Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fotorelacja z budowy regału na wino
Witam, chciałbym się podzielić z budowy regału na wino.
Koszt materiałów deski bukowe - 90 zł.

Potrzebne materiały:

- deski o grubości 2 cm, szerokości 16,2 cm ( długości nie podaje bo każdy robi pod siebie :) ), otwory co 95 mm
- bloki ( podstawy ) grubości 4 cm , wysokość 8 cm, długość 32 cm ( nacięcia o szerokości 20 mm i głębokości 20 mm)
- otwornice Φ 76 mm
- pilarkę tarczową do drewna
- zaciski
- płyty na budowę przyrządu.

Przyrząd do wycinania nacięć w podstawach:

Odpowiedz
Cacunio:D
Odpowiedz
Półki wklejałes czy tylko są powkładane?
Podoba mi się. Super
Odpowiedz
Półki wklejałem na klej drewniany- bo troszkę za duży luz zrobiłem. Ale można bez kleju na delikatny wcisk gumowym młotkiem. Całość już jest zaimpregnowana i już w pełni zapełniona :D

Jest jedna mała uwaga. Nie wolno przekraczać wymiarów wcięć w blokach, bo jak przekroczymy to nie włożymy butelki. Miedzy jedną a drugą półkę. Ja miałem ten problem i musiałem podkładki dać w paru sztukach.

Jest trochę prac, ale jak cieszy taka półeczkę. Fajne jest to że jest modułowa. Można dokładać i zdejmować kolejne segmenty :D
Odpowiedz
(04-10-2013, 07:49)elofura napisał(a): ...otwory co 95 mm

Butelki do miodów mają 98 mm, ja bym zrobił co 100 mm.
Odpowiedz
Dobra robota :lol:
Odpowiedz
witam
Regał- tak mi się wydaje; powinien być lekko stożkowy.
Z dołu do góry. Przecież jak naładuje wina , nie będzie stożka to się przewróci. Nie można robić stojaka prostokątnego.:nie:
Pozdr.. Gliwice
Odpowiedz
Odkopię, ale regały można kołkować do ścian, więc nie ma obaw :)

Odpowiedz
Każdy regał jeśli jest wysoki i mocno obciążony należy kołkować do ściany. Idea
Wszystkie  instrukcje montażu regałów marketowych zawierają takie zalecenia. :ksiazka:
Zrobione własnoręcznie z pewnością będą stabilniejsze,ale "licho" nie śpi :D , więc warto się zabezpieczyć.

Skocz do: