Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fotorelacja rosa rugosa :)
Witam wszystkich chciałbym przedstawić fotorelacje z mojego pierwszego winka z rosy rugosy. Nie ma co zbędnie opowiadać, to proporcje jakie na razie zastosowałem a więc
3kg róży
7,5L wody
1,2kg cukru
Drożdże użyłem Fermivin PDM, planuje dodać łącznie około 10L wody myślę, że to będzie ok? Owoce przez 6 tygodni będą w plastikowej butli po wodzie, później po odcedzeniu zleje do jakiegoś baloniku:) a poniżej zdjęcia.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Mam nadzieję, że dobrze przejrzałeś owoce?
U mnie ostatnoi przy okazji dodawania cukru ujawniło się 2 czy 3 przybyszów z 'Matplanety'
Upite były na sztywno. hehehehehe
Odpowiedz
Bardzo fajne owocki :brawo: też bym takie chciał mieć, roza rugoza ;) ma najwięcej witamin.

Byłoby lepiej, jakbyś najpierw trochę przemroził owoce, zamiast je moczyć.
Wyjmij, wrzuć do zamrażarki, potrzymaj tydzień.
Daj pektopolu, drożdże i pożywkę i fermentuj.
Odpowiedz
Nastaw już pomału pracuje:). Mroziłem ją dwa dni i przez ten czas zmiękły dość dobrze. Pektopol z tego co wyczytałem jest nie wskazany do pierwszego nastawu, jak chce się robić drugi nastaw, a myślę żeby zrobić, jak coś z tego wyjdzie.

Dzisiaj jest 09.10.2013 Blg spadlo do 1,5-2 więc dodałem 0,5L wody i 800gram cukru.

Dzisiaj jest 17.10.2013 Blg spadło poniżej 0 więc dodałem 0,5L wody i 1kg cukru. Tak wyglądają owoce na dzień dzisiejszy.

Dzisiaj jest 22.10.2013 Blg na poziomie 0-1. Łącznie jest już dodane 8,5L wody i 3kg cukru. Myślę, że drożdże za moment osiągną swój kres, dlatego cukier będę dodawał już małymi partiami. Więc dodałem 250ml wody i 0,5kg cukru

Dzisiaj jest 27.10.2013
Blg 2
Dzisiaj jest 6.11.2013
Blg o koło -3
Odpowiedz
Napisze nowy post na podsumowanie pierwszego nastawu. Dzisiaj mija 6 tygodni, tak więc odcedziłem winko do owoców do mniejszego balonu. Blg wynosi około -3 dodałem 250ml wody i 0,5kg cukru, więc łącznie wyszło 9l wody i 4kg cukru. Poniżej kilka zdjęć

Załączone pliki Miniatury

Skocz do: