgotności a wystarczyło impulsowo uruchamiać lodówkę co 3 godziny aby osiągnąć 12 stopni. Wilgotność i tak jest w okolicach 80. A jak nie to miseczka z wodą.

Oczywiście pomiar wilgotności i temperatury musi być, najlepiej z dobową historią, aby sledzić wahania.

Gdyby nie Twój post (kilka lat temu z Farmerką i Emerytem) to pewnie wydałbym kilkaset złotych na sterowniki i regulatory a tak kosztowało mnie to 30 zł (na włacznik czasowy lodówki)

Pozdrawiam
HaSk

(29-09-2011, 23:04)dzidek napisał(a): Się ześliniłem. Już chciałem się u Ciebie dopominać o ten fotoreportaż , ale p.Mirek mnie uspokoił że będzie, no i proszę ...:spoko:
Krzysztof i HaSk bardzo dziękuję , może następnym razem i mnie uda się dołączyć
Odpowiedz
A ja mam lodówkę ze sterownikiem RT-2CO. Kosztował 60-70 zł. Dokładność co 0,1 st C. Dostępny na allegro.

Paweł - są to sery z różnorakimi przyprawami, liśćmi itp. Kupiłem pięć rodzajów. A było tego kilkadziesiąt. Na wygląd nie do spożycia!!! W smaku bardzo dobre. Zresztą wiele z serów na wygląd i zapach nie do spożycia. Kilka takowych nabyłem. Zasmrodziłem autokar, pokój hotelowy, samolot i domową lodówkę. W Polsce próbki zapakowałem szczelnie w pudełko plastikowe, je wsadziłem w kopertę bąbelkową. Pomimo tego śmierdziało. Ale smak...ach...cudowny. Dziś spożyję resztę z winkiem.
Odpowiedz
HaSk cieszę się że na coś się te nasze pogaduchy na Cz.Oliwce przydały.
Ja nie ja to wpadłby na to ktoś inny bo wiadomo ,że " polak potraffy"
Wychodzi na to, że chcąc nie chcąc zostałem nestorem serowarstwa lodówkowego :hahaha: , bo kilka sympatycznych dziewczyn na kursie w Agrovisie też wspominało że korzystały z "patentów" z Cz.Oliwki .
Proszę bardzo nie krępujcie się, jako nad wyraz skromny osobnik nie mam nic na przeciwko napisom na lodówkach typu: "Jednoosobowa Chłodziarkowa Spółdzielnia Serowarska im.Dzidka "
Tak na prawdę używanie lodówek do tego celu podpatrzyłem na stronie Franka Hausera od siebie dodalem tyko sterowanie.

Krzychu a jak z ustawianiem histerezy w tym układzie. Ja uzupełniam zestaw o higrometr kontaktowy(tez z allegro) sterujący generatorem pary bo lodówa wysusza.
Co do przewozu serów to kiedyś brat wiózł mi Ax'em na dodatek granatowym bez klimy w upalny sierpień serki z Francyji . Opisy sobie daruje ,potwierdzę tylko słuszność zakazu przewozu towarów cuchnących środkami transportu publicznego.
Odpowiedz
Lodówkę obecnie stosuję przy wyrobie piwa. Po zakupie sterownika dokonywałem pomiarów temperatury wewnątrz lodówki. Czujnik kolejno znajdował się w komorze lodówki, przyklejony do ścianki fermentora oraz wewnątrz fermentora. Pomiary dokonywane były przy pomocy trzech, różnych termometrów. Różnica była niewielka i sięgała 1-2 st C. Sterownik w moim przypadku sprawdził się znakomicie. Doskonała sterowalność temperatury. Pomiary dokonywałem w zakresie temperatur 0-15 st C. Sterownik ten nadaje się tylko do regulacji chłodzenia. Występują też wersje regulujące grzanie i chłodzenie. Wówczas wnętrze lodówki wykłada się przewodem grzewczy np takim do podgrzewania terrariów. Można również celem równomiernego rozkładu temperatury w komorze zamontować wentylator. Występują też wersje sterowników służące do regulacji poziomu wilgotności. W zimowe wieczory mam zamiar wybudować dojrzewalnię serów. Do tego celu użyję: płyty wiórowe, styropian do izolacji, folię aluminiową, agregat chłodniczy od starej lodówki oraz sterowniki. Jak to zbuduję to zamieszczę zdjęcia. Jak na razie w piwnicy trwają prace remontowe.

Skocz do: